İdlib'e hava saldırısına tepki

Genel Haberleri

İdlib'e hava saldırısına tepki

- Sakarya'da, Suriye'nin kuzeybatısındaki İdlib ilinde Rus savaş uçaklarının çok sayıda sivil yerleşim yerini ve muhaliflerin cephe hatlarını vurmasına tepki gösterildi

SAKARYA (AA) - Suriye'nin kuzeybatısındaki İdlib ilinde Rus savaş uçaklarının çok sayıda sivil yerleşim yerini ve muhaliflerin cephe hatlarını vurması Sakarya'da protesto edildi.

Adapazarı ilçesindeki Orhan Camisi önünde toplanan Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşları adına açıklama yapan Sakarya İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Sebahattin Aydın, 7 yıldır savaşın devam ettiği Suriye için toplandıklarını söyledi.

Mazlumlara ensar olup kucak açtıkları Suriye'de bir saldırı daha başladığını ifade eden Aydın, şunları kaydetti:

"İdlib'e atılan bir bomba bizim için Sakarya'ya atılmış hükmündedir. İdlib'de adını bilmediğimiz ölen her çocuk bizim evladımız, ölen her masum hanemizdeki bir ferdimizdir.

Türkiye'de yaşayan Suriyelilerin ülkelerine dönme özlemiyle beklerken buna İdlib saldırıları ile vatanlarından koparılacak yeni muhacirlerin eklenmesini istemiyoruz. Allah'tan; mazlumların hamisi olma görevini üstlenen devletimize güç ve kuvvet vermesini diliyoruz. Allah'tan sadece mazlumlara bakma zenginliği değil, ümmeti mazlumluktan kurtarma ve muhacir olmaya bir son verme gücünü Türkiye'ye bahşetmesini diliyoruz."

Açıklama sonrasında İdlib ve tüm İslam alemi için dua edildi.İdlib'e hava saldırısına tepki

Şanlıurfa'da, Suriye'nin kuzeybatısındaki İdlib ilinde, Rus savaş uçaklarının çok sayıda sivil yerleşim yerini ve muhaliflerin cephe hatlarını vurmasına tepki gösterildi. Balıklıgöl Yerleşkesinde, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde bir araya gelen, aralarında sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile Suriyelilerin bulunduğu grup, ellerinde Türk ve Suriye bayrakları ile İdlib'e destek yazılarının olduğu pankartlar taşıdı.İdlib'e hava saldırısına tepki

Batman'da, Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu üyesi sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Suriye'nin kuzeybatısındaki İdlib ilinde, Rus savaş uçaklarının çok sayıda sivil yerleşim yerini ve muhaliflerin cephe hatlarını vurmasını protesto etti.


İdlib'e hava saldırısına tepki

Suriye Dernekler Federasyonu ve Suriye Halkıyla Dayanışma Platformu üyeleri, Rusya tarafından Suriye'nin kuzeybatısındaki İdlib iline düzenlenen hava saldırısına tepki gösterdi. Cuma namazı sonrası Fatih Camisi'nde, bir araya gelen Suriye Dernekler Federasyonu ve Suriye Halkıyla Dayanışma Platformu üyeleri, çeşitli sloganlar atarak, dövizler taşıdı.


İdlib'e hava saldırısına tepki

Diyarbakır'da Suriye'nin kuzeybatısındaki İdlib ilinde Rus savaş uçaklarının çok sayıda sivil yerleşim yerini ve muhaliflerin cephe hatlarını vurmasına tepki gösterildi


İdlib'e hava saldırısına tepki

Suriye'nin kuzeybatısındaki İdlib ilinde Rus savaş uçaklarının çok sayıda sivil yerleşim yerini ve muhaliflerin cephe hatlarını vurması Bingöl'de protesto edildi. Özgür-Der Bingöl Şube Başkanı Yusuf Boğatekin, basın açıklaması yaptı.İdlib'e hava saldırısına tepki

Suriye'nin kuzeybatısındaki İdlib ilinde Rus savaş uçaklarının çok sayıda sivil yerleşim yerini ve muhaliflerin cephe hatlarını vurması Bingöl'de protesto edildi.İdlib'e hava saldırısına tepki

Suriye'nin kuzeybatısındaki İdlib ilinde Rus savaş uçaklarının çok sayıda sivil yerleşim yerini ve muhaliflerin cephe hatlarını vurması Sakarya'da protesto edildi.


İdlib'e hava saldırısına tepki

Suriye'nin kuzeybatısındaki İdlib ilinde Rus savaş uçaklarının çok sayıda sivil yerleşim yerini ve muhaliflerin cephe hatlarını vurması Sakarya'da protesto edildi. Adapazarı ilçesindeki Orhan Camisi önünde toplanan Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşları adına Sakarya İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Sebahattin Aydın, bir konuşma yaptı.


İLGİLİ HABERLER

Sakarya Namaz Vakitleri
 • İmsak
 • Güneş
 • Öğle
 • İkindi
 • Akşam
 • Yatsı
 • 03:21
 • 05:21
 • 13:06
 • 17:05
 • 20:41
 • 22:31
00:00:00
Diğer Sakarya Günleri İçin Tıklayın
Sakarya Hava Durumu
Salı
30
Çoğunlukla güneşli
 • Salı
  30
  Çoğunlukla güneşli
 • Çarşamba
  30
  Aralıklı bulutlar
 • Perşembe
  30
  Çoğunlukla güneşli
Sakarya İstanbul Günleri İçin Tıklayın