Emine Bulut'un vahşice katledilmesine tepkiler çığ gibi büyüyor

Güncel Haberleri

Kırıkkale'de eski eşi tarafından boğazından bıçaklanan Emine Bulut'un "Ben ölmek istemiyorum" demesi ve yanında bulunan 10 yaşındaki kızının "Anne lütfen ölme" diyerek ağladığı anlar ortaya çıktı. Bulut'un vahşice katledilmesine toplumun her kesiminden tepki yağdı.


Kırıkkale'de eski eşi Fedai Baran (43) tarafından bıçaklanan Emine Bulut'un (38), hastanede ölmeden önce olay yerinde çekilen son görüntüleri sosyal medyada gündem oldu. Görüntüde Emine Bulut, "Ben ölmek istemiyorum" derken, yanında bulunan 10 yaşındaki kızı F.B.B.'nin "Anne lütfen ölme" diyerek ağladığı görüldü. Sosyal medya kullanıcılar cani Baran'a tepki göstererek Türkiye'deki kadın cinayetlerine dikkat çekti.
 
Olay, 18 Ağustos'ta Menderes Caddesi'ndeki kafede meydana geldi. Fedai Baran, 4 yıl önce boşandığı eski eşi Emine Bulut ve kızı F.B.B. ile kafede buluştu. Fedai Baran ile Emine Bulut, arasında tartışma çıktı. Kısa sürede büyüyen tartışmada Fedai Baran, yanındaki bıçakla eski eşini, kızının gözü önünde vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakladı.
 
HASTANEDE YAŞAMINI YİTİRDİ
 
Emine Bulut kanlar içinde kalırken, Fedai Baran taksiye binerek kaçtı. İhbar üzerine gelen sağlık ekipleri, yaralanan Emine Bulut ile olayın etkisiyle şoka giren kızı F.B.B.'yi ambulansla Yüksek İhtisas Hastanesi'ne kaldırdı. Tedaviye alınan Bulut, doktorların tüm çabasına rağmen hayatını kaybetti.
 
"HAKARET EDİNCE SİNİRLENİP BIÇAKLA VURDUM"
 
Fedai Baran, olayın ardından Bahşılı ilçesinde gözaltına alındı. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Fedai Baran, mahkemedeki ifadesinde, "Çocuğumun velayeti konusunda konuşurken bana hakaret edince sinirlenip yanımda gezdirdiğim bıçakla vurdum" dedi. Fedai Baran, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 
"BEN ÖLMEK İSTEMİYORUM"
 
Emine Bulut'un olayın hemen ardından olay yerinde çekilen görüntüsü ortaya çıktı. Fedai Baran'ın eski eşini bıçakladıktan saniyeler sonra çekilen görüntüde kanlar içinde olan ve ayakta durmakta zorlanan Emine Bulut'un "Ben ölmek istemiyorum" diyerek feryat ettiği görüldü. Kızı F.B.B.'nin ise "Anne lütfen ölme" diyerek, annesinin başını tutması ve ağlaması görüntüye yansıdı.
 
PİŞKİN PİŞKİN KENDİNİ SAVUNDU!
 
Fedai Baran, olayın ardından Bahşılı ilçesinde gözaltına alındı. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Fedai Baran, mahkemedeki ifadesinde pişkin sözlerle caniliğini savundu "Çocuğumun velayeti konusunda konuşurken bana hakaret edince sinirlenip, yanımda gezdirdiğim bıçakla vurdum" dedi.
 
TEPKİ YAĞDI
 
Bulut'un vahşice katledilmesine sosyal medyadan da tepki yağdı. Kullanıcıların bazıları caninin idam edilmesini istedi.
 
Twitter’daki bazı mesajlar şöyle:
 
-İdamın meşrulaştırılmaması gerekiyor. Emine Bulut ve kızına yaşatılan bu travmalardan idam edilerek kurtarılmamalıdır şahıs
 
- Tecavüz, çocuk istismarı, planlayarak canice insan öldürme gibi suçlar için idam cezası geri gelmeli.
 
-Artık bu şerefsizler için idam gelmeli.
 
-Allah kahretsin sizi Allah kahretsin !!! Elleriniz kırılsın...
 
-Sadece eşini değil o çocuğun geleceğini de öldürdün
 
-Emine Bulut 10 yaşındaki kızı önünde eski kocası Fedai Baran tarafından boğazı kesildi, öldü. Çocuğun “anne lütfen ölme” deyişleri, kadınınsa “ölmek istemiyorum” deyişi içimi paramparça etti… En ağır ceza ile cazalandırılmalı. Nasıl bir canilik bu yazıklar olsun.
 
-Sabahtan beri ağlıyorum, o küçücük çocuğun yaşadığı üzüntü, annesinin can çekişi aklımdan gitmiyor.
 
-Kulaklarda yankılanan iki ses; -'Anne ne olur ölme' -'Ben ölmek istemiyorum' #EmineBulut
 
-Yazıklar olsun elİnde telefonla bekleyen, vahşete ilişmeyen herkese yazıklar olsun.#EmineBulut
 
-Ölmemek için feryat eden bir kadın, babası tarafıdan vahşice kanlar içinde bırakılan annesi ölmesin diye yalvaran bir evlat! Daha kaç kadın ölecek, daha kaç evlat bu acıyı yaşayacak? Dili tutuldu sözlerin, acıyı anlatamıyorlar artık!
 
AİLE BAKANLIĞINDAN AÇIKLAMA
 
Aile Bakanlığı bu vahşetle ilgili, "Failin en ağır cezayı alması için davaya müdahil olacağız" açıklamasında bulundu
 
YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ
 
EmineBulut cinayetiyle ilgili sosyal medya ve medya kuruluşlarında yer alan olay anına ilişkin görüntülere yayın yasağı getirildi.
 
İDDİANAME HAZIRLANDI
 
Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı: Şüpheli hakkında, "Canavarca hisle tasarlayarak adam öldürme" suçundan iddianame düzenlendi.
 
Başsavcılıktan yapılan açıklamada, “Kırıkkale ilimizde 18/08/2019 tarihinde Emine BULUT’un boşandığı eşi tarafından öldürülmesi olayına ilişkin görüntülerin sosyal ve görsel medyada yer alması üzerine basın açıklaması yapılmasına lüzum görülmüştür” denildi. Açıklamada Emine Bulut’un yanında kızı varken 6 yıl önce boşandığı eski eşi Fedai Varan’la karşılaştığı, caninin Bulut’u boğaz, sol kol ve göğüs kısmından bıçakladığı belirtildi. İlk müdahale sonrası hastaneye kaldırılan Emine Bulut kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Cani kısa bir süre sonra Bahşili köprüsü altında yakalandı. Emine Bulut’u katleden cani tutuklanarak Kırıkkale F Tipi Ceza İnfaz Kurumu’na gönderildi.