11 Mayıs reyting sonuçları: Camdaki Kız, Gülcemal, Yüz Yıllık Mucize reyting sıralaması
ABONE OL

11 Mayıs 2023 Perşembe reyting sonuçları belli oldu. Dün akşam televizyonlarda; Gelsin Hayat Bildiği Gibi, Camdaki Kız, Aldatmak, Yüz Yıllık Mucize, Al Sancak, Gülcemal ve Survivor 2023 ekrana geldi. Reyting sonuçları, günlük olarak yayınlanan dizi ve programların izlenme oranlarına göre sıralanıyor. Peki Perşembe akşamı en çok ne izlendi? İşte 11 Mayıs reyting sonuçları

11 MAYIS 2023 REYTİNG SONUÇLARI AÇIKLANDI

11 Mayıs tarihinde yayınlanan programların reyting sonuçları açıklandı.

Total'de 1. sırada Kanal D'de izleyici ile buluşan "Camdaki Kız", 2. sırada ATV'de ekranlara gelen "Aldatmak", 3. sırada ise "ATV Ana Haber" programı yer aldı.

AB'de 1. sırada "Camdaki Kız", 2. sırada "Selçuk Tepeli ile Fox Ana Haber", 3. sırada ise "Aldatmak" yer aldı.

REYTİNG NEDİR?

Televizyon yayıncılığın vazgeçilmez bir unsuru olan reyting dilimize İngilizceden geçmiş bir sözcüktür. Kelime anlamı olarak reyting yani rating; derece, derecelendirme veya puanlama gibi anlamlara gelmektedir.

Ülkemizde daha çok televizyonla ilişkilendirilen reyting; izleniş durumu, izlence anlamlarına da gelmektedir. Yani ülkemizde reyting deyince ilk akla gelen konu televizyon reytingidir. Bizdeki manasıyla reytingin bir diğer tanımı; "herhangi bir televizyon kanalının izlenme oranının tamamı" şeklindedir. Z kanalında yayınlanan A programının izlenme payının yüzdesi o programın ve kanalın reytingini belirler.

İzleyici Oranı (reyting) ortalama izlenme oranıdır. Bir program diliminde veya zaman diliminde her dakikaya düşen ortalama izleyici yüzdesini gösterir. İzlenme Payı, bir kanalın belli bir zaman diliminde toplam izleyiciden almış olduğu payı gösterir.