Diriliş Ertuğrul 88. yeni bölüm fragmanı yayınlandı

Dizi Haberleri

TRT 1 ekranlarının reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrul son bölüm nefes kesti. 10 Mayıs akşamı yayınlanan Diriliş Ertuğrul son bölüm ardından Diriliş Ertuğrul 88. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı sorusuna yanıt aranıyor. Sevilen dizide bu hafta, Ural hain beylerle bir olup son kozunu oynayarak obasını almak üzere harekete geçti. Ve merakla beklenen Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Yeni bölümde Ertuğrul’un mağarada yaşadığı sır ortaya çıkacak mı? Savaş ise kapıya dayandı. Vasilius, “Size savaşın en kanlısını vereceğim” diyerek meydan okuyor.

Diriliş Ertuğrul son bölüm ardından Diriliş Ertuğrul 88. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Osmanlı Devleti’nin kuruluş temellerinin atıldığı dönemi anlatan Diriliş Ertuğrul dizisi son bölümü ile yine nefes kesti. 10 Mayıs akşamı yayınlanan Diriliş Ertuğrul’da ilginç gelişmeler yaşandı. Ural hain beylerle bir olup son kozunu oynayarak obasını almak üzere harekete geçti. Ural’ın bu hamlesi başarıya ulaştı mı? Diriliş Ertuğrul 88. yeni bölüm fragmanı gelecek hafta yaşanacaklara dair ışık tutacak. Dizinin yeni bölüm fragmanı henüz yayınlanmadı fakat fragman yayınlandığı zaman sayfamızdan izlenebilecek.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 88. YENİ BÖLÜM FRAGMANI YAYINLANDI

Ve merakla beklenen Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Yeni bölümde Ertuğrul’un mağarada yaşadığı sır ortaya çıkacak mı? Savaş ise kapıya dayandı. Vasilius, “Size savaşın en kanlısını vereceğim” diyerek meydan okuyor. Ertuğrul ise “Vasilius’un kellesini imparatora yollamasını iyi biliriz” diyor.  

DİRİLİŞ ERTUĞRUL SON BÖLÜMDE NELER YAŞANDI?

Ural hain beylerle bir olup son kozunu oynayarak obasını almak üzere harekete geçmiştir… Vasilius ise Ural’a destek sözü vermiştir. Birlikte Çavdar obasına darbe yapmaya giderlerken, yaptığı hata neticesinde obayı terk eden Dündar onları görmüş ve bu durumu Ertuğrul Bey’e iletmiştir.

Ertuğrul önce hain beyleri, ardından Çavdar Obasındaki başta Ural olmak üzere tüm hainleri Aliyar ve alplarıyla birlikte öldürmüştür. Vasilius ise bir olmuş Türk Beyleriyle baş edemeyeceğini anlayarak orayı terk etmiştir. Peki Vasilius şimdi hangi yoldan Ertuğrul’a saldıracak? İntikam almak için neler yapacaktır? Ertuğrul, Vasilius’un hamlelerine karşı nasıl bir önlem alacaktır?

Diğer yandan Aslıhan, Ilgın’dan dönmüş; döner dönmez Ural’ın hain darbe teşebbüsüyle karşılaşmıştır… Aslıhan Ilgın’da olmaktan pek memnun olmadığını, yurdundan ayrılmak istemediğini ima etmiştir… Peki Aslıhan Sadettin Köpek’le evlenmek istemeyecek midir? Eğer istemezse Aliyar’ın ve Ertuğrul’un tepkisi ne olacaktır?

DİRİLİŞ ERTUĞRUL KONUSU

Moğollarla zorlu bir mücadele veren Ertuğrul Bey, kutlu davasının peşinden gidebilmek için kardeşlerinden ayrılmak zorunda kalmıştı. Ertuğrul Bey’e inanan Kayılar, bu ayrılığın ardından yollara düştüler. Çetin geçen koşullarda Karacadağ sınırlarına kadar ilerleyen Kayıları burada bambaşka bir dünya bekliyordu. Yeni yurtları onlara farklı bir iklim, farklı topraklar ve farklı insanlar sunacaktı. Ertuğrul Bey, kutlu davasına giden yolda daha güçlü ve daha acımasız düşmanları olacağının farkındaydı. Peki, yeni düşmanlarını alt edebilmek için kılıcının keskinliği yetecek miydi?

Ertuğrul Bey artık başka bir dünyadaydı. Ve bu dünya da at koşturmak daha çok akıl, cesaret ve sabır istiyordu. Karşısına daha güçlü ve daha acımasız olarak çıkan Tapınakçılar, Ertuğrul Bey’i zafer için yeni yöntemler bulmaya zorlayacaktı. Zira Tapınakçıların gizli eli olan Simon bir kılıç darbesiyle öldürülemeyecek kadar zeki ve güçlüydü. Üstelik Simon yalnız da olmayacaktı. Ertuğrul Bey, Simon’a destek olan Müslümanları öğrendiğinde ne yapacaktı? Ertuğrul Bey, kılıçların sustuğu, akıl oyunlarının konuştuğu bir cehennemin içindeydi. Peki, aklı onu bu cehennemin ateşinden koruyabilecek miydi?

Karacadağ etekleri birçok Türkmen Obasına yurt olmuştu. Fakat aslen Tatar olan Çavdaroğlu Obası, aralarında en güçlü olanlarıydı. Bu güçlerini ise başarısızlığa tahammülü olmayan ve obayı demir yumrukla yöneten Candar Bey’den alıyorlardı. İktidarını yıllarca koruyan Candar Bey, en büyük imtihanını evlatlarıyla verecekti. Candar Bey’in büyük oğlu Ural’ın ihtirası obanın kaderini belirleyecekti. Çavdaroğlu ve Kayı Obası arasında yaşanacak gerilimi Candar Bey’in hamleleri durdurabilecek miydi? Ertuğrul Bey, Çavdaroğlu Obasından hiç beklemediği teklifler ve tehditler alacaktı.

İhanet, ihtiras ve akıl oyunlarıyla yüz yüze gelen Ertuğrul için tek hedef vardı. Bir milletin dirilişine vesile olmak…

Tüm Dizi haberleri için tıklayın