15 Ağustos reyting sonuçları açıklandı! MasterChef, Ana Haber, Dönence reyting sıralaması
ABONE OL

15 Ağustos 2023 Salı reyting sonuçları belli oldu. Dün akşam televizyonlarda; Avanak Abdi, Dönence, Kim Milyoner Olmak İster, Kuşatma: Nişancının Gözü, Sen Türkülerini Söyle, Recep İvedik 2 ve MasterChef Türkiye All Star ekrana geldi. Reyting sonuçları, günlük olarak yayınlanan dizi ve programların izlenme oranlarına göre sıralanıyor. Peki Salı akşamı en çok ne izlendi? İşte 15 Ağustos reyting sonuçları

15 AĞUSTOS 2023 REYTİNG SONUÇLARI AÇIKLANDI

15 Ağustos tarihinde yayınlanan programların reyting sonuçları açıklandı.

Total'de 1.sırada TV8'de izleyiciyle buluşan "Masterchef Türkiye All Star", 2. sırada Kanal D'de yayınlanan Dönence dizisi, 3.sırada ise "Fox Ana Haber" yer aldı.

TOTAL İLK 10 PROGRAM

AB'de ise 1.sırada "Masterchef Türkiye All Star", 2. sırada "Fox Ana Haber", 3.sırada Aşk-ı Memnu (tekrar bölümü) yer aldı.

AB İLK 10 PROGRAM

20+ABC1'de ilk sırada MasterChef, 2. sırada FOX Ana Haber, 3. sırada ise Dönence dizisi yer aldı.

20+ABC1 İLK 10 PROGRAM

Dönence 6. Bölüm full izle!

REYTİNG NEDİR?

Televizyon yayıncılığın vazgeçilmez bir unsuru olan reyting dilimize İngilizceden geçmiş bir sözcüktür. Kelime anlamı olarak reyting yani rating; derece, derecelendirme veya puanlama gibi anlamlara gelmektedir.

Ülkemizde daha çok televizyonla ilişkilendirilen reyting; izleniş durumu, izlence anlamlarına da gelmektedir. Yani ülkemizde reyting deyince ilk akla gelen konu televizyon reytingidir. Bizdeki manasıyla reytingin bir diğer tanımı; "herhangi bir televizyon kanalının izlenme oranının tamamı" şeklindedir. Z kanalında yayınlanan A programının izlenme payının yüzdesi o programın ve kanalın reytingini belirler.

İzleyici Oranı (reyting) ortalama izlenme oranıdır. Bir program diliminde veya zaman diliminde her dakikaya düşen ortalama izleyici yüzdesini gösterir. İzlenme Payı, bir kanalın belli bir zaman diliminde toplam izleyiciden almış olduğu payı gösterir.