Tesla Roadster saat kaçta uzaya fırlatılacak? Heavy Falcon roketi saat kaçta fırlatılacak? Canlı yayın saat kaçta?

Otomobil Haberleri

Elon Musk’ın şirketlerinden olan SpaceX, uzaya dünyanın en büyük roketini gönderecek. Heavy Falcon ismindeki roket, Mars’a koloni kurulması için ilk adımı atmış olacak. İnsanların Mars’a yerleşmesi planının bir parçası olan bu deneme saat kaçta gerçekleşecek? Nereden yapılacak? Canlı yayın olacak mı? Canlı yayın saat kaçta başlayacak?

Tesla’nın ilk ürettiği model olan Tesla Roadster’ın uzay macerası bu akşam başlayacak. Herhangi bir hava muhalefeti ya da teknik aksaklık olmazsa başlayacak olan fırlatma için tüm çalışmalar son hızla sürüyor. Dünya’dan fırlatılan en büyük roket ile Mars’a gidecek olan Roadster, içerisinde Starman adındaki manken ile yola çıkacak. 
 
Heavy Falcon roketi nedir?
 
Elon Musk’ın kurucusu olduğu SpaceX firmasının bir ürünü olan Heavy Falcon, dünyanın en büyük uzay roketi olma özelliğine sahip. 56 tondan fazla yük taşıma kapasitesine sahip olan roket, bugün uzaya fırlatılacak. Mars’ta yaşamın ilk adımlarını atacak olan roket, bütün dünya tarafından canlı olarak izlenebilecek. 
 
Fırlatma saat kaçta gerçekleşecek?
 
İçerisine yüklenen Tesla Roadster ile yola çıkacak olan Falcon Heavy roketi bugün saat 21:00’da fırlatmaya hazır olacak. Tahmini fırlatma saati ise TSİ ile 22:00 olacak. 
 
Nereden izlenecek?
 
Fırlatmayı saat 21:00'da aşağıdaki bölümden izleyebilirsiniz. 
 
Tüm Otomobil haberleri için tıklayın
  • En Popüler Videolar