E Bordro maaş sorgulama ekranı

Ekonomi Haberleri

E-Bordro sorgulama nasıl yapılıyor? E-Bordro memur maaşı sorgulama işlemi nasıl yapılır?

E-Bordro hizmetiyle maaş bilgilerini öğrenmek isteyen devlet memurları, e-bordro sistemine girişi araştırıyor. Maliya Bakanlığı'nın bir hizmeti olarak e-devlet üzerinden vatandaşların kullanımına sunulan e-Bordro ile devlet memurlarına büyük kolaylık sağlanıyor. Her ayın 14'ünde yayınlanan memur maaşı bordrolarıyla birlikte, memurlar maaşlarındaki hareketliliği görebiliyorlar. İşte E-Bordro sorgulama sayfası

E-Bordro memur maaşı sorgulama sayfası binlerce memur tarafından merak edilen konular arasında yer almaya başladı. Maaşlarındaki hareketliliği tespit edebilmek adına her ayın 14'ünde E-Bordro sorgulama sayfasını açan vatandaşlar, E-Devlet üzerinden kolayca sorgulama işlemini gerçekleştirebiliyorlar.
 

>>>E DEVLET SİSTEMİNE GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ>>>


E-BORDRO SORGULAMA İŞLEMİ E-DEVLET'TE

Bilindiği üzere her ayın 14'ünde memur maaşları bordroları yayınlanıyor. Böylece memurlar maaşlarındaki hareketleri görme fırsatı buluyor. Maliye Bakanlığı tarafından paylaşılan bordrolara artık internetten ulaşmak mümkün. Bir dönem Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinden memurların sorgulamasına açılan bordrolar artık buradan değil, e-Devlet sisteminden görüntülenebiliyor. e-Devlet Kapısı'ndan e-Bordro sorgulama işlemini yapmak için sadece T.C. Kimlik Numaranızı ve şifrenizi girmek yeterli oluyor. Böylece çok kısa sürede istediğiniz tüm bilgiye ulaşabiliyorsunuz.Sadece e-Bordro değil, pek çok farklı işlemi de e-Devlet'ten yapabilirsiniz. Önceleri kurumlara giderek yapılan işlemler 2008 yılında hayatımıza giren e-Devlet'te toplanmaya başladı. Az sayıda işlemle açılan bu platformdan bugün pek çok işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. Artık kurumlarda zaman kaybetmeden istediğiniz bilgiye, evraka ulaşabilirsiniz. Diğer taraftan bu kurumlarda iş yükünü de hafifletiyor ve işleyişi hızlandırıyor.

Öncelikle "www.turkiye.gov.tr" adresine gidin. Burada sayfanın sağ üst kısmında yer alan "Sisteme Giriş" butonuna tıklayın. Açılan ekranda belirtilen alanlara T.C. Kimlik No'nuzu ve e-Devlet şifrenizi girin. Sisteme girdikten sonra e-Hizmetlerden ya da arama bölümünden yapacağınız işlemi bulun. e-Bordro sorgulamaları Maliye Bakanlığı hizmetleri arasında yer almaktadır. Ardından hizmetin üzerine tıkladığınızda maaş bordronuzun detaylarını görebileceksiniz.
 

Tüm Ekonomi haberleri için tıklayın
  • En Popüler Videolar