Madalya için kavurucu sıcakta ter döküyorlar

Spor Haberleri

Madalya için kavurucu sıcakta ter döküyorlar

- Kayakta milli takıma birçok sporcu kazandıran Ağrı'da sporcular, yeni madalyalar kazanmak için 35 dereceleri bulan sıcaklıklarda antrenmanlarını sürdürüyor - Ağrı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Yardımcısı Cemil Budak: "Türkiye Şampiyonası ve uluslararası müsabakalarda başarılar elde etmeyi hedefliyoruz. Soğuk, sıcak, kış, yaz, güneş demeden çalışmalarımız aralıksız sürüyor" - Antrenör Akif Demirkaya: "Madalyalarımızı kaptırmamak için her an bir yarışma olur diye sporcularımızı hazır tutmaya çalışıyoruz"


AĞRI (AA) - SITKI YILDIZ - Türkiye'de kayak branşında önemli başarılara imza atan ve milli takıma birçok sporcu kazandıran Ağrı'da sporcular, yeni madalyalar kazanmak için kavurucu sıcaklıklara aldırmadan asfalt köy yollarında tekerlekli kayakla antrenmanlarını sürdürüyor.

Ağrı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Yardımcısı Cemil Budak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son dönemlerde bakanlığın verdiği büyük destekler sayesinde çok iyi sporcular yetiştirdiklerini ve milli takıma kazandırdıklarını anlattı.

Sporcuların klasik ve tekerlekli kayakta kışa hazırlık amaçlı antrenman yaptığını ifade eden Budak, "Gençlerimizi daha iyi yerlere getirmeye çalışıyoruz. Hem ilimiz hem de Türkiye için zirve nereyse, uluslararası müsabakalarda diğer ülkelerde neler yapılıyorsa biz de o çıtayı yakalamaya çalışıyoruz. İnşallah daha iyi yerlere gideceğiz. Şu an bu çalışmalar onun göstergesidir. Türkiye Şampiyonası ve uluslararası müsabakalarda başarılar elde etmeyi hedefliyoruz. Soğuk, sıcak, kış, yaz, güneş demeden çalışmalarımız aralıksız sürüyor." diye konuştu.


- Demirkaya: "Kayaklı koşuda Ağrı fabrika"


Kayaklı Koşu Antrenörü Akif Demirkaya ise Ağrı olarak Türkiye K-1 Ligi'nde son 8 yılın şampiyonluğunu, K-2 Ligi'nde de ikincilik elde ettiklerini hatırlattı.

"Her yıl milli takımın yüzde 30'una yakınını Ağrı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü kulüplerinden katılan sporcularımız oluşturuyor ve ülkemizi başarıyla temsil ediyor." diyen Demirkaya, şunları kaydetti:

"2019 EYOF'ta 4, kayaklı koşuda 3 sporcumuz ilimizi temsil edecek. Kayaklı koşuda Ağrı bence bir fabrika. Olimpiyatlara katılan Hamza Dursun da bizim altyapımızdan yetişti. Şimdi altyapıdan gelen Zozan Malkaç, Mehmet Türün gibi birçok sporcumuz var. Bunların her biri birer cevher, değer. İnanın Ağrı'nın önünde kimse duramaz. Kış ayında katılacağımız yarışma en erken aralık ayında olacak. Tekerlekli kayakta ise net bir tarih yok. Ama biz madalyalarımızı kaptırmamak için her an bir yarışma olur diye sporcularımızı hazır tutmaya çalışıyoruz."

Demirkaya, tekerlekli kayakta yarışma yapılmaması halinde sporcuların kışın yapılacak yarışmaya hazır olacaklarına dikkati çekti.


- Sporcuların hedefleri yeni madalyalar kazanmak


Kayakta 3 Balkan şampiyonluğu ve çok sayıda Türkiye Şampiyonluğu bulunan Zozan Malkaç ise 8 yıl önce başladığı kayak sporunun kendisini mutlu ettiğini bildirdi.

Birçok insanın kayak sporunu takip etmediğini, ancak kendisinin başarılarını gördükten sonra mutlu olduklarını vurgulayan Malkaç, şu ifadeleri kullandı:

"Ağrı'da kadınlar okuyamıyor. Bu sporun da ne olduğunu çoğu insan bilmiyor. Ben anlatınca duygulanıyorum ve mutlu oluyorum. Şimdi kışın yapılacak Türkiye Şampiyonası'na hazırlanıyorum. İnşallah orada da istediğim başarıyı elde ederim."

Sporculardan Mehmet Türün de 5 yıldır kayak yaptığını ve 5 Türkiye Şampiyonluğu bulunduğunu anlatarak, Türkiye'yi 2019 EYOF'ta temsil edeceğini aktardı.

Hedefinin iyi bir derece elde etmek olduğunu belirten Mehmet, "Hava sıcak ama bizim de hedeflerimiz büyük. Allah nasip ederse ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Herkes gibi ben de gelecekte kendimi elit sporcular arasında görmek istiyorum. Onlarla yarışıp ülkemizi temsil etmek, bayrağımızı dalgalandırmak istiyorum." şeklinde konuştu.

Madalya için kavurucu sıcakta ter döküyorlar

Türkiye'de kayak branşında önemli başarılara imza atan ve milli takıma birçok sporcu kazandıran Ağrı'da sporcular, yeni madalyalar kazanmak için kavurucu sıcaklıklara aldırmadan asfalt köy yollarında tekerlekli kayakla antrenmanlarını sürdürüyor. Ağrı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Yardımcısı Cemil Budak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son dönemlerde bakanlığın verdiği büyük destekler sayesinde çok iyi sporcular yetiştirdiklerini ve milli takıma kazandırdıklarını anlattı.


Madalya için kavurucu sıcakta ter döküyorlar

Türkiye'de kayak branşında önemli başarılara imza atan ve milli takıma birçok sporcu kazandıran Ağrı'da sporcular, yeni madalyalar kazanmak için kavurucu sıcaklıklara aldırmadan asfalt köy yollarında tekerlekli kayakla antrenmanlarını sürdürüyor. Kayakta 3 Balkan şampiyonluğu ve çok sayıda Türkiye Şampiyonluğu bulunan Zozan Malkaç, 8 yıl önce başladığı kayak sporunun kendisini mutlu ettiğini bildirdi.

Madalya için kavurucu sıcakta ter döküyorlar

Türkiye'de kayak branşında önemli başarılara imza atan ve milli takıma birçok sporcu kazandıran Ağrı'da sporcular, yeni madalyalar kazanmak için kavurucu sıcaklıklara aldırmadan asfalt köy yollarında tekerlekli kayakla antrenmanlarını sürdürüyor.


İLGİLİ HABERLER

Ağrı Namaz Vakitleri
 • İmsak
 • Güneş
 • Öğle
 • İkindi
 • Akşam
 • Yatsı
 • 02:58
 • 04:47
 • 12:19
 • 16:14
 • 19:41
 • 21:22
00:00:00
Diğer Ağrı Günleri İçin Tıklayın
Ağrı Hava Durumu
Çarşamba
32
Çoğunlukla güneşli
 • Çarşamba
  32
  Çoğunlukla güneşli
 • Perşembe
  31
  Güneşli
 • Cuma
  30
  Güneşli
Ağrı İstanbul Günleri İçin Tıklayın