Bazı illerde kar yağışı başladı! Kış geri geldi

Yaşam Haberleri

Meteoroloji'den son dakika kritik hava durumu bilgileri gelmeye devam ediyor. Uzun zamandır mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarından sonra hafta sonundan itibaren mevsim normallerine düşen sıcaklıklar ardından yağışları getirdi. Yurdun büyük kısmında kapalı ve yağışlı havanın hakim olması beraberinde bazı illerde kar yağışını da getirdi. Son dakika hava durumu bilgilerine göre Anadolu'nun doğusunda kar yağışları etkili olacak. Marmara bölgesinde özellikle İstanbul'da akşam saatlerine doğru yer yer sağanak yağış bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son dakika hava durumu raporları gelmeye devam ediyor. Yurdun bazı bölgelerinde kar yağışları başladı. Sabah saatlerinde başlayan ve etkisini arttıran kar yağışı kenti beyaza bürüdü. Uzun zamandır sıcak havaların hakim olduğu tüm yurtta hafta sonu itibariyle havalar mesim normallerine düşerek yerini yağışlı bir havaya bırakmıştı. Bugün gelen yeni haberlere göre bazı illerimizde kar yağışı etkisini göstermeye başladı. İşte hava durumuyla ilgili detaylar.
 
Yapılan son değerlendirmelere göre: Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile gece saatlerinden itibaren Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege'nin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
Yağışların; yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarının azalarak kuzey, batı ve iç kesimlerde mevsim normalleri civarında, doğu kesimlerde mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde seyredeceği tahmin edilirken, rüzgarın ise genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif kuvvette, gece saatlerinden sonra Kıyı Ege'de kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.
 
Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
 
Ankara: Parçalı zamanla çok bulutlu 8
 
İstanbul: Çok bulutlu 10
 
İzmir: Parçalı bulutlu, gece saatlerinden sonra sağanak yağışlı 15
 
Adana: Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 18
 
Antalya: Parçalı ve çok bulutlu 20
 
Samsun: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 10
 
Trabzon: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 10
 
Erzurum: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı 3
 
MARMARA BÖLGESİNDE HAVA NASIL OLACAK?
Marmara Bölgesi'nin batısının, akşam saatlerinden sonra yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nün internet sitesinde yer alan bilgiye göre, bölgede sıcaklıklar, mevsim normallerinde seyredecek. Parçalı ve çok bulutlu havanın hakim olacağı bölgenin batı kesimlerinin akşam saatlerinden sonra yağmurlu geçmesi bekleniyor. Bölgede, rüzgarın doğu ve güneydoğu yönlerinden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi öngörülüyor.
Tüm Yaşam haberleri için tıklayın
  • En Popüler Videolar