Serdar BALİ
Serdar BALİ
sbali@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Avantaj Trabzon’da

Süper Final Şampiyonluk Grubu’nun ikinci haftasına Trabzon ile Beşiktaş arasındaki maçın ilk yarısı karşılıklı sohbet ve bayan çığlıkları arasında geçti. Trabzonspor’da oynadığı zaman pas vermiyor diye eleştirilen Burak’ın oynamadığı ileri uçta  Bordo-Mavililer’in ne kadar eksik kaldığı açıkça görüldü.

Kendiliğinden gelişen bazı gol pozisyonları dışında söyle hazırlanış açısından tatmin edici pozisyon ilk yarıda  olmadı. Buna rağmen gol olur muydu? Olurdu. Hem de iki takım adına. Nitekim Trabzon bunu başardı.

İki takımın  futbolcularının üçüncü olmanın ne anlama geldiğini anlamadıklarını ilk yarıda gözlemledik. En güzel görüntü devre arasında  bayanların ve cocukların müzik eşliğinde yaptığı eğlenceydi.              İkinci yarıya Beşiktaş daha iyi oynayarak başladı. 6 dakika içinde iki net gol pozisyonuna girdi. Tolga geri pasında yine topu rakibe attı. Tam ona kızarken yılların tecrübesi Rüştü aynısını yaptı. Taraftar da kime kızacağını şaşırdı!

Trabzonspor’un ileri uç elamanları burak olmayınca “vız vız vız edip bal yapmayan arılar gibi” Zevksiz geçen maçta 69.dakikada Halil nefis bir vuruşla takımını öne geçirdi. Oyun bir anda hızlandı. Trabzonlu futbolcular biraz daha moralli oynamaya başladı. Ama bu baskı saman alevi gibi kısa sürdü. Beşiktaş dengeyi sağladı. Hatta baskıyı da arttırdı. Şenol Güneş biraz da mecburiyetten Halil sakatlanınca savunma oyuncusunu oyuna soktu. Çünkü bu skor Trabzonspor’un işine yarıyordu.

İki büyük takımın milyon ‘Euro’lar vererek alınan yabancı futbolcuları seyrediyoruz, ülke olarak dövizlerimizin nasıl peşkeş çekildiğini görüyoruz. Eğer futbolumuz kalkınsın diye bu futbolcuları transfer edip ülkemize getirmeye devam edersek, Türk milletinin genclerinin iki eli bu futbolcuları transfer edip önlerini kesen idarecilerin yakasında olacaktır. Buna en güzel ornek Mustafa’dır. Trabzonspor savunması güçlensin diye sürüyle futbolcu transfer etmesine rağen hocası yine Mustafa’yı tercih ediyor. O zaman bir yerde yanlış yok mu?

Ve; Volkan Şen oyundan çıkıyor ve hocası Şenol Güneş’e el kol hareketi yapıp su şişelerine tekme atıyor. Evet haklısın Volkan sen bu Trabzonspor’a ne yapsan haklısın! Kabahat sende değil!