15 Haziran 2022 Çarşamba reyting sonuçları açıklandı! Kuruluş Osman, Kara Tahta, Survivor reyting sıralaması
ABONE OL

15 Haziran reyting sonuçları açıklandı. Çarşamba akşamı televizyonlarda; Çöpçüler Kralı, Seversin, Survivor All Star, Gizli Saklı, Kuruluş Osman, Hokkabaz ve Kara Tahta izleyiciyle buluştu. Bir kanalda yayınlanan programının izlenme payının yüzdesi o programın ve kanalın reytingini belirler. Peki Çarşamba reyting sıralamasına göre en çok ne izlendi? İşte AB ve Totalde 15 Haziran 2022 reyting sonuçları

Diziler, programlar ve haber bültenleri arasındaki yarışta en çok izlenen yapım, reyting ölçümleri neticesinde belirleniyor. Günlük olarak yayınlanan dizi ve programların izlenme oranları, AB ve 20+ABC1 olarak ölçülen reyting sonuçlarına göre sıralanıyor. İşte 15 Haziran reyting sıralaması

15 HAZİRAN REYTİNG SONUÇLARI AÇIKLANDI

15 Haziran 2022 Çarşamba günü yayınlanan dizi ve haberlerin reyting sonuçları açıklandı.

Total'de 1.sırada ATV'de izleyiciyle buluşan "Kuruluş Osman", 2. sırada TV8'de ekrana gelen "Survivor All Star", 3.sırada ATV'de yayınlanan "Müge Anlı İle Tatlı Sert" yer aldı.

AB'de ise 1.sırada "Kuruluş Osman", 2.sırada "Survivor All Star" 3.sırada "Selçuk Tepeli İle Fox Ana Haber" yer aldı.

REYTİNG NEDİR?

Televizyon yayıncılığın vazgeçilmez bir unsuru olan reyting dilimize İngilizceden geçmiş bir sözcüktür. Kelime anlamı olarak reyting (rating); derece, derecelendirme veya puanlama gibi anlamlara gelmektedir.

Ülkemizde daha çok televizyonla ilişkilendirilen reyting; izleniş durumu, izlence anlamlarına da gelmektedir. Yani ülkemizde reyting deyince ilk akla gelen konu televizyon reytingidir.

Bizdeki manasıyla reytingin bir diğer tanımı; "herhangi bir televizyon kanalının izlenme oranının tamamı" şeklindedir. Z kanalında yayınlanan A programının izlenme payının yüzdesi o programın ve kanalın reytingini belirler.

Kuruluş Osman 98. son bölüm izle (Sezon finali)

Annenin Sırrıdır Çocuk 11.bölüm full izle (Final)