Diego Simeone İnter'in başına geçmek için doğru zamanı bekliyor

Spor Haberleri

Atletico Madrid Teknik Direktörü Diego Simeone, birçok konuyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Atletico Madrid Teknik Direktörü Diego Simeone, gündemdeki konularla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

FIFA En İyi Oyuncu Ödülü ile ilgili konuşan Simeone, "Geçen yıl, hiç şüphe yok ki, dünyanın en iyi oyuncusu Antoine Griezmann'dı, şüphesiz. Nokta!" açıklamasını yaptı.

Griezmann'ın Barcelona'ya transfer süreci ve Fransız oyuncunun reddetmesiyle ilgili gelen soruya yanıt veren Atletico'nun Arjantinli teknik direktörü, "Çocuklarımın üstüne yemin ederim ki, onu kaybedeceğimi hiç düşünmedim. Onu asla Barcelona'da düşünmedim. Antoine burada kaldığı için mutlu oldum." ifadelerini kullandı.

"ŞAŞIRDINIZ MI? DOĞRULARI KONUŞMAYALIM MI?"

Atletico Madrid ile sözleşme yenileme sürecinde sorunlar çıkan Jan Oblak ile ilgili konuşan El Cholo, "Oblak, dünyanın en iyi kalecisi, en azından en iyi 3 kalecsinden biri. Thibaut Courtois'ten çok daha iyi bir kaleci hatta. Şaşırdınız mı? Gerçekleri duymak istemiyor musunuz? Doğruları konuşmayalım mı?" cevabını verdi.

"REAL MADRID SEVİYESİNE HİÇ BU KADAR YAKLAŞMAMIŞTIK"

Cristiano Ronaldo'nun Real Madrid'den ayrılığı ile ilgili gelen soruya Simeone, "Tarihte hiçbir zaman Real Madrid seviyesine bu kadar yaklaşmamıştık." yanıtını verdi.

"MBAPPE DAHA BİREYSEL! NEYMAR'I SEÇERİM"

PSG'nin iki yıldızı Kylian Mbappe ve Neymar'ı kıyaslaması ve birini seçmesi istenen soruya Arjantinli teknik adam, "Neymar! Luis Enrique'nin takımında bir sistemin parçası olarak oynuyordu. Çok çalışkandı. Mbappe ise daha bireysel bir futbol oynuyor." dedi.

"DOĞRU ZAMANDA INTER'İN BAŞINA GEÇECEĞİM"

Diego Simeone, çok konuşulan Inter haberleriyle ilgili, "Bir gün Inter'i çalıştıracağımı hep söylüyorum. Atletico ile 2020'ye kadar sözleşmem var ve burada gerçekten harika günler geçiriyorum. Doğru zamanda Inter'in başına geçeceğim." diyerek sözlerini sürdürdü.

"MANCHESTER CITY VE PSG! TARİHİ OLMAYANLAR..."

Simeone son olarak, "Atletico Madrid'in tarihi, geri dönüş kavgaları, mücadeleler, yetenekler ve sert adamlarla yazılmıştır. Öte tarafta Manchester City veya PSG gibi diğerleri var, hiçbir tarihi olmayanlar..." dedi ve sözlerini bitirdi.

(Sporx)

Tüm Spor haberleri için tıklayın