Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
fkiziltas@stargazete.com
Yazarın Sayfası

As­trofiber

Koç 21 Mart - 20 Ni­san

Bugün eve ait sorumluluklar ve düzenlemeler gündeme gelebilir. Akılcı planlar yaparak; sizden büyük veya size hizmet eden kişilerin desteğini alarak çözüme ulaşabilirsiniz. Çalışma arkadaşlarınızla fikir birliği içinde hareket edebilir; belli konularda birbirinizle karşılıklı yardım içinde olabilirsiniz. Ancak akşam saatlerinde ikili ilişkilerin getirdiği duygusal gerginlik yaşanabilir.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Kardeş, yakın çevre ilişkilerinizde duygusallığın yanı sıra sağduyunuzu da devrede tutarak hareket edebilirsiniz.

  Eğitim, ticaret alanında yeteneklerinizi akılcı değerlendirebilir; sezgilerinizle bir araya getirerek kalıcı çalışmalar yapabilirsiniz. Sevdiğiniz kişiyle iletişiminizde sizi huzurlu kılacak gelişmeler olabilir. Akşam saatlerinde sağlığınız veya sorumluluklar karamsarlık yaratabilir.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Maddi konularda sizi huzursuz eden koşullara akılcı çözümler üretebilir; kazançlarınızı değerlendirmekte aile büyüklerinden ve yakınlarınızdan fikir desteği alabilirsiniz. Gayrimenkul, yerleşime ait ortada kalan kararlar bugün daha net bir hal alabilir. Akşam saatlerinde çocuklara ait sorumluluklar gerginliğe sebep olabilir; ilişiklerde duygusallığı geri planda tutabilirsiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Bugün duygusallığın yanı sıra sağduyunuzla hareket edebilir; eğitim, yolculuklar ve ticaretle alakalı kararlarınızı bu yönde alabilirsiniz. Endişeleri yakınlarınızla paylaşabilir; fikir desteği bulabilirsiniz. Akşam saatlerinde eve, aileye olan sorumluluklar depresif hissettirebilir. Üzerinizdeki baskı ilişkilerinizde sorun yaratabilir; taleplerinizi ertelemek duruma çözüm getirebilir.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Ailevi konularda geri plana attığınız endişe veren ve kontrolünüz dışı gelişen durumlara bugün akılcı çözümler getirebilirsiniz. Maddi konulardaki korkularınızı doğru planlama yaparak giderebilir; kendi gücünüzün yanı sıra güçlü kişilerin desteğine de ihtiyaç duyabilirsiniz. Akşam saatleri kardeş ilişkileri, eğitim ve ticari sözleşmelerde sorun çıkabilir; anlaşamamanın getirdiği tedirginlik yıpratabilir.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Arkadaşlarınızla duygusal bir iletişime geçebilir; içinizdekileri tüm içtenliğinizle paylaşabilirsiniz. Hedef ve projelerinize olan bağlılığınız size yeni iş kapıları açabilir; yeni oluşumlara gidebilirsiniz. Kendinizi bilginiz ve gücünüzle ortaya koyabileceğiniz koşullar ortaya çıkabilir. Akşam saatlerinde kazançlarınızdaki kısıtlılık sizi huzursuz kılabilir; harcamalarınızı gözden geçirebilirsiniz.

 

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Kontrol dışı gelişmelerden dolayı iş hayatınıza dair duygusal kararlar alabilir; bazı fedakarlıklar yapabilirsiniz. Ailevi konular sosyal yaşantıda tedirginlik ve endişeye neden olabilir. Akşam saatlerinde alacağınız haberler kendinizi baskı altında hissetmenize neden olabilir. Empati kurmaktan vazgeçmemelisiniz. Sevdiklerinizle aranızın bozulmasına izin vermeyin.

  

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Yurtdışı, eğitim ve hukuki konularda olumlu gelişmeler hedefleriniz üzerinde etkili olabilir. Gruplar içinde ve ekip çalışmalarında ikna edici fikirleriniz ve sağduyunuzla kendinizi gösterebilirsiniz. Geleceğiniz için duyduğunuz endişeler bugün olumlu gelişmelerle biraz hafifleyebilir. Ancak akşam saatlerinde kontrol dışı gelişmelere dikkat. İlişkiler ve anlaşmalarda sorun yaşayabilirsiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Kredi, alacak- borç gibi finansal konularda ve eşin parası gibi ortak kaynakları kullanmakta yaşadığınız krizler bugün yapacağınız görüşmelerle hafifleyebilir. Geçici de olsa bir ortada buluşarak çözüm üretebilirsiniz. Duygusal paylaşımlarda beklentilerinize cevap alabilirsiniz. Akşam saatlerinde arkadaşlarla yaşanabilecek çatışma gerilime neden olabilir, ilişkilerinizde sorun yaratabilir.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Karşınızdakilerin taleplerini karşılamak için yeni yöntemler geliştirebilir; akılcı yaklaşımlarda bulunabilirsiniz. Yurtdışı, hukuk ve anlaşmalarla alakalı işlerinizde sağduyulu davranışlarınız geliştirici ve faydanıza ilerleyebilir. Akşam saatlerinde iş hayatının sorumlulukları veya üst konumundaki kişilerin davranışları moral bozabilir; ikili ilişkilerde beklentilerden dolayı sorun yaşanabilir.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Çalışma ortamınızda sizi endişeye sürükleyen konulara bugün konuşarak çözüm bulabilirsiniz. İşle ilgili finansal konularda yapılacak anlaşmalarda verimli ve organize olabilir; ikna gücünüzle etkileyebilirsiniz. Ancak akşam saatlerinde yurtdışı, hukuk ve eğitim alanında sizi kısıtlayan gelişmeler veya gelen haberler gelecek planlarınız ve işbirlikleriniz üzerinde olumsuzluk yaratabilir.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Yaratıcılığınızı ve yeteneklerinizi bugün üst seviyede kullanabilirsiniz. Hatta ikili ilişkiler ve ortaklardan alacağınız destekle daha verimli ortaya koyabilirsiniz. Çocuklar, hobiler sizi mutlu kılabilir; hayattan beklediğiniz keyfi alabilirsiniz. Akşam saatlerinde finansal konuların getirdiği engeller bu mutluluğa engel olabilir; duygusal olarak karamsarlığa düşebilirsiniz.