Kesin karar verildi, Türkiye'de üretilecek

Otomobil Haberleri

Renault’un sevilen modeli Clio, bu yıl içerisinde yenilenecek. Bu yeni modelin üretimi ise Renault’un Bursa’daki Oyak fabrikasında yapılacak.

Ülkemizdeki Oyak Renault fabrikasında üretim hattında büyük bir yenilenme olduğu duyumları var. Bu duyumları araştıran hürriyet.com.tr yazarı Emre Özpeynirci, şirket içerisinde yeni üretim hattının çalışmalarının son hızla devam ettiğini öğrenmiş. Bu haberin dışında ilk prototipler için gün sayan Oyak Renault fabrikası, 8 yıl önce yaşanan Cumhurbaşkanı Sarkozy krizini Macron’da yaşamayacak gibi görünüyor. 2018 in Eylül ayında tanıtılacak olan 5. Nesil Clio, yıl sonunda satışa çıkmış olacak. 
 
KOD ADI BJA
 
Bu haberin ardından Renault’a yakın kaynaklardan müjdeli haber geldi. Yapılan açıklamalarda Bursa’da BJA kodu ile Clio 5 üretimi için çalışmaların başladığı belirtilerek şu bilgilere yer verildi: “Yıl sonunda devreye girecek yeni modelin Oyak Renault’un Bursa fabrikasındaki üretim hatlarının kurulumu hızlı bir şekilde devam ediyor. Montaj hatlarının kurulumunda bir çok yerli ve yabancı firma çalışıyor. Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Sarkozy gibi son dakikada bir kriz çıkartamaz çünkü gövde üretim hatlarının büyük bir kısmı tamamlandı. Hatta çok yakında ilk prototipler üretilecek. Bu kadar büyük bir yatırımdan artık geri dönülemez.” Yatırım tutarı hakkında ise bir açıklama yapılmazken mevcut Clio 4’ün üstünde olacağı iddialar arasında. Oyak Renault, 2012 yılında Clio 4’e 250 milyon Euro’ya yakın yatırım yapmıştı.
 
Tüm Otomobil haberleri için tıklayın
  • En Popüler Videolar