Bingöl'deki 4 okul kütüphaneye kavuştu

Genel Haberleri

Bingöl'deki 4 okul kütüphaneye kavuştu

- İstanbul Medipol Üniversitesi öğrencileri, BİREVİM ile Beşeri ve İktisadi Kalkınma Derneği'nin katkılarıyla Karlıova ilçesindeki 4 okulda oluşturulan kütüphaneler düzenlenen törenle açıldı - Beşeri ve İktisadi Kalkınma Derneği Genel Başkanı Mustafa Alpay: - "Çocuklarımızın eğitimine ne kadar katkıda bulunursak ülkemiz için en güzel hizmetleri yapacak gençlerin yetişmesine vesile oluruz"

BİNGÖL (AA) - Bingöl'ün Karlıova ilçesindeki 4 okulda kütüphane oluşturuldu.

İstanbul Medipol Üniversitesi öğrencilerinin Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında başlattığı Köy Okulları Yardım Projesi, BİREVİM ve Beşeri ve İktisadi Kalkınma Derneği'nin (BEKA) desteğiyle Hüseyin Hüsnü Tekışık Ortaokulu, Karlıova Anadolu Lisesi, Ciligöl İlkokulu ile Karabalçık İlkokulunda oluşturulan kütüphaneler törenle açıldı.

BEKA Derneği Genel Başkanı Mustafa Alpay yaptığı konuşmada, öğrencilerin hayal dünyasını geliştirecek kütüphanelerin çoğalması için projeye destek verdiklerini söyledi.

Okumanın önemine işaret eden Alpay, "Çocuklarımızın eğitimine ne kadar katkıda bulunursak ülkemiz için en güzel hizmetleri yapacak gençlerin yetişmesine vesile oluruz. Böylesi hayırlı hizmetlere vesile olmaktan memnuniyet duyuyoruz." dedi.

BİREVİM İcra Kurulu Üyesi Mücahid Karabalık da öğrencilerinin sosyal sorumluluk kapsamında geliştirdiği proje sayesinde ihtiyacı olan 4 okula kütüphane kazandırıldığını söyledi.

İnsana dokunan her projeye destek olduklarını aktaran Karabalık, "BİREVİM olarak gençlerimizin, çocuklarımızın eğitimine, onların geleceğinin şekillenmesine destek verecek tüm eğitim faaliyetlerine elimizden geldiğince destek vermeye devam edeceğiz." dedi.

Proje Koordinatörü Doç. Dr. Pelin Vardarlıer ise daha önce Karlıova ilçesine yaptığı ziyaret sırasında öğrencilerin talebi üzerine böyle bir proje başlattıklarını söyledi.

Projenin gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti belirten Vardarlıer, "Çok mutluyuz, hayal ettik ve gerçek oldu." dedi.

Öğrencilerden Ömer Heyecan da projede yer almaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Yıldız tarafından, projeye katkı sunanlara plaket verdi.Bingöl'deki 4 okul kütüphaneye kavuştu

Bingöl'ün Karlıova ilçesindeki 4 okulda kütüphane oluşturuldu. İstanbul Medipol Üniversitesi öğrencilerinin Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında başlattığı Köy Okulları Yardım Projesi, BİREVİM ve Beşeri ve İktisadi Kalkınma Derneği'nin (BEKA) desteğiyle Hüseyin Hüsnü Tekışık Ortaokulu, Karlıova Anadolu Lisesi, Ciligöl İlkokulu ile Karabalçık İlkokulunda oluşturulan kütüphaneler törenle açıldı. BİREVİM İcra Kurulu Üyesi Mücahid Karabalık (fotoğrafta), açıklamalarda bulundu.


Bingöl'deki 4 okul kütüphaneye kavuştu

Bingöl'ün Karlıova ilçesindeki 4 okulda kütüphane oluşturuldu. İstanbul Medipol Üniversitesi öğrencilerinin Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında başlattığı Köy Okulları Yardım Projesi, BİREVİM ve Beşeri ve İktisadi Kalkınma Derneği'nin (BEKA) desteğiyle Hüseyin Hüsnü Tekışık Ortaokulu, Karlıova Anadolu Lisesi, Ciligöl İlkokulu ile Karabalçık İlkokulunda oluşturulan kütüphaneler törenle açıldı. BEKA Derneği Genel Başkanı Mustafa Alpay (Fotoğrafta), açıklamalarda bulundu.


Bingöl'deki 4 okul kütüphaneye kavuştu

Bingöl'ün Karlıova ilçesindeki 4 okulda kütüphane oluşturuldu. İstanbul Medipol Üniversitesi öğrencilerinin Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında başlattığı Köy Okulları Yardım Projesi, BİREVİM ve Beşeri ve İktisadi Kalkınma Derneği'nin (BEKA) desteğiyle Hüseyin Hüsnü Tekışık Ortaokulu, Karlıova Anadolu Lisesi, Ciligöl İlkokulu ile Karabalçık İlkokulunda oluşturulan kütüphaneler törenle açıldı. Proje Koordinatörü Doç. Dr. Pelin Vardarlıer (ortada), açıklamalarda bulundu.
Bingöl'deki 4 okul kütüphaneye kavuştu

Bingöl'ün Karlıova ilçesindeki 4 okulda kütüphane oluşturuldu. İstanbul Medipol Üniversitesi öğrencilerinin Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında başlattığı Köy Okulları Yardım Projesi, BİREVİM ve Beşeri ve İktisadi Kalkınma Derneği'nin (BEKA) desteğiyle Hüseyin Hüsnü Tekışık Ortaokulu, Karlıova Anadolu Lisesi, Ciligöl İlkokulu ile Karabalçık İlkokulunda oluşturulan kütüphaneler törenle açıldı. BEKA Derneği Genel Başkanı Mustafa Alpay (Fotoğrafta), törende konuşma yaptı.


Bingöl'deki 4 okul kütüphaneye kavuştu

Bingöl'ün Karlıova ilçesindeki 4 okulda kütüphane oluşturuldu. İstanbul Medipol Üniversitesi öğrencilerinin Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında başlattığı Köy Okulları Yardım Projesi, BİREVİM ve Beşeri ve İktisadi Kalkınma Derneği'nin (BEKA) desteğiyle Hüseyin Hüsnü Tekışık Ortaokulu, Karlıova Anadolu Lisesi, Ciligöl İlkokulu ile Karabalçık İlkokulunda oluşturulan kütüphaneler törenle açıldı.


İLGİLİ HABERLER

Bingöl Namaz Vakitleri
 • İmsak
 • Güneş
 • Öğle
 • İkindi
 • Akşam
 • Yatsı
 • 03:00
 • 04:48
 • 12:21
 • 16:15
 • 19:44
 • 21:24
00:00:00
Diğer Bingöl Günleri İçin Tıklayın
Bingöl Hava Durumu
Pazartesi
24
Güneşli
 • Pazartesi
  24
  Güneşli
 • Salı
  25
  Aralıklı bulutlar
 • Çarşamba
  24
  Çoğunlukla güneşli
Bingöl İstanbul Günleri İçin Tıklayın