Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Genel Haberleri

Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

- Bitlis'in Ahlat ilçesinde düzenlenen kök börü, cirit, güreş, gelin-damat toyu, ip atlama ve çuval yarışı renkli görüntülere sahne oldu - Bitlis Valisi ve Belediye Başkan Vekili İsmail Ustaoğlu: - "Ahlat'tan Çanakkale'ye bu topraklar yıllardır tüm unsurlarıyla kardeşçe yaşadı, bundan sonra da yaşamaya devam edecek"

BİTLİS (AA) - Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümünde Bitlis'in Ahlat ilçesinde gerçekleştirilen etkinlikler, renkli görüntülere sahne oluyor.

Çarho mevkisindeki 400 dönümlük alanda yapılan kök börü, atlı okçuluk, cirit, güreş müsabakaları, geleneksel oyun etkinlikleri ile Kırgızların gelin-damat toyu yoğun ilgi gördü.

Bitlis'in yanı sıra çevre il ve ilçelerden gelenler, alana kurulan kıl çadırlardaki stantlarda sergilenen ürünleri inceledi, müsabakalar sırasında fotoğraf çekerek anı ölümsüzleştirdi.

Ahlat ile Ulupamir takımları arasında yapılan kök börü yarışmasında heyecanlı anlar yaşayan seyirciler, milli güreşçilerin mücadelesini de ilgiyle izledi.

- "Ecdadın sporlarını geleceğe aktarıyoruz"

Vatandaşlarla kök börü müsabakasını izleyen Bitlis Valisi ve Belediye Başkan Vekili İsmail Ustaoğlu, AA muhabirine, Ahlat'ın tarihi günlerinden birini yaşadığını söyledi.

Anadolu'ya ilk giriş kapısı, şanlı tarihte önemli yeri bulunan Kubbetül İslam kenti Ahlat'ın geleneksel sporlara ev sahipliği yapmasının en büyük özlemlerinden biri olduğunu ifade eden Ustaoğlu, şöyle dedi:

"Cumhurbaşkanımızın himayesinde düzenlenen etkinliklerle yarının geleceği olan yavrularımıza ata sporlarımızı yaşatmak, tarihi şanlarla dolu olan ecdadın sporlarını onlara sevdirmek çok önemli. Bugün başlayan Ahlat'taki 947. yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde Cumhurbaşkanımızın himayelerinde düzenlenen etkinliğin bizim için aynı önemi var. Bu topraklar bizim yüzyıllardır kadim medeniyetimizde önemli yer tutan topraklardır.

8 binin üzerinde tarihi mezarıyla, her bir mezar taşındaki sanat şaheseri taşlarıyla tarihe tanıklık eden bu şehir, Anadolu'nun bu milletin olduğunun tapusu, belgesidir."

- "Bu topraklarda kardeşçe yaşadık"

Ustaoğlu, tüm ihtişamıyla ayakta duran kümbetleriyle, kalesiyle ve ecdadın emaneti camileriyle Ahlat'ın açık hava müzesi olduğunu anlattı.

Şanlı tarihte köklü yere sahip ata sporlarını yaşatmanın, geçmişten geleceğe aktarmanın çok önemli olduğuna dikkati çeken Ustaoğlu, şöyle devam etti:

"Ahlat'ta da bunu yaşatmaya çalışıyoruz. Buraya 'kuruluşun kenti' diyoruz. Pazar günü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla bu milletin tekrar şahlanışının, dirilişinin mitingini binlerce vatandaşın katılımıyla yaşayacağız. Ahlat'tan Çanakkale'ye bu topraklar yıllardır tüm unsurlarıyla kardeşçe yaşadı, bundan sonra da yaşamaya devam edecek.

Vatandaşlarımızı pazar günü Malazgirt'te yapılacak mitinge bekliyoruz. Vatandaşların etkinliklere ilgi göstermesi çok önemli. 2500 yıllık devlet geleneği, milletin büyük devlet tarihine, geleneğine, kültürüne sahip çıkmasıyla olunur."

Etkinliği izleyenlerden Birgül Otlu da Ahlat'ın tarihi günlerinden birini yaşadığını kaydederek, "Bu tür etkinliklerin daha fazla yapılmasını ve bunun festival havasına dönmesini istiyoruz." dedi.

Ulaş Yalçınkaya da "Böyle etkinliklerin olması çok güzel. Bu etkinliklerin devam etmesini diliyoruz. İnsanlar bu tür etkinliklerle daha mutlu, huzurlu oluyor. Umarım böyle devam eder. Etkinlikler için Bitlis'ten geldik. Herkesin gelmesini tavsiye ediyoruz." şeklinde konuştu.

Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kutlama programı kapsamında Bitlis'in Ahlat ilçesindeki Selçuklu Meydan Mezarlığı'nı ziyaret etti. Erdoğan ve beraberindekiler, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından okunan duaya eşlik etti.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muş'ta düzenlenen Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kutlama programına katılarak vatandaşlara hitap etti.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kutlama programı kapsamında Bitlis'in Ahlat ilçesindeki Selçuklu Meydan Mezarlığı'nı ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gelişini bekleyen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay (sağda), İçişleri Bakanı Süleyman Soylu (solda) ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca (sol2) ile sohbet etti.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kutlama programı kapsamında Bitlis'in Ahlat ilçesindeki Selçuklu Meydan Mezarlığı'nı ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gelişini bekleyen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar (sağda), Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve komutanlarla sohbet etti.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kutlama programı kapsamında Bitlis'in Ahlat ilçesindeki Selçuklu Meydan Mezarlığı'nı ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gelişini bekleyen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar (sağda) ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu (solda) sohbet etti.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kutlama programı kapsamında Bitlis'in Ahlat ilçesindeki Selçuklu Meydan Mezarlığı'nı ziyaret etti. Ziyarette, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mahir Ünal ve Mustafa Şentop ile Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da yer aldı.

Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kutlama programı kapsamında Bitlis'in Ahlat ilçesindeki Selçuklu Meydan Mezarlığı'nı ziyaret etti. Vatandaşlar Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sevgi gösterisinde bulundu.Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kutlama programı kapsamında Bitlis'in Ahlat ilçesindeki Selçuklu Meydan Mezarlığı'nı ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada vatandaşları selamladı.
Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kutlama programı kapsamında Bitlis'in Ahlat ilçesindeki Selçuklu Meydan Mezarlığı'nı ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada vatandaşlara seslendi.
Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Malazgirt'te gerçekleştirilecek "Anadolu'nun Fethi Malazgirt 1071 Anma Programı"na katılarak konuştu.Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü dolayısıyla Muş'a gelen Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bir süre sohbet etti.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kutlama programı kapsamında Bitlis'in Ahlat ilçesindeki Selçuklu Meydan Mezarlığı'nı ziyaret etti. Ziyaret sonrası Ahlat Belediye Başkanı Abdülalim Müntaz Çoban, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir kılıç hediye etti.Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kutlama programı kapsamında Bitlis'in Ahlat ilçesindeki Selçuklu Meydan Mezarlığı'nı ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Başdanışmanı ve Okçular Vakfı Başkanı Haydar Ali Yıldız da eşlik etti.

Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kutlama programı kapsamında Bitlis'in Ahlat ilçesindeki Selçuklu Meydan Mezarlığı'nı ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar (sol 3) ve kuvvet komutanları eşlik etti.
Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kutlama programı kapsamında Bitlis'in Ahlat ilçesindeki Selçuklu Meydan Mezarlığı'nı ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Erbaş da eşlik etti.Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kutlama programı kapsamında Bitlis'in Ahlat ilçesindeki Selçuklu Meydan Mezarlığı'nı ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu (sağda) ile Bitlis İl Genel Meclis Başkanı Cemalettin Kinç (solda) eşlik etti.
Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kutlama programı kapsamında Bitlis'in Ahlat ilçesindeki Selçuklu Meydan Mezarlığı'nı ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan da eşlik etti.

Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kutlama programı kapsamında Bitlis'in Ahlat ilçesindeki Selçuklu Meydan Mezarlığı'nı ziyaret etti.

Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ahlat Selçuklu Meydan Mezarlığı'na ziyaret gerçekleştirdi. Soylu ve Koca Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi ve Selçuklu Meydan Mezarlığı Kazı Başkanı Prof. Dr. Recai Karahan'dan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kutlama programı kapsamında Bitlis'in Ahlat ilçesindeki Selçuklu Meydan Mezarlığı'nı ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a vatandaşlar sevgi gösterisinde bulundu.
Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kutlama programı kapsamında Bitlis'in Ahlat ilçesinde vatandaşlara hitap etti.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kutlama programı kapsamında Bitlis'in Ahlat ilçesindeki Selçuklu Meydan Mezarlığı'nı ziyaret etti.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü dolayısıyla Ahlat ve Malazgirtte gerçekleştirilecek "Anadolu'nun Fethi Malazgirt 1071 Anma Programı"na katılmak için Muş Havaalanına geldi. Erdoğan havaalanında tören mangasını selamladı.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü dolayısıyla Ahlat ve Malazgirtte gerçekleştirilecek "Anadolu'nun Fethi Malazgirt 1071 Anma Programı"na katılmak için Muş Havaalanına geldi. Erdoğan'ı havaalanında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve diğer yetkililer karşıladı.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü dolayısıyla Ahlat ve Malazgirtte gerçekleştirilecek "Anadolu'nun Fethi Malazgirt 1071 Anma Programı"na katılmak için Muş Havaalanına geldi. Erdoğan'ı havaalanında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk karşıladı.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü dolayısıyla Ahlat ve Malazgirtte gerçekleştirilecek "Anadolu'nun Fethi Malazgirt 1071 Anma Programı"na katılmak için Muş Havaalanına geldi. Erdoğan'ı havaalanında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Erbaş karşıladı.Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü dolayısıyla Ahlat ve Malazgirtte gerçekleştirilecek "Anadolu'nun Fethi Malazgirt 1071 Anma Programı"na katılmak için Muş Havaalanına geldi. Erdoğan'ı havaalanında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Erbaş karşıladı.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü dolayısıyla Ahlat ve Malazgirtte gerçekleştirilecek "Anadolu'nun Fethi Malazgirt 1071 Anma Programı"na katılmak için Muş Havaalanına geldi. Erdoğan'ı havaalanında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez karşıladı.Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü dolayısıyla Ahlat ve Malazgirtte gerçekleştirilecek "Anadolu'nun Fethi Malazgirt 1071 Anma Programı"na katılmak için Muş Havaalanına geldi. Erdoğan'ı havaalanında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk karşıladı.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü dolayısıyla Ahlat ve Malazgirtte gerçekleştirilecek "Anadolu'nun Fethi Malazgirt 1071 Anma Programı"na katılmak için Muş Havaalanına geldi. Erdoğan'ı havaalanında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay karşıladı.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kapsamında Bitlis'in Ahlat ilçesinde gerçekleştirilen etkinlikler, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Etkinlik alanı renkli görüntülere sahne oldu.Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kapsamında Bitlis'in Ahlat ilçesindeki Çarho mevkisinde gerçekleştirilen etkinliklerde, bir balon satıcısı renkli görüntüsüyle dikkat çekti.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kapsamında Bitlis'in Ahlat ilçesinde gerçekleştirilen etkinlikler, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kapsamında Bitlis'in Ahlat ilçesinde gerçekleştirilen etkinlikler, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Çarho mevkisindeki 400 dönümlük alanda düzenlenen etkinliklere gelen vatandaşlar, kök börü, atlı okçuluk ve cirit etkinliklerini ilgiyle izliyor.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu (sağda), Bitlis'in Ahlat ilçesinde Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü dolayısıyla etkinliklerin düzenlendiği alanda incelemelerde bulundu. Sarıeroğlu, vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Bitlis'in Ahlat ilçesinde Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü dolayısıyla etkinliklerin düzenlendiği alanda incelemelerde bulundu. Sarıeroğlu, ok atışlarının yapıldığı yere giderek ok attı.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Bitlis'in Ahlat ilçesinde Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü dolayısıyla etkinliklerin düzenlendiği alanda incelemelerde bulundu. Bakan Pakdemirli ile Ahlat'a gelen Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu (fotoğrafta), ata bindi.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Bitlis'in Ahlat ilçesinde Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü dolayısıyla etkinliklerin düzenlendiği alanda, Ahlat Belediye Başkanı Mümtaz Çoban (solda), Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya'ya (sağ 2) baston hediye etti.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Bitlis'in Ahlat ilçesinde Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü dolayısıyla etkinliklerin düzenlendiği alanda, Ahlat Belediye Başkanı Mümtaz Çoban (solda), AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu'na (ortada) baston hediye etti.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Bitlis'in Ahlat ilçesinde Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü dolayısıyla etkinliklerin düzenlendiği alanda incelemelerde bulundu.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Bitlis'in Ahlat ilçesinde Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü dolayısıyla etkinliklerin düzenlendiği alanda incelemelerde bulundu. Bakan Pakdemirli, ok atışlarının yapıldığı alanda ok attı.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Bitlis'in Ahlat ilçesinde Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü dolayısıyla etkinliklerin düzenlendiği alanda incelemelerde bulundu. İnceleme sırasında Bakan Pakdemirli, vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli (fotoğrafta), Bitlis'in Ahlat ilçesinde Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü dolayısıyla etkinliklerin düzenlendiği alanda incelemelerde bulundu. Bakan Pakdemirli, ardından ata bindi.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli (solda), Bitlis'in Ahlat ilçesinde Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü dolayısıyla etkinliklerin düzenlendiği alanda incelemelerde bulundu. Bakan Pakdemirli, ardından ata bindi.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Bitlis'in Ahlat ilçesinde "Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü" dolayısıyla düzenlenen etkinlikler vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Katılımcılar, efelerin oynadığı zeybek oyununu ilgiyle izledi. Etkinlik alanına gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ömer Arısoy (önde sol 2), da gösteriyi izledi.Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Bitlis'in Ahlat ilçesinde "Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü" dolayısıyla düzenlenen etkinlikler vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Katılımcılar, efelerin oynadığı zeybek oyununu ilgiyle izledi.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Bitlis'in Ahlat ilçesinde "Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü" dolayısıyla düzenlenen etkinlikler vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Katılımcılar, efelerin oynadığı zeybek oyununu ilgiyle izledi. Etkinlik alanına gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ömer Arısoy (önde sol 4), da gösteriyi izledi.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Bitlis'in Ahlat ilçesinde "Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü" dolayısıyla düzenlenen etkinlikler vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Katılımcılar, efelerin oynadığı zeybek oyununu ilgiyle izledi.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ömer Arısoy (ortada), Bitlis'in Ahlat ilçesinde "Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü" etkinliklerinin düzenlediği alanda incelemelerde bulundu.

Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türklere Anadolu'nun kapılarını açan Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kutlamalarının yapılacağı "Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı" alanında incelemelerde bulundu. Bu arada binlerce kişinin katılması beklenen miting alanı ile diğer kısımlardaki hazırlıklarda da son aşamaya gelindi.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli (önde sol 2), Türklere Anadolu'nun kapılarını açan Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kutlamalarının yapılacağı "Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı" alanında incelemelerde bulundu.Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli (sağ 2), Türklere Anadolu'nun kapılarını açan Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kutlamalarının yapılacağı "Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı" alanında incelemelerde bulundu.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türklere Anadolu'nun kapılarını açan Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kutlamalarının yapılacağı "Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı" alanında incelemelerde bulundu. Ziyarette Muş Valisi Aziz Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Okçular Vakfı Başkanı Haydar Ali Yıldız da yer aldı.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türklere Anadolu'nun kapılarını açan Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kutlamalarının yapılacağı "Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı" alanında incelemelerde bulundu. Pakdemirli, yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli(sol 3), Türklere Anadolu'nun kapılarını açan Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kutlamalarının yapılacağı "Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı" alanında incelemelerde bulundu. Pakdemirli, yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli (sağ 2), Türklere Anadolu'nun kapılarını açan Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kutlamalarının yapılacağı "Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı" alanında incelemelerde bulundu. Pakdemirli, yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli (sağ 3), Türklere Anadolu'nun kapılarını açan Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kutlamalarının yapılacağı "Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı" alanında incelemelerde bulundu. Pakdemirli, yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türklere Anadolu'nun kapılarını açan Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kutlamalarının yapılacağı "Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı" alanında incelemelerde bulundu.

Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Bitlis'in Ahlat ilçesinde "Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü" dolayısıyla düzenlenen etkinlikler vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Gerçekleştirilen birbirinden güzel etkinlikler vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.
Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kapsamında Bitlis'in Ahlat ilçesinde gerçekleştirilen etkinlikler, ilgi görüyor. Çarho mevkisindeki 400 dönümlük alanda düzenlenen etkinliklerde, atlı okçuluk sporcularının gösterisi beğeni topladı.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kapsamında Bitlis'in Ahlat ilçesinde gerçekleştirilen etkinlikler, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Çarho mevkisindeki 400 dönümlük alanda düzenlenen etkinliklere gelen vatandaşlar, kök börü, atlı okçuluk, cirit, güreş müsabakaları ve geleneksel oyunlar ile Kırgızların gelin-damat, beşik toyu etkinliklerini ilgiyle izliyor. Oyunlar esnasında bazı sporcular at üzerinden yere düştü.

Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kapsamında Bitlis'in Ahlat ilçesinde gerçekleştirilen etkinlikler, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Çarho mevkisindeki 400 dönümlük alanda düzenlenen etkinliklere gelen vatandaşlar, kök börü, atlı okçuluk, cirit, güreş müsabakaları ve geleneksel oyunlar ile Kırgızların gelin-damat, beşik toyu etkinliklerini ilgiyle izliyor.

Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Bitlis'in Ahlat ilçesinde "Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü" etkinlikleri kapsamında "Malazgirt şehitleri" anısına fener alayı gerçekleştirildi. Bitlis Valisi ve Belediye Başkan Vekili İsmail Ustaoğlu, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Okçular Vakfı Başkanı Haydar Ali Yıldız'ın da katılımıyla 15 Temmuz Meydanı'nda başlayan fener alayı, Ulu Cami önünde sona erdi. Vatandaşların 300 metre uzunluğunda Türk bayrağı açarak tekbir getirdiği, atlı birlikler ile mehter takımının da katıldığı yürüyüşe, çevredekiler alkışlarla destek verdi.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Bitlis'in Ahlat ilçesinde "Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü" etkinlikleri kapsamında "Malazgirt şehitleri" anısına fener alayı gerçekleştirildi. Bitlis Valisi ve Belediye Başkan Vekili İsmail Ustaoğlu, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Okçular Vakfı Başkanı Haydar Ali Yıldız'ın da katılımıyla 15 Temmuz Meydanı'nda başlayan fener alayı, Ulu Cami önünde sona erdi. Vatandaşların 300 metre uzunluğunda Türk bayrağı açarak tekbirler getirdiği, atlı birlikler ile mehter takımının da katıldığı yürüyüşe, çevredekiler alkışlarla destek verdi. Ardından, Sultan Alparslan'ın Malazgirt'i fethettiğinde okuduğu dua edildi.
Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Bitlis'in Ahlat ilçesinde "Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü" etkinlikleri kapsamında "Malazgirt şehitleri" anısına fener alayı gerçekleştirildi. Bitlis Valisi ve Belediye Başkan Vekili İsmail Ustaoğlu, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Okçular Vakfı Başkanı Haydar Ali Yıldız'ın da katılımıyla 15 Temmuz Meydanı'nda başlayan fener alayı, Ulu Cami önünde sona erdi. Vatandaşların 300 metre uzunluğunda Türk bayrağı açarak tekbirler getirdiği, atlı birlikler ile mehter takımının da katıldığı yürüyüşe, çevredekiler alkışlarla destek verdi.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kapsamında Bitlis'in Ahlat ilçesinde gerçekleştirilen etkinlikler, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.cÇarho mevkisindeki 400 dönümlük alanda düzenlenen etkinliklere gelen vatandaşlar, kök börü, atlı okçuluk, cirit, güreş müsabakaları ve geleneksel oyunlar ile Kırgızların gelin-damat, beşik toyu etkinliklerini ilgiyle izliyor. Etkinlik alanında kurulan çadırlarda sergilenen geleneksel el sanatları ürünlerini inceleyen vatandaşlar, unutulmaya yüz tutan oyunlara da eşlik ederek çocukluk yıllarına döndü. Farklı illerden gelerek stant açan dernekler, alanda düzenledikleri etkinliklerle vatandaşlara eğlenceli anlar yaşatırken, düzenlenen müsabakalar seyircileri heyecanlandırdı.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kapsamında Bitlis'in Ahlat ilçesinde gerçekleştirilen etkinlikler, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Çarho mevkisindeki 400 dönümlük alanda düzenlenen etkinliklere gelen vatandaşlar, kök börü, atlı okçuluk, cirit, güreş müsabakaları ve geleneksel oyunlar ile Kırgızların gelin-damat, beşik toyu etkinliklerini ilgiyle izliyor. Etkinlik alanında kurulan çadırlarda sergilenen geleneksel el sanatları ürünlerini inceleyen vatandaşlar, unutulmaya yüz tutan oyunlara da eşlik ederek çocukluk yıllarına döndü. Farklı illerden gelerek stant açan dernekler, alanda düzenledikleri etkinliklerle vatandaşlara eğlenceli anlar yaşatırken, düzenlenen müsabakalar seyircileri heyecanlandırdı.

Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümünde Bitlis'in Ahlat ilçesinde gerçekleştirilen etkinlikler, renkli görüntülere sahne oluyor. Çarho mevkisindeki 400 dönümlük alanda yapılan kök börü, atlı okçuluk, cirit, güreş müsabakaları, geleneksel oyun etkinlikleri ile Kırgızların gelin-damat toyu yoğun ilgi gördü. Ahlat ile Ulupamir takımları arasında yapılan kök börü yarışmasında heyecanlı anlar yaşayan seyirciler, milli güreşçilerin mücadelesini de ilgiyle izledi.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Bitlis'in Ahlat ilçesinde Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kutlama programı törenle başladı.Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Bitlis'in Ahlat ilçesinde Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kutlama programı törenle başladı. Programa katılan gökboru ekibi maç yaptı.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Bitlis'in Ahlat ilçesinde Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kutlama programı törenle başladı. Programa katılan güreşçiler kıyasıya mücadele etti.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Bitlis'in Ahlat ilçesinde Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kutlama programı törenle başladı. Programa katılan karakucak güreşçileri güreşmek için hazırlık yaptı.


Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Bitlis'in Ahlat ilçesinde Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kutlama programı törenle başladı. Programa katılan Çömlek ustaları kırgız çadırlarında çömlek yaptı.
Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü

Bitlis'in Ahlat ilçesinde Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kutlama programı törenle başladı. Programa katılan bazı Kırgız kadınlar, gençler ve çocuklar, giydikleri yöresel kıyafetlerle törene renk kattı.


İLGİLİ HABERLER

Bitlis Namaz Vakitleri
 • İmsak
 • Güneş
 • Öğle
 • İkindi
 • Akşam
 • Yatsı
 • 03:14
 • 04:57
 • 12:23
 • 16:15
 • 19:39
 • 21:14
00:00:00
Diğer Bitlis Günleri İçin Tıklayın
Bitlis Hava Durumu
Pazar
36
Güneşli
 • Pazar
  36
  Güneşli
 • Pazartesi
  34
  Güneşli
 • Salı
  32
  Güneşli
Bitlis İstanbul Günleri İçin Tıklayın