Otomobil teknolojisinde yeni çağ başlıyor!

Otomobil Haberleri

Otomobillerde dijitalleşme son sürat devam ediyor. Bunun en güzel örneğini ise Samsung’un alt markası olan Harman gerçeğe döktü.

Harman firması, CES 2018’de yeni elektronik kokpitinin tanıtımını yaptı. Bu kokpit sıradan ekranların yerine birçok yeni teknoloji barındırıyor. Bütün konsolu tamamen kaplayan bir ekrana yer veren firmanın tasarımı Mercedes’in modellerinde gördüğümüz bir tasarıma yer vermiş. Mercedes’ten farklı olarak bütün konsolu kaplayan ekranlar, birçok fonksiyona sahip. QLED teknolojisine sahip olan bu sistem, sağ ve sol koltukta oturanlar için iki farklı sistem olarak görev yapabiliyor. Yani sağ koltukta oturan kişi ekranlar üzerinden oyun oynayabilirken, sürücü navigasyon ekranını ve müzik sistemini yönetebiliyor.
 
Sadece ekran eklemediler!
 
Harman, bu iç tasarımı yaparken araca sadece ekran eklemedi. Aracın neredeyse tüm konsol tasarımını değiştiren marka, sürücünün hemen sağına üç farklı buton konumlandırmış. Bu butonlar üzerinden klima kontrolü, saat bilgisi ve dijital asistan sistemine erişim sağlayabiliyorsunuz. Tamamı farklı görevler için için atanabilen tuşlar oldukça güzel bir görüntüye de sahip. 
Tüm Otomobil haberleri için tıklayın
  • En Popüler Videolar