Bakan Fatih Dönmez, maden ocağına indi

Genel Haberleri

Bakan Fatih Dönmez, maden ocağına indi

- Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Zonguldak'ta kömür madeni ocağında çalışan işçileri ziyaret etti - Bakan Fatih Dönmez: - "Bizim için önce güvenlik. Son dönemde güvenlikle alakalı kuralları gittikçe mevzuat bazında arttırdık, denetlemeleri de arttırdık. Geçtiğimiz yıllara göre iş kaza oranlarımız düştü"

ZONGULDAK (AA) - Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü maden ocağına inerek işçileri ziyaret etti.

Bakan Dönmez, Kilimli ilçesindeki TTK Karadon Müessese Müdürlüğü Gelik İşletme Müessesine ait kömür ocağına girmek için işçi kıyafetlerini giydi, gaz maskesi, baret ve madenci feneri gibi ekipmanları da yanına aldı.

Dönmez, kişisel koruyucuların nasıl ve hangi durumlarda kullanıldığına yönelik kurum yetkililerince de bilgilendirildi. Dönmez'e ayrıca çocuklar tarafından çiçek takdim edildi.

Bakan Dönmez, gazetecilere yaptığı açıklamada, ocağa girmeden evvel bakan, müdür ayrımı yapmaksızın iş güvenliği teçhizatını taktıklarını ve gerekli kullanım eğitimlerini aldıklarını belirtti.

Maden ocağına inmenin kendisi için ilk olmadığını, üniversite yıllarında da teknik bir inceleme için girdiğinin anlatan Dönmez, şöyle konuştu:

"Şimdi hep birlikte gireceğiz. Aşağıda işçi kardeşlerimizle birlikte onların sofralarına ortak olacağız. Bizim için önce güvenlik. Son dönemde güvenlikle alakalı kuralları gittikçe mevzuat bazında arttırdık, denetlemeleri de arttırdık. Geçtiğimiz yıllara göre iş kaza oranlarımız düştü. Sayısal rakamlar vermiyoruz nazar değmesin diye. Gönül ister ki, tabii sıfır iş kazasıyla bu işleri yapabilmek. Bu vesileyle biz madenlerimizde iş kazası dolayısıyla hayatını kaybeden işçi kardeşlerimize rahmet, yakınlarına da sabırlar diliyoruz."

Bakan Dönmez, daha sonra beraberindekilerle işçi asansörü ile eksi 160 ve 260 kodları arasına indi.

Bakan Fatih Dönmez, maden ocağına indi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kilimli ilçesindeki Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü'ne bağlı Gelik İşletme Müessesi maden ocağına inerek işçileri ziyaret etti. Dönmez'e ocak çıkışında madenciler tarafından taş kömürü heykeli takdim edildi.


Bakan Fatih Dönmez, maden ocağına indi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kilimli ilçesindeki Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü'ne bağlı Gelik İşletme Müessesi maden ocağına inerek işçileri ziyaret etti. Dönmez ve beraberindekiler ziyaretin ardından madenden çıktı.


Bakan Fatih Dönmez, maden ocağına indi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kilimli ilçesindeki Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü'ne bağlı Gelik İşletme Müessesi maden ocağına inerek işçileri ziyaret etti. Dönmez ile beraberindekiler, yaklaşık 500 metre yürüyerek mekanize sistem ile üretim yapılan kömür damarında incelemelerde bulundu. Daha sonra maden işçileriyle yemek yiyen Dönmez, buradaki işçilerle fotoğraf çektirdi.


Bakan Fatih Dönmez, maden ocağına indi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez (ortada), Kilimli ilçesindeki Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü'ne bağlı Gelik İşletme Müessesi maden ocağına inerek işçileri ziyaret etti. Dönmez ile beraberindekiler, yaklaşık 500 metre yürüyerek mekanize sistem ile üretim yapılan kömür damarında incelemelerde bulundu, daha sonra maden işçileriyle yemek yedi, dua etti.


Bakan Fatih Dönmez, maden ocağına indi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kilimli ilçesindeki Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü'ne bağlı Gelik İşletme Müessesi maden ocağına inerek işçileri ziyaret etti. Dönmez ile beraberindekiler, yaklaşık 500 metre yürüyerek mekanize sistem ile üretim yapılan kömür damarında incelemelerde bulundu, daha sonra maden işçileriyle yemek yedi.


Bakan Fatih Dönmez, maden ocağına indi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez (sol 2), Kilimli ilçesindeki Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü'ne bağlı Gelik İşletme Müessesi maden ocağına inerek işçileri ziyaret etti. Dönmez ile beraberindekiler, yaklaşık 500 metre yürüyerek mekanize sistem ile üretim yapılan kömür damarında incelemelerde bulundu, daha sonra maden işçileriyle yemek yedi.
Bakan Fatih Dönmez, maden ocağına indi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kilimli ilçesindeki Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü'ne bağlı Gelik İşletme Müessesi maden ocağına inerek işçileri ziyaret etti. Dönmez, yaklaşık 500 metre yürüyerek mekanize sistem ile üretim yapılan kömür damarında incelemelerde bulunarak, işçilerle fotoğraf çektirdi.


Bakan Fatih Dönmez, maden ocağına indi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kilimli ilçesindeki Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü'ne bağlı Gelik İşletme Müessesi maden ocağına inerek işçileri ziyaret etti. Dönmez, "Fayton" vagon sistemiyle yaklaşık 1,5 kilometre ilerideki galeriye gitti.
Bakan Fatih Dönmez, maden ocağına indi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kilimli ilçesindeki Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü'ne bağlı Gelik İşletme Müessesi maden ocağına inerek işçileri ziyaret etti.

Bakan Fatih Dönmez, maden ocağına indi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez (sol 2), Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü maden ocağına inerek işçileri ziyaret etti.


Bakan Fatih Dönmez, maden ocağına indi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü maden ocağına inerek işçileri ziyaret etti. Dönmez, madene ineceği yer hakkında yetkililerden bilgi aldı.Bakan Fatih Dönmez, maden ocağına indi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez (solda), Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü maden ocağına inerek işçileri ziyaret etti. Kömür ocağına girmek için işçi kıyafetlerini giyen, gaz maskesi, baret ve madenci feneri gibi ekipmanları da yanına alan Dönmez, kişisel koruyucuların nasıl ve hangi durumlarda kullanıldığına yönelik kurum yetkililerince bilgilendirildi.


Bakan Fatih Dönmez, maden ocağına indi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü maden ocağına inerek işçileri ziyaret etti. Bakan Dönmez, işçilerin eşleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.


Bakan Fatih Dönmez, maden ocağına indi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez (soda), Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü maden ocağına inerek işçileri ziyaret etti. Bakan Dönmez, işçilerin eşleriyle bir süre sohbet etti.


Bakan Fatih Dönmez, maden ocağına indi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü maden ocağına inerek işçileri ziyaret etti. Bakan Dönmez, işçilerin eşleriyle bir süre sohbet etti.


Bakan Fatih Dönmez, maden ocağına indi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez (sağ 2), Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü maden ocağına inerek işçileri ziyaret etti. Bakan Dönmez, Kilimli ilçesindeki TTK Karadon Müessese Müdürlüğü Gelik İşletme Müessesine ait kömür ocağına girmek için işçi kıyafetlerini giydi, gaz maskesi, baret ve madenci feneri gibi ekipmanları da yanına aldı.


Bakan Fatih Dönmez, maden ocağına indi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü maden ocağına inerek işçileri ziyaret etti.


Bakan Fatih Dönmez, maden ocağına indi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü maden ocağına inerek işçileri ziyaret etti. Dönmez'e ocak çıkışında madenciler tarafından taş kömürü heykeli takdim edildi. Dönmez'e ocak çıkışında vatandaşlar tarafından çiçek takdim edildi.


Bakan Fatih Dönmez, maden ocağına indi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü maden ocağına inerek işçileri ziyaret etti. Dönmez'e ocak çıkışında madenciler tarafından taş kömürü heykeli takdim edildi.


Bakan Fatih Dönmez, maden ocağına indi

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü maden ocağına inerek işçileri ziyaret etti. Kömür ocağına girmek için işçi kıyafetlerini giyen, gaz maskesi, baret ve madenci feneri gibi ekipmanları da yanına alan Dönmez, kişisel koruyucuların nasıl ve hangi durumlarda kullanıldığına yönelik kurum yetkililerince bilgilendirildi. Bakan Dönmez, vatandaşlarla sohbet etti.


Bakan Fatih Dönmez, maden ocağına indi

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü maden ocağına inerek işçileri ziyaret etti. Kömür ocağına girmek için işçi kıyafetlerini giyen, gaz maskesi, baret ve madenci feneri gibi ekipmanları da yanına alan Dönmez, kişisel koruyucuların nasıl ve hangi durumlarda kullanıldığına yönelik kurum yetkililerince bilgilendirildi. Dönmez'e çocuklar tarafından çiçek takdim edildi.


Bakan Fatih Dönmez, maden ocağına indi

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü maden ocağına inerek işçileri ziyaret etti. Kömür ocağına girmek için işçi kıyafetlerini giyen, gaz maskesi, baret ve madenci feneri gibi ekipmanları da yanına alan Dönmez, kişisel koruyucuların nasıl ve hangi durumlarda kullanıldığına yönelik kurum yetkililerince bilgilendirildi. Bakan Dönmez, vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bakan Fatih Dönmez, maden ocağına indi

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü maden ocağına inerek işçileri ziyaret etti. Kömür ocağına girmek için işçi kıyafetlerini giyen, gaz maskesi, baret ve madenci feneri gibi ekipmanları da yanına alan Dönmez, kişisel koruyucuların nasıl ve hangi durumlarda kullanıldığına yönelik kurum yetkililerince bilgilendirildi.


İLGİLİ HABERLER

Zonguldak Namaz Vakitleri
 • İmsak
 • Güneş
 • Öğle
 • İkindi
 • Akşam
 • Yatsı
 • 03:40
 • 05:32
 • 13:04
 • 17:02
 • 20:27
 • 22:10
00:00:00
Diğer Zonguldak Günleri İçin Tıklayın
Zonguldak Hava Durumu
Salı
26
Güneşli
 • Salı
  26
  Güneşli
 • Çarşamba
  23
  Sağanak Yağışlar
 • Perşembe
  25
  Çoğunlukla güneşli
Zonguldak İstanbul Günleri İçin Tıklayın