'Görevimiz Tatil' 23 Şubat’ta vizyonda

Kültür Sanat Haberleri

Yönetmenliğini Murat Şeker’in yaptığı, başrollerini, Demet Akbağ ve Zafer Algöz’ün oynadığı Görevimiz Tatil 23 Şubat’ta vizyona girecek.

İstanbul ve İzmir’in Ödemiş ilçesinde gerçekleşen filmin çekimleri 4 hafta sürdü. Film, hem çağımızın hastalığı aile içi iletişimsizliği, hem de iş ve sosyal yaşamda yer bulmakta zorlanan kadınların, aslında neler başarabileceği konularını  anlatıyor.

Görevimiz Tatil’in konusu: Mutlu ailesi, İstanbul’un güzide semtlerinden Bakırköy’de yaşayan, yediği önünde yemediği arkasında orta direk bir kentli ailedir. Evin annesi Türkan Mutlu, kocasının ilgisizliği yüzünden temizlik hastasına dönüşmüş ve tam bir “Cefakar Türk Annesi” timsali olmuştur. Türkan Mutlu, ailesinin içindeki kopukluktan ve muhabbetsizlikten hiç memnun değildir. Kocası Sıtkı televizyon başında uyukluyor, ergen kızı Melike’nin elinden cep telefonu, küçük oğlu Ali’nin elinden ise tablet düşmüyordur. Türkan en sonunda dayanamaz ve sinir krizi geçirdikten sonra ailecek aile terapisine giderler. Ailenin 9 yıldır tatile gitmediğini öğrenen aile terapisti, tatile gitmeleri yönünde telkinde bulunur. 9 yıl aradan sonra ilk defa tatile çıkan ailemizi komik ve macera dolu bir yolculuk bekliyordur.

Tüm Kültür Sanat haberleri için tıklayın
  • En Popüler Videolar