Geri mi dönüyor?

Otomobil Haberleri

Hyundai’nin lüks coupe otomobili Genesis, uzun süredir üretilmiyordu. Şimdi ise yeni versiyonu hayat buluyor. Fakat daha zamanı var…

Hyundai Genesis Coupe, uygun fiyata alabileceğiniz hem performanslı hem de güzel görünümlü bir otomobil. Arkadan itişli olması, 2.0 litre turbo motoru ve 3.8 litrelik atmosferik motoru ile safkan bir spor otomobil olmadı belki ama düşük bir bütçe ile sahip olunabilecek zevkli otomobillerin başında yer aldı. Hyundai’nin üretimine son verdiği bu otomobil, tekrar geri dönecek gibi görünüyor. Genesis’in tasarım şefi olan Donckerwolke, Avustralya Sürüş Konferansı’nda yaptığı konuşmada, yeni bir spor coupe için çalışmalarının olduğunu fakat hala net bir şeyler söylemek için çok erken olduğunu söyledi. “Size daha fazlasını anlatamam ancak kesinlikle yapıyoruz” diyen Donckerwolke, CES’in açılışından sonra tasarımda bazı şeyleri gözden geçirmeyi düşündüğünü fakat otonom bir otomobil olmayacağının da açıklamasını yaptı.
 
Bu açıklamanın ardından Hyundai’nin Ar-Ge sorumlusu olan Yang Woong Chul, biraz daha detay verdi. Aracın sadece hibrit olmayacağını söyleyen Chul, büyük motorlar yerine elektrikli motorlar ve büyük piller kullanacağız dedi. İçten yanmalı motorların kullanımını en aza indirmeyi planlayan Hyundai, bu yeni aracı tamamen elektrikli olarak da üretmeyi planlıyor olabilir. Hyundai’nin performans departmanı olan “N” mühendislerinin de üzerinde çalıştığı araç, yüksek performans sunacak gibi duruyor. 
 
Tüm Otomobil haberleri için tıklayın
  • En Popüler Videolar