2018 TUS 2.Dönem sınav sonuçları açıklandı

Eğitim Haberleri

11 Eylül TUS sonuçları ÖSYM 2018 TUS sonuçları sorgulama... ÖSYM 2018 yılında yapılan TUS yerleştirme sonuçlarını 11 Eylül Salı günü açıklandı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada 2018 TUS sonuçları sorgulama ekranından TUS'a giren adaylar TC kimlik numaraları ile öğrenebilir.

TUS sonuçları açıklandı! İşte ÖSYM TUS sonuçları ekranı

11 Eylül TUS sonuçları ÖSYM 2018 TUS sonuçları sorgulama... ÖSYM 2018 yılında yapılan TUS yerleştirme sonuçlarını 11 Eylül Salı günü açıklandı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada 2018 TUS sonuçları  sorgulama ekranından TUS'a giren adaylar TC kimlik numaraları ile öğrenebilir. TUS yerleştirme sonuçları ÖSYM TUS yerleştirme sonuçları sorgulama ekranı ve detaylar haberimizde olacak. Sınava giren adaylar sınav sonuçlarına ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile erişebilir.

 

TUS SINAV VE YERLEŞTİRME SONUÇLARININ AÇIKLANMASI

Adaylar sınav ve yerleştirme sonuçlarını, T.C. Kimlik/Y.U Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav ve yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir. Sınava ilişkin bir dava söz konusu olduğu takdirde mahkemece bir karar verildikten sonra sonuçlar açıklanacaktır.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

 

ÖSYM GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ 

 

STS SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ

Sınavların sonuçları, ÖSYM'nin İnternet sayfasında yayınlanacak, adaylar sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir. Sınav sonuçları YÖK Tanıma ve Denklik Hizmetleri Daire Başkanlığına da elektronik ortamda verilecektir. Sınava ilişkin bir dava söz konusu olduğu takdirde mahkemece bir karar verildikten sonra sonuçlar açıklanacaktır.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde (AIS) kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların, daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez.

 

Sonuçlar 11 Eylül 2018 tarihinde açıklanacak.

Tüm Eğitim haberleri için tıklayın