Çalışanlara 12 bin dolar ikramiye verdi

Otomobil Haberleri

Elindeki markaları satan ve gelecek için yatırımlarını hızlandıran General Motors, çalışanlarının motivasyonunu arttırmak için herkese 12 bin dolar ikramiye verdi.

2017 yılında yönetimindeki Opel markasının satışını gerçekleştiren General Motors, gelecek yatırımlarına hızla devam ediyor. Kuzey Amerika pazarında yaşadığı kaybı örterek 12.8 milyar dolarlık gelir elde eden şirket, sendika üyesi olan çalışanlarına 11.750 dolar kar paylaşım ücreti ödeyecek. Bu sayede çalışanlarının motivasyonunu arttırmayı düşünen General Motors, bu kazanca rağmen devlete 3.9 milyar dolarlık net zarar bildirdi
 
GM’in Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mary Barra, "Temel işimizi daha da güçlendirmek ve kişisel hareketlilik vizyonlarımızı ilerletmek için attığımız adımlar, 2017'yi başarılı bir yıla dönüştürdü. Planımızı uygulamaya ve şirketimizi yeniden yapılandırarak uzun vadeli başarı elde etmeye devam edeceğiz." diye konuştu. 
 
Başkan Yardımcısı ve Finansman Sorumlusu Chuck Stevens da, "Tüm faaliyet bölümlerinde yapılan iyileştirmeler ve maliyet düşürme çabaları rekor bir çeyrek yıla o da bir başka rekor yılına yol açtı." Dedi.
 
Tüm Otomobil haberleri için tıklayın
  • En Popüler Videolar