Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
fkiziltas@stargazete.com
Yazarın Sayfası

As­trofiber

Koç 21 Mart - 20 Ni­san

Bugün arkadaşlar, kardeşler ve yakınlarınızla iletişiminize dikkat ve özen göstermelisiniz zira karmaşa yaşayabilirsiniz. Verdiğiniz sözleri yerine getirmeye çalışmalı; düşüncelerinizi süzgeçten geçirdikten ifade etmeli; saat zamanlamasını iyi ayarlamalısınız. Keyif alacağınız birkaç programı ardı arkasına yapabilir; size faydası olacak ve ufkunuzu açacak çevre gezilerine çıkabilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Eğitim, yolculuk veya yakınlarınız için gerekli gereksiz yere birçok harcama yapabilirsiniz. Bütçenizi akılcı olarak değerlendirmeye ve planlamaya bakmalısınız. Size maddi kazanç sağlayacak ve yeni görüşler edinmenize yardımcı olacak kişilerle bir araya gelebilirsiniz. El becerisi isteyen çalışmalarda yeteneklerinizi ortaya çıkaracak etkinliklere katılabilirsiniz.

 

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Bugün hem zihinsel hem de duygusal olarak abartılı tepkiler verebilir; gelecekle ilgili beklentilerinizi yüksek tutabilirsiniz. Arkadaşlar, yakınlarla bir araya gelerek sohbetin bol olduğu bir gün geçirebilirsiniz. Ev, aile, yerleşime ait konularda sizi zorlayan koşulları çözmek için yapacağınız görüşmelerde fikir ayrılıkları çıkabilir ancak kardeşlerden destek alabilirsiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Bilinçaltınızı kurcalayan düşünceler ve olaylar sizi huzursuz kılabilir ancak mantığınızı ön plana getirerek veya yakınlarınızın desteğini alarak çözüm üretebilirsiniz. Geleceğe dair yeni planlar yapabileceğiniz gibi artık işinize yaramayanları da bırakmak için karar alabilirsiniz. Maddi kazançlarınızda artışın yanı sıra yüksek harcamalarda bugün gündeme gelebilir.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Arkadaşlarla bir araya gelebilir; grup faaliyetlerinde yer alabilir; ufkunuzu açacak kişilerle tanışabilirsiniz. Ancak kendinizi ifade ederken yanlış anlaşılmalara karşı dikkatli olmalısınız. Projelerinizin maddi yönünde temkini elden bırakmamalı; planlı davranmalısınız. Bugün iş ve gelecek hedeflerinizi büyük tutabilir; sonradan yerine getiremeyeceğiniz sözler verebilirsiniz.

 

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

İş ve sosyal hayatınızda karşılaşacağınız fırsatları akılcı değerlendirmeye tabii tutarken detaylara fazlaca takılabilirsiniz. Eğitim, yolculuklar ve anlaşmalarda yüksek beklentilerinizi kontrol altına almaya bakmalısınız zira sizi ikileme ve yanılgıya düşürecek haberler alabilirsiniz. Yoğun çalışmalar zihinsel ve bedensel yorgunluk yaratabilir; sağlığınıza özen göstermelisiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Düşüncelerinize yeni açılım getirecek ve görüşleri ile üzerinizde etken olacak kişiler hayatınıza girebilir. Yurtdışı, eğitim ve yolculuklarla alakalı beklediğiniz haberlerdeki gecikmeler bilinçaltınızda sıkıntıya neden olabilir. Takıntılardan uzak durmalı; kendinizi rahatlatmaya bakmalısınız. Sosyal hayatınıza yeni arkadaşlar katabilir veya gruplarda etkin olabilirsiniz.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Finansal konularda beklentilerinizi karşılayacak koşulları yaratmak için zihinsel çaba içine girebilirsiniz. Gruplar ve ekip çalışmalarında projelerinizi kabul ettirmek hedefiniz olabilir. İletişimde sorunlar sonradan riskli durumlar getirebilir. Duygusal paylaşımlarınızda yüksek beklentinizden dolayı derinliği yakalamakta zorlanabilirsiniz. Gelecek vaad etmeyen ilişkiler gündeme gelebilir.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

İkili ilişkiler ve ortaklıklardan yana yeni fırsatlara açıksınız ancak yüksek beklenti içinde olmak sizi zorlayabilir. Aldığınız bilgilerin doğruluğunu araştırmalı; karşınızdaki kişilerin vaadlerini detaylı değerlendirdikten sonra karar vermelisiniz zira iş ve sosyal yaşantınızda eleştirilere maruz kalabilirsiniz. Sağlığınızla alakalı sorunlar için değişik fikirler alabilir; yakınlarınıza danışabilirsiniz.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Bugün gündelik uğraşlar veya çalışma koşullarınız değişkenlik gösterebilir; hareketin yoğun olduğu koşullar sizi yorabilir. Dinlenmeye vakit ayırmalısınız. İş hayatınızda yapacağınız anlaşmalarda dikkatli olmalısınız; verilen sözler yerine getirilmeyebilir. Çözüm amaçlı yaklaşımlar geliştirebilirsiniz. Aile fertlerinin birinin rahatsızlığı sizi zihinsel olarak etkileyebilir.

  İyimserliğinizi kaybetmemeye bakın.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Aşk hayatınızda yeni fırsatlarla karşılaşabilir; sizi zihinsel olarak besleyecek kişilerle tanışabilirsiniz. Duygusal paylaşımlarınızda mesafeli tavrınızı yenme gayreti içinde olabilir; kendinizi yenileyebilirsiniz. Yatırımlarla alakalı yüksek beklentilerinizi belli ölçülerde tutmalı; temkinli kararlar almaya bakmalısınız. Size verilen bilgilerin doğruluğunu araştırmamak riskli olabilir.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Bugün ev, yerleşim ve gayrimenkullerle alakalı alacağınız haberler sizde yüksek beklenti yaratabilir. Karşınızdaki kişilerin sizi doğru bilgilendirdiğinden emin olmadan karar vermemelisiniz. Aile içinde iletişimin ve hareketin bol olacağı birkaç saat yaşanabilir. Eğitim, yolculuk ve kardeşler günün konusu olabilir. Yeni başlangıçların yanı sıra bitişler de gündeme gelebilir.