Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
fkiziltas@stargazete.com
Yazarın Sayfası

As­trofiber

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Ani bir karar alarak yapacağınız girişimler bugün karşı tarafın engellerine takılabilir; bir süre sabırlı davranmak zorunda kalabilirsiniz. İkili ilişkiler ve ortaklıklardan yana sizi maddi manevi olarak kısıtlayan koşullar karamsarlık yaratabilir. İş hayatında başarıyı yakalayabilmek için iyi planlanmanız gerekebilir. Akşam saatlerinde para ve kazançlarınız için hayallere dalabilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

İçten içe öfke uyandıran duygularınızı bugün dur demeyi bilmelisiniz. Çalışma hayatınızda sorumluluklarınızdaki artış olabilir; kontrol dışı gelişmeleri çözmek için çaba harcayabilirsiniz. Yurtdışı, eğitim ve tanıtım işlerine konsantre olabilir; organizasyon ve planlama kabiliyetinizi kullanabilirsiniz. Akşam saatlerinde burcunuza geçen Ay ile kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Hedefleriniz ve yeni projeler için istekli ve girişken olmanıza rağmen şartların uygunsuzluğu ilerlemenizi zorlaştırabilir. Arkadaşlarla yapacağınız programlar veya ekip çalışmalarında engellerle karşılaşabilirsiniz. Ailesel konulara eğilmek, maddi kaynaklarınızı planlamak için zihinsel olarak konsantrasyonunuz yüksek olabilir. Akşam saatlerinde kendi içinize çekilmek isteyebilirsiniz.

 

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

İş hayatınızdaki yoğun tempoya ailevi nedenlerden dolayı ara verebilir; onların sorumlulukları ön plana gelebilir. Eğitim, yolculuk, taşınma ile alakalı konularda eşin fikrini de alabilirsiniz. İş anlaşmalarında detaylı değerlendirmeler yapabilir; ortağınızın fazlasıyla etkisi altında olabilirsiniz. Akşam saatlerinden sonra arkadaşlar veya gruplarla sizi huzurlu kılacak organizasyonlara katılabilirsiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Büyük bir özgüvenle savunduğunuz düşünceleriniz karşınızdaki kişiler tarafından engellenebilir. Yurtdışı, eğitim ve yolculuklarda beklenmedik sorunlarla karşılaşabilirsiniz. İşinizle alakalı maddi konuları planlamasını yapmak için uygun şartlara sahipsiniz; olumlu değerlendirebilirsiniz. Akşam saatlerinde sosyal hayatınızda keyifler ön plana gelebilir ancak finansal olarak fazla açılmamalısınız.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Ortak kaynaklardan faydalanmak, kredi almak gibi girişimleriniz bazı nedenlerden dolayı engellere takılabilir; sabırlı olmanız gerekebilir. Mantık çerçevesinde düşünerek değerlendirmelerinizi yapabilirsiniz. Düşünme yeteneğinizin yüksek ve kendinizi ifade edeceğiniz koşulların olduğu şu günleri geleceğinizi planlamak için olumlu kullanabilirsiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Karşınızdaki kişilerin fevri ve düşünmeden hareket edecek olması kendi sınırlarınızı çizmenizi gerektirebilir. Bilinçaltınızda takıntı yaptığınız düşünceleri dile getirmekte zorlanabilirsiniz hatta fazlasıyla içselleştirebilirsiniz. Akşam saatlerinde duygusal paylaşımlarda huzursuzluk yaratacak koşullar oluşabilir ancak finansal konularda şansınız açık.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

İş hayatınızdaki girişimleriniz kontrol dışı gelişmelerden dolayı engellenebilir. Üstlerinizin desteğini almakta zorlanabilirsiniz. Grup faaliyetlerinde konsantrasyonunuzu tam sağlayabilir; verimli olabilmek var gücünüzle çalışabilirsiniz. Arkadaşlarla uyumlu geçinebilmek için düşünce sisteminizi değiştirebilirsiniz. Akşam saatlerinde ikili ilişkilerde güven duygusu üzerine yoğunlaşabilirsiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Aşk hayatınızdaki olumlu giden süreç karşınızdaki kişinin etkisiyle değişebilir; uyumu yakalamakta zorlanabilirsiniz. Yatırımlarla alakalı girişimleriniz grupların engeline takılabilir, hedeflerinizde sapmaya neden olabilir. İş anlaşmalarının finansal boyutunu enine boyuna düşünerek planlama yapacak kapasite ve koşullara sahipsiniz. Akşam saatlerini dinlenmeye ayırabilirsiniz.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Ev, ailevi konularda sizi zorlayan koşullar iş hayatınıza da yansıyabilir; sorumluluklarınızda artışa neden olabilir. Yurtdışı, eğitim, yolculuklar ve anlaşmalar gündeminizde önemli bir yer tutabilir; tüm konsantrasyonunuzu bu yöne aktarabilirsiniz. Akşam saatlerinde rahatlayabilir; keyiflere yönelebilir; sevdiğiniz kişiyle veya çocuklarınızla vakit geçirebilirsiniz.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Bugün eğitim, yolculuklar ve iletişimde engellerle karşılaşabilirsiniz. Ani tepkiler vermeden sabırla gelişmelerin düzene girmesini beklemek faydanıza olabilir. Finansal konularda yapılacak anlaşmalarda gizli görüşmeler yapabilir; derinlemesine değerlendirmelerde bulunabilirsiniz. Akşam saatlerinde kendi içinize çekilebilir; huzuru evinizde arayabilirsiniz.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Gün içinde finansal konularda beklentileriniz kısıtlanabilir; ortağın gelirleri, banka gibi kurum ve kişilerden destek bulamayabilirsiniz. Ancak işbirliğinizi bozmadan ve mantıklı davranarak ilerlemek kazandırıcı olabilir. Akşam saatlerimde kardeş, yakın çevre ilişkilerinizde aradığınız güveni ve anlayışı görebilirsiniz. Yaratıcılığınızı somuta çevirebilir; sezgilerinizden yaralanabilirsiniz.