Amerikan icadı bir ‘zehirimsi’: Nişasta bazlı şeker

Amerika ülkeleri sadece “ticaret savaşları” ile tehdit etmiyor. Amerikan firmalarının üretip dünya genelinde yaydığı ZEHİRLİ ürünler de her ülkede yayılmaya devam ediyor. Son olarak bildiğiniz gibi Türkiye bu zehirlerden biri olan NBŞ kotasını düşürdü ve aldığı önlemleri arttırdı. TÜRKİYE, VATANDAŞINI KORUMA ADINA ZEHİRLER İLE SAVAŞAN BİRKAÇ ÜLKEDEN BİRİ! 

Sevgili dostlar, yıllar önce bir “medya mensubu” olarak FRUKTOZ, MISIR ŞURUBU gibi kavramları paylaşmış ve bu zararlı ürünlere karşı savaş açmıştım... O SAVAŞIM HALA DEVAM EDİYOR VE SİZİN DE KATILIMINIZLA EDECEK! BU SAVAŞ KOLAY DEĞİL! YILLAR ÖNCE BU KONUYA GİRDİĞİMDEN BUGÜNE başıma gelmeyen kalmadı, HER YERDE SALDIRIYA UĞRADIM, HER ALANDA YIPRATILDIM! Emperyalizmin köpek sürüsü HER DAKİKA saldırdı, saldırmaya da devam ediyor, sizler de görüyorsunuz! 

Sevgili dostlar, KONU ÇOK ÖNEMLİ! 

ÖRNEK OLARAK SİZE BİR SORU SORAYIM; Bu satırları okurken belki çikolatanızı yiyorsunuz, meşrubatlarınızı yudumluyorsunuz. Peki hiç baktınız mı içinde glukoz, fruktoz, mısır şurubu var mı? Neden tatlı olarak satın aldığımız ürünlerde sakaroz ürünleri kullanılmıyor da fruktoz şurubu kullanılıyor? FARKINDALIK BU NOKTADA ÇOK DEĞERLİ! TÜKETTİĞİMİZ HER ÜRÜNDE BU AYRIMI YAPMALI VE AYIRMALIYIZ! 

Bir detaya daha dikkat çekmek istiyorum; Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu YERLİ TOHUMLAR İLE İLGİLİ BÜYÜK BİR MÜCADELE VERİYOR VE İSRAİL MALI TOHUMLAR YERİNE COĞRAFYAMIZIN DOĞAL TOHUMLARINI BULUP ÇIKARMAMIZ VE KULLANMAMIZ ÇOK ÖNEMLİ. BU KONUDA İNŞALLAH ÖNEMLİ ADIMLAR ATILACAK! 

Amerikan malı “zehirlere” gelince… 

Bu konuda uzman  görüşlerini arşivimden paylaşmak istiyorum… 

İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Radyasyon Onkolojisi Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Yavuz Dizdar (I) :

Bu konuda yapılmış olan üç tane büyük çalışma var. Bu çalışmalarda fruktoz ve pankreas kanseri ilişkilendiriliyor. Şişmanlık üzerinden, başka şeyler üzerinden, yağlarda eriyen tarım ilaçları olabilir, herhangi bir şey olabilir. Fruktozun kanser riskini artırdığı konusunda geçen sene bir çalışma yayınlandı. Tez budur. Fruktoz insan için uygun bir şeker değildir. Hastalığa neden olur. Birinci hastalık şişmanlıktır, ikinci hastalık diyabettir, üçüncüsü pankreas kanseridir. Diğer kanserlerle ilgili bir bulgu yoktur. İnsan metabolizması glikoz üzerine kuruludur. Yani biz şeker olarak glikozu kullanıyoruz. Fruktoz bize yabancıdır. Mısır şurubu fruktozdan serbest üretilen bir şekerdir. En zararlısı konusunda oklar fruktozun üzerine gidiyor. Ve doğrudan mısır şurubuna gidiyor. Glikoz vücutta kullanılan bir fon… 

Dr. Yavuz Dizdar (II) : Fruktoz pankreas kanserini çoğaltıyor. İki bin kişiyi alıp 10 yıl günde 2,5 litre meşrubat içirirseniz farkı görürsünüz. 180 km hızla duvara çarpan bir aracın içindekiler ölür mü ölmez mi? Duvar mı, araç mı, içindekiler mi suçludur bilemezsiniz. Ama fruktoz pankreas kanseriyle ilişkilendirilmiştir.  

Diyetisyen Sanem Apa: Fruktoz diyabete, obeziteye yol açtığından dolayı kanseri tetikleyebilir. Bunların tüketim miktarı nedir? Siz patatesi, pirinci de çıkarmalısınız. Çocuklar çok daha farklı. Aileler yönlendirilmeli. Onlar o şekilde uygun davranabiliyorlar. Marketlerdeki abur cubur reyonlarında bu maddeli ürünler var. Ne miktarda yenildiği önemlidir. Çocuk için her gün tüketilmesi doğru bir alışkanlık değil. Tüm çikolatalarda fruktoz var. Denetim çok önemli.  

Sevgili dostlar, BUGÜN SİZE AMERİKAN MALI ZEHİRLERDEN BİRİNİ KISACA TANITTIM! SİZE ÇOK NET BİR TAVSİYEM VAR; ÇOCUKLARINIZI NİŞASTA BAZLI ŞEKERLERİN KULLANILDIĞI DOĞAL ŞEKERLERDEN ÜRETİLMEYEN BÜTÜN ÜRÜNLERDEN GÖZÜNÜZÜ KORUR GİBİ KORUYUN! ASLA AMA ASLA TÜKETMELERİNE İZİN VERMEYİN!