Mobilyacılardan ‘fırsatçı’ uyarısı

Ankara Haberleri

Ankara Mobilyacılar Lakeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ANKAMOB) Başkanı Hüseyin Taklacı, sunta, mdf, kontraplak, sünger, boya, tiner, hırdavat ve benzeri ürünlere dövizde yaşanan artış bahane edilerek yapılan zamların geri çekilmesini talep etti.

Taklacı, çoğu ürün kaleminde yapılan zamların son 2 yılda yüzde 150’yi aştığına dikkati çekerek, “Sadece 2018 yılında, yani 8 ay içinde 9 farklı fiyat listesi yaptınız. Ülke ekonomisine destek vermek istiyorsanız, gerekeni yapın ve suni yaptığınız zamlarınızı geri çekin. Esnaf rahat bir nefes alsın, iş yapsın hep birlikte üretimi artıralım. Üretici kardeşlerinizi de düşünün stokçuluk yapmayı bırakın” diye konuştu 

OYUNUN FARKINDAYIZ 

Türkiye üzerinde oynanan oyunların farkında olduklarını belirten Taklacı, “İnadına üretime devam edeceğiz ancak doları bahane ederek, artışın üzerinde zam yapan, satış bayilerindeki fiyatları kontrol edemeyen veya bilinçli olarak etmeyen fabrika üreticileri ve satıcılarının her daim karşısındayız” dedi. Taklacı, “Mobilya sektörünü dünyayla rekabet edebilir hale getirmek için, ham madde zamlarının araştırılarak makul seviyeye getirilmesini, el işçiliğiyle fabrikasyon ürünlerin ayrılarak vergilendirilmesini istiyoruz. Türkiye’nin üretim yapması ve esnafımızın ayakta kalması lazım” ifadesini kullandı.   

Tüm Ankara haberleri için tıklayın