Sevgililer Günü mesajları 14 Şubat

Yaşam Haberleri

Bugün 14 Şubat Sevgililer Günü tüm dünyada kutlanıyor. Sevgililer Gününde sevgilinizi güzel mesajlar göndererek onu sevindirebilirsiniz.

Sevgililer Günü mesajlarını sizler için derledik. 14 Şubat Sevgililer Günü mesajları gündemin en yoğun aranan konularından birisi haline geldi. Yüz binlerce çiftin en mutlu olduğu bu günde, sevdiklerini Sevgililer Günü mesajlarıyla mutlu etmek, onlara bu özel ve güzel günü anlamlı kılmak istiyorlar. Sevgililer Günü mesajlarında en anlamlı, en güzel ve uzun seçenekleri haberimizde bulabilirsiniz. Bugün milyonlarca çift, birbirlerine hediyeler verip sevgilerini dile getirecek.


Türkiye'de ve tüm dünyada 14 şubat tarihi Sevgililer Günü olarak kutlanıyor. Herkes Sevgililer Gününün tarihçesini merak ediyor.   14 Şubat Sevgililer Günü sevgilileri büyük heyecan sardı. Sevgililer Gününü sevdiğinizle mutlu ve güzel bir şekilde geçirmek için ona güzel bir Sevgililer Günü mesajı gönderebilirsiniz. Mymemur olarak en güzel ve en anlamlı Sevgililer Günü mesajlarını sizler için derledik...Türkiye'de ve tüm dünyada 14 Şubat günü yani yarın Sevgililer Günü olarak kutlanıyor. 14 Şubat Sevgililer Gününde sevgililer birbirlerine hediyeler alıp, sürprizler hazırlayıp, güzel mesajlar göndererek birbirlerine sevgilerini gösterirler. Her gün birbirine karşı sevgiyi göstermenin önemi büyük olsa da bugün yapılan şeylerin bambaşka anlamı vardır.Her yıl 14 Şubat tarihi tüm dünyada Sevgililer Günü olarak kutlanmaktadır. Sevgililer Gününün tarihçesi Milattan Sonra III. yüzyıla dayanır. Rivayete göre İmparator 2. Claudius Roma'da orduda savaşacak asker bulmak için  tüm nişan ve evlilikleri yasaklar. Bu yasağa rağmen Aziz Valentina adlı bir papaz gizlice çiftleri evlendirmeye devam eder.İmparator, Aziz Valentine'nin yaptıklarını öğrenince onu tutuklar. Daha sonra Aziz Valentine sopa ile dövülerek öldürülür. Aziz Valentine milattan sonra 270 yılının 14 Şubat'ında Hıristiyan şehitliğine gömülür. O tarihten itibaren de 14 Şubat Sevgililer Günü olarak kutlanır.Siz de Sevgililer Gününde sizin için derlediğimiz en güzel mesajlardan birini sevdiğinize göndererek sevginizin büyüklüğünü ona anlatabilir ve onu mutluluktan uçurabilirsiniz.

Her yıl 14 Şubat tarihi tüm dünyada Sevgililer Günü olarak kutlanmaktadır. Sevgililer Gününün tarihçesi Milattan Sonra III. yüzyıla dayanır. Rivayete göre İmparator 2. Claudius Roma'da orduda savaşacak asker bulmak için  tüm nişan ve evlilikleri yasaklar. Bu yasağa rağmen Aziz Valentina adlı bir papaz gizlice çiftleri evlendirmeye devam eder.İmparator 2. Claudius, Aziz Valentine'nin yaptıklarını öğrenince onu tutuklar. Daha sonra Aziz Valentine sopa ile dövülerek öldürülür. Aziz Valentine milattan sonra 270 yılının 14 Şubat'ında Hıristiyan şehitliğine gömülür. O tarihten itibaren de 14 Şubat Sevgililer Günü olarak kutlanır.

SEVGİLİLER GÜNÜ TARİHÇESİ

Sevgililer Günü'nün kesin kökeni hâlâ bir sır olarak kalır, ancak tarihçiler binlerce yıl köklerine inanıyorlar. En popüler teori, Roma Katolik Kilisesi'nin inanışına dayanır. Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Bu sebeple bazı toplumlarda "Aziz Valentin Günü" (İngilizce: St. Valentine's Day) olarak bilinir. Valentine kelimesi, Batı medeniyetlerinde hoşlanılan kişi veya sevgili anlamlarında da kullanılır.  Günümüzde, bazı toplumlarda sevgililerin birbirine hediyeler aldığı, kartlar gönderdiği özel bir gün olarak devam etmektedir. Tahminlere göre 14 Şubat günü, tüm dünyada 1 milyar civarında kart gönderilmektedir. Bunun yanı sıra hediye alımlarından kaynaklı piyasada satışlar artmaktadır.  1908 tarihli Katolik Ansiklopedisi'ndeki eski şehitler listesinde, 14 Şubat gününe kayıtlı, inancı yüzünden öldürülmüş üç tane Aziz Valentine geçmektedir:

Romantik aşk ile Valentine arasındaki bağlantı tarihi dokümanlarda hiç geçmemektedir ve kimi tarihçilere göre sadece bir efsanedir. Valentine'nin onuruna kutlama günü, 14 Şubat 496 yılında Papa Gelasius tarafından ilan edilmiştir.

1969 yılında kilise takviminden Aziz Valentine gününü çıkarmıştır.

Tüm Yaşam haberleri için tıklayın
  • En Popüler Videolar