Yiğit BULUT
Yiğit BULUT
yigitbulut@stargazete.com
Yazarın Sayfası

‘İmralı’da hayatta mı’ sorusunu hiç sorulmadı varsaymak istiyorum

Olmadı Devlet Bey! Sizi bir “Devlet Adamı” olarak tanıdık ve öyle hatırlamak istiyoruz...

Sizi bilmiyorum kim yanılttı, kim bu yöne sevk etti inanın bilmiyorum ama bildiğim bir gerçek var; bu soru ile açılan “provokasyon yolu” arkadan geçmek isteyeceklerin de şeride dolmasıyla çok tehlikeli bir noktaya çıkabilir... Bu çıkış kısa vadede “çatışma dinamiklerini” körükleyebilir, size ve partinize de oy kazandırabilir ama bu ülkede “etnik çeşitlenme üstüne kurulan çatışma tezleri” sonunda felaketle biter! O birilerinin istediği hatta “411 el” manşetleriyle zorladıkları kaos çıkar ve inanın yanında size-bizi hepimizi götürür... Türkiye’de siyaset “köpürtme” üstüne kurulamaz ve girdiği yolda Türkiye’ye yarar sağlamadığı gibi büyüme-genleşme zeminini altımızdan alabilir...

Sevgili dostlar, çok açık yazacağım; bu ülke “siyasi tez ve alt dinamikleri” noktasında artık “uçları” kaldırmaz, taşıyamaz ve taşımamalı! Hedefimiz belli; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı üst kimliği altında “etnik-kültürel” zenginlik ve bu “güçlü” altyapı üstüne bina edilen YENİ BİR TÜRKİYE! Korkuları olmayan, şüphe-korkutma-tehdit altında siyasi yelpazesi şekillenmeyen, ne istediğini bilen bir TÜRKİYE!

Sonuç: Devlet Bahçeli’nin sözleri Türkiye adına büyük bir talihsizlik ve bir Türk vatandaşı olarak “bu sorunun” hiç sorulmadığını varsaymak istiyorum! Uzun lafın kısası; olmadı Devlet Bey, bu cümleyi birileri söyleyebilir ama sizden duymak hiç olmadı! Umarım acilen düzeltirsiniz!

Türkiye Yeni Dünya’da Süper Güç olacak

Cümleyi tam olarak yazayım ve sorayım; Türkiye, Yeni Dünya Düzeni içinde yeni süper güçlerden biri olacak hatta en etkili ilk üç içinde yer alacak” dediğim zaman neden birileri, rahatsız oluyor hatta bana saldırıyorlar anlamış değilim...

En büyük saldırı da gazeteci “gibi” olanlardan geliyor, her zaman da böyle oldu! Tamam arkadaşlar rahat olun Türkiye hep böyle kalacak, küçük olacak ve sizler-patronlarınız-dışarıdaki efendileriniz bu “küçük ama SİZİN yapı” içinde istediğiniz gibi at oynatacaksınız! Hatta “Türkiye küçük ama bizim olsun” diyenlerin içine bir su daha serpeyim; bu topraklar temenni ettiğiniz gibi “sefil” olacak “kaos çıkacak” hatta 1960’tan, 1980’den, 2001’den daha kötü siyasi-ekonomik krizler, büyük devalüasyonlar, depremler olacak! Mutlu oldunuz mu! OLDUNUZ AMA BOŞUNA OLMAYIN!

Sevgili dostlar, Türkiye’de bugüne kadar perdelenen, hükümetleri düşürmeye kadar giden ve iç-dış dinamikler tarafından planlanıp-sahneye konan en büyük oyunun adı; “küçük ama bizim”! Sistem böyle kurulmuş ve 1946-2002 arasında bu oyunun gereği Türkiye darbeler-devalüasyonlar arasında sürüklenip gitmiş. Kim kazanmış? Kim olduğu çok açık; “büyümesin diye tempo tutanlar, engelleyenler gerekirse bu yolda kan dökülmesine bile göz yumanlar”!

Türkiye artık SİZİN değil KÜÇÜK asla değil ve bir daha olmayacak! Türkiye artık büyük, kendine güveni tam ve en önemlisi sizin “ortamı bozma-kontrol etme kapasiteniz” elinizden alınmış durumda!

Sonuç ve iddia: Türkiye, 2012-2023 arasında 1946-2002 yılındaki toplam büyümesinden daha fazla büyüyücek! Daha açık yazayım; Cumhuriyet tarihinde yaptığımızdan daha fazlasını 2023’e kadar geçecek 11 yılda yapacağız ve “prangalarından” kurtulan Türkiye 2023 yani Cumhuriyetimizin 100. yılına “Dünya Denkleminin ana bileşeni” olan YENİ BİR SÜPER GÜÇ olarak girecek! Bütün bunlar olurken YERLEŞİK DÜZEN yerle yeksan olacak ve “Türkiye asla olamaz” diyenlere tarihin tozlu sayfalarında yerlerini alacaklar! Yaşasın Büyük, Güçlü, Emperyal, Cihanşumul Türkiye...

Bulgaristan’da et neden daha ucuz?

Sadece Bulgaristan değil sınırdan geçince neden et fiyatları düşer ve neden Türkiye gibi hayvancılık-tarım alanlarında dev olması gereken bir ülkede insanımız eti Avrupa’dan kat kat pahalı yer!

Sevgili dostlar, ben bu soruya uzun süredir cevap ararım ama bir türlü bulamam! Acaba tarım ve hayvancılık politikalarımız mı yanlış yoksa et üretimi birkaç ailenin eline geçti ve onlar mı fiyatı belirler hale geldi!

Ben sordum, sizler de düşünün kaldığımız yerden detayları ile devam edelim...