KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Türkiye'nin ihracatına katkı sağlayacak
ABONE OL

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC ile Afyonkarahisar'daki iş birliğinin daha da geliştirilebileceğini belirterek, "Gerek turizm ve öğrenci anlamında gerekse de kültürel faaliyetler çerçevesinde iş insanlarımız farklı iş birliklerini geliştirmelidir. Yatırım, ticaret ve ekonomik işlerin zaman içerisinde geliştirilmesiyle birlik ve beraberliğimiz artacaktır." dedi.

Tatar, İscehisar Belediyesi ziyaretinde, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yılını 29 Ekim'de birlikte coşkuyla kutlayacaklarını, KKTC'de de hazırlıkların yapıldığını söyledi.

Türkiye Yüzyılı'na ikinci adımların atıldığını vurgulayan Tatar, büyük lider Recep Tayyip Erdoğan'ın da ifade ettiği gibi Türkiye Yüzyılı'nın hayırlara vesile olacağını dile getirdi.

Afyonkarahisar'daki ekonomik ve sanayileşme başarılarını gözlemlediğini aktaran Tatar, şöyle konuştu:

"Buradaki ekonomik ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi Türkiye'nin ihracatına katkı sağlayacaktır. Bölgenin gelişmesi ve kalkınması için buradaki iş insanlarının devletin de desteğiyle büyük başarılara imza attığını görüyoruz. Buradaki turizm yatırımları gayet güzel. Son yıllarda buraya en iyi oteller yapılmaktadır. Termal tesisleriyle turizm ve sağlığa yönelik yapacakları katkılarla inşallah, bu yolların kesiştiği Afyonkarahisar'da turizm, kültür ve ekonomik anlamda daha büyük başarılara imza atılır. Buradaki insanlarımız da daha müreffeh yarınlarla buluşabilirler."

KKTC-AFYONKARAHİSAR İŞ BİRLİĞİ

Tatar, KKTC ile Afyonkarahisar'daki ilişkilerin daha fazla geliştirilmesini yürekten temenni ettiklerini söyledi.

Bunun gerçekleşmesi için daha fazla temas ve ziyaretlerin olması gerektiğine dikkat çeken Tatar, "Gerek turizm ve öğrenci anlamında gerekse de kültürel faaliyetler çerçevesinde iş insanlarımız farklı iş birliklerini geliştirmelidir. Yatırım, ticaret ve ekonomik işlerin zaman içerisinde geliştirilmesiyle birlik ve beraberliğimiz artacaktır. Geleceğe yürüyüşümüzde bu şekilde sağlanmış olacaktır." diye konuştu.

İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin de ziyaretten duyduğu memnuniyet dile getirerek, ilçe hakkında Tatar'a bilgi verdi.

Tatar'ın ziyaretine, Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve ilçe protokolü eşlik etti.