2018 YDS sınav soruları ve cevapları yorumları!

Eğitim Haberleri

ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı takvime göre, YDS sınavı 9 Eylül Pazar 2018 saat 10.15'te yapılacak ve üç saat sürdü.

YDS NE ZAMAN SAAT KAÇTA YAPILACAK?

ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı takvime göre, YDS sınavı 9 Eylül Pazar 2018 saat 10.15'te yapılacak ve üç saat sürecek.

 

YDS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ

Adaylar sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaralarını ve şifrelerini kullanarak ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri/duyurular adaylara tebliğ hükmündedir. İlgili kamu kurum ve kuruluşları adaylara ait sonuç bilgilerini, Merkezimize resmi olarak başvurdukları takdirde web servis üzerinden alabilirler. Sınava ilişkin bir dava söz konusu olduğu takdirde mahkemece bir karar verildikten sonra sonuçlar açıklanacaktır.

 

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

Sonuçlar 4 Ekim 2018 tarihinde açıklanacak.

 

YDS SINAV YORUMLARI

Yorumlar geldikçe eklenecektir.

 

 

 

 

Tüm Eğitim haberleri için tıklayın