Kuruluş Osman 39. bölüm izle!
ABONE OL

Kuruluş Osman 39. bölümde Ertuğrul Bey'in vefatı son bölüme damga vurdu. Kuruluş Osman 39. bölümde; Ertuğrul Bey 'Kuruluş Osman'a' veda ediyor... Vasiyetini hazırlayan Ertuğrul Bey'in ölümü Kayı Obası'nda büyük bir acıya sebep olur. Kayı Obası beyini gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlarken; yeni beyin kim olacağı sorusu herkesin aklındadır. Kayı Obası'nın yeni beyi kim olacak? Son bölümün ardından yeni bölüm fragmanı da yayınlandı. İşte, kaçıranlar için Kuruluş Osman 39. bölüm izleme sayfası.

Kuruluş Osman 39.bölümde; Ertuğrul Bey, son kez yerine gelecek kişiyi tayin etmek için Ak sakallılara gider. İstişare sonucu Obanın yeni beyini tayin eder. Ertuğrul Bey'in ölümü Kayı halkını yasa boğar. Savcı Bey, beylik için nasıl bir hamle yapacak? Dündar Bey, beylik için adının geçmeyişi üzerine Hazal Hatun'la birlikte nasıl bir plan kuracak? İşte Kuruluş Osman 39. bölüm tek parça izleme linki.

KURULUŞ OSMAN 39. BÖLÜM İZLE

KURULUŞ OSMAN 39. BÖLÜM ÖZETİ

Kuruluş Osman 39.bölümde; Hasta yatağından kalkarak herkesi şaşırtan Ertuğrul Bey, topladığı toyla Osman Bey ve Savcı Bey arasındaki çatışmaya son verirken; kendisinden sonra kimin bey olacağına karar vermek üzere Aksakallılar'la bir araya gelir.

ERTUĞRUL BEY, KAYI BEYLERİNİ TOPLADI

Kuruluş Osman 39. bölümünde, Ertuğrul Bey Kayı beylerini bir araya topladı ve kritik kararlar aldı.

Yokluğunda yaşananları öğrenmek ve oğulları arasındaki gerilime son vermek isteyen Ertuğrul Bey, düzenlediği toyda oğullarını ve Kayı beylerini bir araya topladı. Kendisinden sonra kimin bey olacağı sorusuna cevap arayan Ertuğru Bey, yoldaşları Bamsı Bey ve Abdurrahman Gazi ile hasbihal ederek fikirlerini aldı.

Ertuğrul Bey'in Osman Bey'in Yavlak Arslan'la ittifakına dair "Diyelim ki Çobanoğulları ölüme gider; sen de obanı aynı akıbete mi sürüklersin?" sorusunu Osman Bey "Ben Ertuğrul Gazinin oğluyum. Obamı, kaybedeceğim bir savaşa sürüklemem. Ölüm mukadderse, harbin neticesi ancak şehadetse, davamız uğruna ölmeye and içmiş alplarımla gider o şehadet şerbetini içerim" sözleriyle cevapladı.

Ertuğrul Bey, "Ayrılıkları ortadan kaldırın ve birleşin. Geyhatu Tebriz'den dönene kadar Nikola'nın icabına bakmalıyız" diyerek planını açıklarken; "Bey, böyle zor zamanlarda belli olur. Hanginizin bey olacağını tavrınız tayin edecek. Kayının başına kimin geçmesi gerektiğini bütün beyler anlayacak. Ayrılık gayrılık çıkaranın hiçbir ümidi kalmayacağını bilesiniz" diyerek oğullarını uyardı.

Targun Hatun, Nikola'nın Kayı beylerini zehirlemesi için yaptığı planı Osman Bey'e anlatırken; Osman Bey, Nikola'ya karşı zekice bir oyun kurar.

TARGUN HATUN, OSMAN BEY'E HİSLERİNİ AÇIKLADI

Kuruluş Osman 39. bölümde Targun Hatun, Osman Bey’e olan hislerini açığa vurdu.

Nikola ile buluşmasının ardından obaya dönen ve kendisine ayrılan çadıra çekilen Targun Hatun, Osman Bey'e karşı hislerine mani olamadığını fark etti.

"Ah Osman Bey ah! Her şey bir oyun olarak başladı ve oyun olarak devam etti. Babamı kurtarmak için girdim bu oyuna fakat kendimi kurtaramıyorum. Gözlerinin hapsine düştüm, güçlü kollarının tutsağıyım. Ne edeyim ben şimdi? İçim içimi yemekte. Sen şimdi Bala'nın kollarındasın bense burada acı çekmekteyim" sözleriyle Osman Bey'e aşık olduğunu kendine itiraf eden Targun Hatun, büyük bir ikilemin içine düştü.

Targun Hatun, "Bala! Bala! Sen ona çocuk veremiyorsun! Ama ben vereceğim! Onu elinden alacağım! Göreceksin! Onu sevmek suç değil. İstemek de suç değil!" sözleriyle Bala Hatun'a adeta meydan okudu.

Targun Hatun, Osman Bey'e aşkına gem vurabilecek mi? Ertuğrul Bey'in kararı ne olacak? Savcı Bey, beylik yarışında Osman Bey'i önüne geçmek için ne yapacak? Dündar Bey'in beyliği almak için planı ne? Nikola, Targun Hatun'u kullanarak Kayı Obası'na sızabilecek mi? Flatyos, Osman Bey'i ele geçirebilmek için nasıl bir tuzak kuracak?

Vasiyetini hazırlayan Ertuğrul Bey'in ölümü Kayı Obası'nda büyük bir acıya sebep olur. Kayı Obası beyini gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlarken; yeni beyin kim olacağı sorusu herkesin aklındadır. Kayı Obası'nın yeni beyi kim olacak?

Kuruluş Osman 39. bölümde Ertuğrul Bey'in ölümü uçtaki dengeleri nasıl değiştirecek? Osman Bey, Nikola'ya karşı kurduğu oyunda başarılı olabilecek mi?

Savcı Bey, beylik için nasıl bir hamle yapacak? Dündar Bey, beylik için adının geçmeyişi üzerine Hazal Hatun'la birlikte nası bir plan kuracak?

KURULUŞ OSMAN 40. BÖLÜM FRAGMANI YAYINLANDI

Genel yönetmenliğini Metin Günay'ın üstlendiği, senaryosunu da Mehmet Bozdağ, Ozan Bodur, Atilla Engin ve Aslı Zeynep Peker Bozdağ'ın kaleme aldığı reyting rekoruna imza atan Kuruluş Osman'ın haftaya Çarşamba ekrana gelecek olan 40. yeni bölümünden de ilk fragman yayınlandı.

KURULUŞ OSMAN 40. BÖLÜM FRAGMANI İÇİN TIKLAYINIZ

Yönetmenlik koltuğunda Fethi Bayram ve Ahmet Yılmaz'ın oturduğu, Diriliş Ertuğrul yapımı sayesinde yakından tanınarak adından söz ettiren ve Mehmet Bozdağ'ın yapımcılığında yer aldığı, Bozdağ Film farkıyla ekrana gelen Kuruluş Osman 40. yeni bölümüyle 30 Aralık Çarşamba günü saat 20:00'da yayınlanacak.

Yapımcılığını Mehmet Bozdağ'ın; genel yönetmenliğini Metin Günay'ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit'in üstlendiği 'Kuruluş Osman'ın 39'uncu bölümü de seyirciden büyük ilgi görürken, sosyal medyada da en çok konuşulanlar arasında yer aldı.

Arıza 16. yeni bölüm fragmanı yayınlandı! Haşmet, gerçeği öğreniyor...

Sadakatsiz 11. son bölüm izle!

EDHO Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 177. son bölüm izle!

Baraj 19. bölüm izle!

Hekimoğlu 30. bölüm tek parça izle!

Sefirin Kızı 33. bölüm izle Puhu Tv!

Masumlar Apartmanı 15. bölüm izle!