Sergen Yalçın: ''Balotelli transferine onay vermedim''
ABONE OL

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Mario Balotelli'nin transferi için yönetimin öneride bulunduğunu ancak kendisini bu transfere onay vermediğini açıkladı.

Sergen Yalçın, Balotelli transferiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Mario Balotelli transferine onay vermedim. Şöyle dedim; 'Benim soru işaretlerim var, yüksek maliyeti olan bir oyuncu için bu riski almam. Siz istiyorsanız alın.' Kararlar ortak alınıyor." ifadelerini kullandı.

Sergen Yalçın’ın açıklamaları şu şekilde:

"BURAK YILMAZ HARİÇ AYRILIKLARIN HİÇBİRİ BİZİM KONTROLÜMÜZDE DEĞİLDİ"

“Pandemiden sonra çok zorlu bir sürece girdik. Hem ekonomik anlamda hem de kadro kurma anlamında zor bir süreç. Geçen sezon bittikten sonra takımımızın yüzde 70'i ayrıldı. İki oyuncumuz kontratını feshetti, boşa çıkan oyuncular ayrıldı. Burak Yılmaz hariç ayrılıkların hiçbiri bizim kontrolümüzde değildi.

"BAZI OYUNCULARIN GİTMESİ GEREKİYOR"

"Bütçe kısıtlaması var. Üç, beş sene önce 90 milyon euro olan bütçe bugün 30 milyon euro civarında. Bunun zorluğunu yaşıyoruz. İstediğimiz transferleri yapamıyoruz. Bazı oyuncuların gitmesi gerekiyor ama isim isim söyleyemem."

"YAPACAĞIMIZ 4-5 TRANSFER TARAFTARLARI HEYECANLANDIRMALI"

"10 tane transfer lazım söylemimin arkasındayım. Bunların 4-5 tanesinin taraftarlarımızı heyecanlandıracak yaratıcı oyuncular olması gerekiyor. Ağır kaldığımız söyleniyor, biz transferde biraz sabretmeliyiz. Bunu yapmak zorundayız, zor bir dönemden geçiyoruz. Pandemiden dolayı herkes sıkıntıya girdi, ekstra bir durum oluştu. Buna ayak uydurmak zorundayız. Görüştüğümüz isimler var, gidecek oyuncular var. Evet biraz gerideyiz ama daha transfer döneminin bitmesine daha çok var."

"BALOTELLİ TRANSFERİNE ONAY VERMEDİM"

"Onay vermediğim tek transfer Mario Balotelli'ydi. Mario Balotelli transferine onay vermedim. Şöyle dedim; 'Benim soru işaretlerim var, yüksek maliyeti olan bir oyuncu için bu riski almam. Siz istiyorsanız alın.' Kararlar ortak alınıyor."

"50-60 MAÇI ÇIKARABİLECEK KAPASİTEDE OYUNCULARA SAHİP DEĞİLİM"

"Genç oyunculara değer vermiyor diyorlar. Bu eleştiriyi yapanlar bu ülkede yaşamıyor herhalde. Şöyle bir şey de var: Burası PAF takım değil, burası Beşiktaş. Her zaman hedefe oynarız. Gençler olacak, tecrübeliler olacak. Şu an geniş bir kadromuz yok. 50-60 maçı çıkarabilecek kapasitede oyunculara sahip değilim. Dediğim gibi, transfer sezonu devam ediyor. Gerekli transferlerle bu açığı kapatabiliriz."

"ALACAĞIMIZ SANTRFORUN MALİYETİ YÜKSEK OLACAK"

"Santrfor bizim için çok önemli bir bölge. Santrfor transferinde risk alamayız. Alacağımız santrforun maliyeti maalesef biraz yüksek olacak. Kafamızda soru işareti olan bir oyuncuyu alamayız. Hedef oyuncu almak zorundayız."

"FATİH AKSOY MADEM BU KADAR YETENEKLİYDİ RIZA HOCA NİYE TEKLİF YAPMADI O ZAMAN?"

"Fatih Aksoy konusunda Rıza hocayla hiç konuşmadım, olumlu rapor da almadım. Ben doğrusunu söyleyeyim. Fatih Aksoy iyi bir oyuncu. Daha da iyi yerlere gelir inşallah ama çok takılıyoruz bu konulara. Neden bu kadar gündeme geldi onu da anlamadım. Madem bu kadar yetenekliydi Rıza hoca ve Sivasspor niye teklif yapmadı o zaman? Karar verdik, uyguladık.

"ELNENY KEŞKE GİTMESEYDİ"

"Keşke gitmeseydi dediğim oyuncu Mohamed Elneny. Çok iyi bir oyuncu ama maliyeti yüksek. İzlediyseniz Arsenal'in Liverpool maçında 11 başladı. Giden her oyuncu 2 milyon euro maaş alıyordu. İyi oyunculardı ama ayrılmak zorundaydık. Bütçeyi tutturmalıyız."

"DOUGLAS HAZIR DEĞİL"

"Douglas bize PAOK maçı öncesi hazır olmadığını söyledi. Hiç düşünmüyoruz kaleci almayı. İki genç kalecimiz de çok iyi. 'Gençlere şans vermiyor' diyenlere de cevap olsun bu. Ligi 4. bitirsek daha iyiydi, en azından Avrupa Ligi'ne direkt giderdik. Şimdi iki tane de ön eleme çıktı başımıza."

"ABOUBAKAR SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇEBİLİR Mİ BİLEMİYORUM"

"Vincent Aboubakar, Ze Luis, Nikola Kalinic ve Papiss Cisse transfer listemizde. Aboubakar iyi bir oyuncu. Beşiktaş'ı bilen, taraftarın sevdiği bir oyuncu ama ciddi bir sakatlık problemi olduğunu biliyorum. Sağlık kontrolünden geçebilir mi, geçemez mi bilmiyorum."

"PAF LİGİNE HAZIRLANMIYORUZ"

"Biz büyük camiayız, PAF ligine falan hazırlanmıyoruz. Yeterince genç oyuncu takımda. Transferlerden de genç oyuncular var. Daha nasıl bir genç oyuncu almamız gerekiyor, anlamış değilim. Bir tane takas yaptık, Fatih Aksoy. Onda da büyük eleştiri aldık."

"QUARESMA'YI KONUŞMAYALIM BİLE"

"Ricardo Quaresma gündemimizde yok. Onu hiç konuşmayalım bile. 'Beşiktaş'a büyük hizmetler verdi' diyorlar, ben de büyük hizmetler verdim ama artık bitti.

"GÖKHAN TÖRE'Yİ İSTİYORUM, NDİAYE GÜNDEMİMİZDE YOK"

"Gökhan Töre ile ilgileniyoruz. Yeni Malatyaspor ile problemini çözerse kadroda görmek istiyorum. Badou Ndiaye bizim transfer gündemimizde yok."

"JOSEF DE SOUZA SICAK BAKTIĞIM BİR OYUNCU"

"33-34 yaşında futbolcular almak istemiyoruz. Sadece forvet pozisyonu için bundan feragat edebiliriz. Josef de Souza için tam net değiliz şu anda. Sıcak baktığım bir oyuncu. Gündemimize gelebilir. Burada oynayabilecek kalitede bir futbolcu. Şartlar oluşursa olabilir."

"SADECE NECİP UYSAL İNDİRİM YAPTI"

"Necip bizim için önemli bir oyuncu, eksik olan bir yeri Necip ile kapatabiliriz. Bizim altyapımızdan yetişmiş çok değerli bir oyuncu. Ücretinde çok ciddi indirim yaptı onun haricinde kimse indirim yapmadı. Kapasitesi sınırlı mı? Evet. Ama takımda böyle oyunculara ihtiyacımız var."

"KONTRATA İHTİYACIM YOK"

"Beşiktaş beni göndermedikçe ben buradayım. 25 bin kişinin imza törenine geldiği bir hoca kontrata ihtiyaç duymaz. UEFA Avrupa Ligi'ne katılmaya çalışıyoruz ama Beşiktaş'ın ana hedefi Süper Lig şampiyonluğudur. Sonra Türkiye Kupası'dır."

"KADRO OLARAK RAKİPLERİN GERİSİNDEYİZ"

"Takımda 10-12 tane genç var. Nasıl genç oyuncuları gönderiyoruz? Elbette kiralık göndereceğiz çünkü kalsa bende oynamayacak. Kiralık verip takip ediyoruz. Kadro olarak şu anda Trabzonspor, Başakşehir, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın biraz gerisindeyiz. Bu sürpriz bir açıklama değil, herkesin bildiği bir şey."

"N'KOUDOU, TRABZONSPOR MAÇINDA YOK"

"N'Koudou iyi bir oyuncu ama sürekli sakatlık problemi yaşıyor. Tabii ki kullanacağız. Belki 25-30 maçta onu kullanırız ama alternatif gerekiyor. N'Koudou, Trabzonspor maçında yok. Belki ikinci hafta da olmayabilir."

"LJAJİC VE VİDA'DAN İNDİRİM İSTENDİ"

"Adem Ljajic ve Domagoj Vida yeni sezon planlamamızda var ama maliyetleri çok yüksek. Yönetim indirim istedi, umarım yaparlar."

"2-3 TANE SAĞ BEK İLE GÖRÜŞÜYORUZ"

"İsim söylemeyeyim ama 2-3 tane sağ bek ile görüşüyoruz. O bölgede futbolcumuz yok, çok ciddi ihtiyacımız var."