Bakan Albayrak'tan gençlere teknofest daveti

Teknoloji Haberleri

20-23 Eylül tarihlerinde, İstanbul Yeni Havalimanı'nda gerçekleştirilecek TürkMedya'nın da sponsorları arasında bulunduğu Türkiye'nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji fuarı Teknofest etkinliği için Hazine ve Maliye bakanı Berat Albayrak Sosyal medya hesabından gençleri Teknofest'e davet etti.

star.com.tr

Hazine ve Maliye bakanı Berat Albayrak Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Büyük ve Güçlü Türkiye hedefimize ulaşmanın yolu ülkemizi teknoloji üretim merkezi haline getirmekten geçiyor. Bunun için en büyük güvencemiz gençlerimiz. Gençlerimize keyifli zaman geçirecekleri, ufuk açıcı Teknofest’e katılmalarını tavsiye ediyorum" dedi.
 
Teknofest İstanbul; Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmalarının yanı sıra havacılık gösterileri, seminerler, uluslararası girişim zirvesi ve aktiviteleri ziyaretçilerine sunacak.
 
12 farklı kategoride teknoloji yarışmaları
 
Festivalin en önemli bölümünü ise 12 farklı kategoride düzenlenen teknoloji yarışmaları oluşturacak. Yarışmacı takımlara, hazırlık sürecinde kendi projelerini geliştirmeleri için teknik malzeme ve ekipman desteği verilerek, gençlerin teknoloji geliştirmeleri desteklenecek.
 
Pek çok önemli kurumun desteğiyle düzenlenecek
 
Festival, Türkiye'nin milli teknoloji hamlesinde önemli rol oynayan kuruluşların destekleriyle düzenleniyor. Teknofest İstanbul'un teknoloji yarışmaları Aselsan, Baykar, İGA, İsbak, Roketsan, TAI, Türk Hava Yolları (THY), TÜBİTAK ve TÜRKSAT başta olmak üzere pek çok önemli kurumun desteğiyle düzenlenecek.
 
Festivalin diğer paydaşları arasında Anadolu Ajansı, Boğaziçi Üniversitesi, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, Gebze Teknik Üniversitesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Teknik Üniversitesi, Milli Savunma Üniversitesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Savunma Sanayii Başkanlığı, TRT ve Yıldız Teknik Üniversitesi yer alıyor.
 
Katılımın ücretsiz olduğu festival ile Türkiye'nin milli teknoloji hamlesini gerçekleştirmesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesi hedefleniyor

Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın