CHP’li İnce’den ilginç partili sınıflandırması!

Politika Haberleri

CHP’nin 24 Haziran’daki Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce CNN Türk’te kendisine yöneltilen “50 günlük kampanya sürecinizde hata yaptınız mı?”sorusuna skandal bir cevap verdi.

Vatandaşları sınıflandıran İnce’nin şu sözleri tepki çekti: “ Apolet tartışmasına ‘yanlış yaptım’ dedim ama sonra bunu çok ölçtüm insanlarla ‘Yanlış mı yaptım?’ diye çok kişiye sordum. Entellektüel kesim ‘yanlış yapmadığımı’ söyledi. Daha alt grupta insanlar ise ‘yanlış yaptığımı’ söyledi. ‘Yanlış yaptım’ dedim ama bugün sorarsan o ölçümü yaptıktan sonra pek de yanlış değilmiş.”  

OYUNA FİGÜRAN OLANLAR VAR

Seçimlerde kazanma umudunu yükselttiğini belirten İnce, kendisine oy veren 15 milyon seçmene “oyuna gelmeyin” diye seslendi. Bir oyun oynanarak, yıpratılmak istendiğini savunan İnce, “Bu oyunun çok fazla taraftarı var. Parti içi saiklerle, yarışlar nedeniyle buna oyuncu olan, figüran olan vardır tabii ki” ifadesini kullandı. “Yerel seçimler öncesi tekrar kurultayı toplama girişiminde bulunacak mısınız?” sorusuna İnce, “Hayır, arkadaşlarla da değerlendirdik. Sonra olası bir başarısızlığın faturasını bize kesmeye kalkarlar” karşılığını verdi.       

Tüm Politika haberleri için tıklayın