Yarısı tamamlandı

Ekonomi Haberleri

Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi Sur Yapı Antalya’da 450 bin metrekare inşaat tamamlandı. Böylece büyük projenin yüzde 50’lik kısmı bitirilmiş oldu. 

Sur Yapı tarafından Antalya’nın Kepez-Santral bölgesinde 8 milyar TL yatırımla hayata geçirilen Sur Yapı Antalya Projesi’nin yüzde 50’lik kısmı tamamlandı. Projenin ilk etabında yer alan 93 bloktan oluşan 6 bin 417 konutun 2019’da teslim edilmesi planlanıyor. Bu amaçla da bugüne kadar projenin 450 bin metrekarelik bölümü tamamlandı.

0.98 VADE İMKANI 

Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesinde ikinci etabın çalışmaları da ayrıca başladı. İkinci etabın hafriyat çalışmaları sürerken yatırımcıların projeye ilgisi de devam ediyor. Sur Yapı Antalya’nın Turkuaz etabında ayda 2 bin 200 TL taksitle ev imkanı bulunurken, öte yandan 60 ay vade ve 0.98 faiz oranı uygulanıyor. Aynı kampanya şartlarıyla isteyenler ofis ya da dükkanlarını Sur Cadde’den alabiliyor. Sur Yapı tarafından Antalya’ya kazandırılacak olan Sur Cadde projesi ticari alan, ofis ve daireleri ile dikkat çekiyor. 1.3 kilometre uzunluğunda inşa edilecek caddede tramvay hattı ile Antalya’nın yeni İstiklal Caddesi havası yansıtılmış olacak. 

Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, ilginin kendilerini memnun ettiğini söyledi. Elmas, şöyle konuştu:

BÜYÜK İLGİ GÖRÜYORUZ

“6 ay gibi kısa bir sürede kaba inşaatın yüzde 50’sini tamamladık. 450 bin metrekarenin üzerinde inşaat imalatı yaptık. Bir kıyas yapacak olursak İstanbul’da orta ölçekli 9 konut projesinin inşaatını 6 ay gibi kısa bir sürede tamamladığımız anlamına gelir, bu çok iyi bir performans. Antalya’da geleceğe miras modern bir şehir inşa ediyoruz. Aralık ayında satışa başladığımızda Türkiye’nin her tarafından hatta dünyadan çok ciddi bir ilgiyle karşılaştık.” 

Dünya çapında talep

Antalya, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Ayfon, Burdur ve Konya olmak üzere Türkiye’nin 58 farklı iline dağılan bir skalada satış gerçekleştirildi. Bugüne kadar bin 800 bağımsız bölümün satıldığı projeye sadece ülke içinden değil dünyanın pek çok farklı ülkesinden de ilgi gösteriliyor. Yurtdışından da yüzlerce kişi Antalya projesine yatırım yaptı. Rusya, İngiltere başta olmak üzere Güney Kore dahil birçok yabancı ülke vatandaşına satış gerçekleşti. 

Tüm Ekonomi haberleri için tıklayın