Tezgaha sığmayan dev orkinos ilgi odağı oldu

Yaşam Haberleri

Ege Denizi’nde avlanarak Trabzon’da satışa sunulan yaklaşık 1 buçuk metre boyundaki Orkinos, vatandaşların ilgi odağı oldu.

İHA

Tezgaha sığmayan  dev Orkinos’u görev bazı vatandaşlar  o anı  cep telefonuyla görüntülemeye çalışırken bazı vatandaşlarda şaşkın bakışlarla uzun süre balığı izledi.
 
Trabzon’da 37  yıldır balıkçılık yapan Ali Ankıt, Trabzon’da şu ana kadar bu kadar büyüklükte  bir Orkinos’un satıldığını görmediğini belirterek bunun da kendilerine nasip olduğunu söyledi.
 
Orkinos’u parçalayarak kilo işi satmayı düşündüğünü belirten Ali Ankıt,  siparişleri almaya başladığını belirterek “ Orkinos Ege Denizinde avlandı.  37 yıllık balıkçıyım Trabzon’da bugüne kadar bu kadar büyüklükteki orkinosun satıldığını görmedim. Balığı parçalayarak kilosunu 40 TL’den satacağız. Şimdiden zaten siparişleri aldık. Orkinos’un ne kadar faydalı bir balık olduğunu belirtmek için de ‘Omega 3 içerir. Kanın pıhtılaşmasına, beyindeki elektrik sinyallerinin güçlendirilmesine,  selenyum, toksinler, sodyum göz kuruluğuna en iyi gelen yiyecek’  diye yazdık” dedi.
Tüm Yaşam haberleri için tıklayın
  • En Popüler Videolar