Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
fkiziltas@stargazete.com
Yazarın Sayfası

As­trofiber

Koç 21 Mart - 20 Ni­san

İş hayatınızda hırslı girişimlerde bulunabilirsiniz. Finansal konularda ve ortak kaynakları yönetmede ki başarınızın kariyerinize olumlu etkisi olabilir. Fakat hırsınızı kontrol altına almalı, kırıcı ve uyumsuz davranmaktan kaçınmalısınız. Değişen koşullara karşı soğukkanlı olmalı, krizleri doğru yönetebilmelisiniz. Akşam saatlerinde ilişkilerde gerilim ve çatışmalar yaşanabilir.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Düşüncelerinizi ifade ederken katı bir tutum içinde olabilirsiniz. Eşinizin, ortağınızın ya da yakın ilişki de olduğunuz kişilerin desteğiyle, mahkemeler, yüksek eğitim, uzun yolculuklar ve yabancı kültürlerle ilgili konularda girişimlerde bulunabilirsiniz. Danıştığınız kişiler mücadele etmeniz için yardım edebilir. Çalışma arkadaşlarınızla çatışmalara dikkat.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Finansal konularla ilgili girişimlerinizde fazla hırslı davranabilir, çalışma arkadaşlarınızdan ya da akrabalarınızdan maddi destekler bulabilirsiniz. Vergi, sigorta, miras, borç ve alacaklarla ilgili sorumluluklarınızı dikkate almalı, ihmal etmemelisiniz. Akşam saatlerinde sevdiklerinizle ilişkilerinizde duygusal paylaşımdan ve harcamalardan kaynaklı gerilim yaşanabilir.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Bugün koşullar size bağlı olmayabilir. Eşinizin, ortağınızın, işbirliği ya da yakın ilişki de olduğunuz kişilerin hırslı tavırları gerginliğe neden olabilir. Sevdiklerinize kariyerlerinde ve hedeflerinde başarılı olmaları için destek verebilir, girişimlerinde yardımcı olabilirsiniz. Fakat karşı tarafın baskıcı davranışları aile içinde çatışmalar yaşamanıza yol açabilir.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Zorlu koşullar altında çok çalışmanız gereken bir gün olabilir. İş hayatınızda ki sorumluluklar ağır olsa da hırsınız, azminiz ve ailenizin desteğiyle altından kalkabilirsiniz. Fakat kariyerinize önem vererek ilişkilerinizi ihmal etmeniz sevdiklerinizle ve çalışma arkadaşlarınızla aranızda çatışma yaşamanıza, duygusal baskı ve gerginliklere yol açabilir.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Bugün zihinsel konularda çok başarılı olabilirsiniz. Yoğun konsantrasyon sağlayarak, yaratıcılık ve azim gerektiren işlerde kendinizi kanıtlayabilirsiniz. Fakat aldığınız sorumlulukların ekonomik boyutu size ağır gelmeye ve sevdiklerinizle aranızda gerilim yaşanmasına neden olabilir. Keyif aldığınız ve kişisel gelişiminize katkıda bulunacak eğitimler alabilirsiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Aileye dair sorumluluklarınız ağır basabilir, gayrimenkul yatırımları ve aile için başarılı bir mücadele verebilirsiniz. Fakat verdiğiniz mücadele de hırslı ve uzlaşmaz bir tavır sergileyerek ilişkilerinizde gerginliğe yol açabilirsiniz. Kendinizi yalnız hissedebilir ve evinizde zaman geçirmek isteyebilirsiniz. Adil ve sakin olmaya gayret etmelisiniz.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Yakın çevre ilişkilerine odaklanabilir, kardeş, kuzen veya komşuların sorumluluğunu üstlenmek zorunda kalabilirsiniz. İlişkilerde ve yaşamınızda varmak istediğiniz hedeflere ulaşmak için hırsla ve azimle girişimlerde bulunabilirsiniz. Zihinsel olarak yoğunlaşabilir, amaçlarınız için yolculuklara çıkabilir, eğitimler alabilirsiniz. Düşmanlıklara dikkat etmelisiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Ekonomik konularla ilgili sorumluluklar üstlenmek zorunda kalabilirsiniz. Kazançlarınızı yapılandırmak için verdiğiniz mücadele de gizli ilişkilerin desteğini alabilir, planlar yapabilirsiniz. İçten içe hırs yaptığınız konularda fazla takıntılı davranarak sosyal çevrenizle ve arkadaşlarınızla aranızın bozulmasına yol açabilirsiniz. Hedeflerinize varmakta engellerle karşılaşabilirsiniz.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Burcunuzda hareket etmekte olan Ay; girişimlerde bulunma enerjisini de beraberinde getirecektir. Hedeflerinize varmak için hırsla ve azimle hareket edebilir, arkadaşlarınızın ve sosyal ortamınızın desteğiyle başarılı adımlar atabilirsiniz. Fakat amacınıza odaklanmanız ilişkilerinizle aranızda gerginlik yaşanmasına neden olabilir.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Bugün kendinizi gergin hissedebilirsiniz. Sosyal hayatınızda hedeflerinize varmak için mücadele vermek zorunda kalabilirsiniz. Yine de girişimlerde bulunmak için hemen acele etmemeli, hırslarınıza yenik düşmemelisiniz. Yolculuklar, akademik eğitim, medya ve mahkemelerle ilgili konularda engellerle karşılaşabilirsiniz.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

İş hayatınızdan kazançlarınızı yeniden yapılandırmak için rekabet gerektiren bir mücadele içine girebilirsiniz. Gruplar ve dernekler içinde sorumluluklarınızı yerine getirmek için çok çalışabilir, aynı görüşü paylaştığınız kişilerden alacağınız destekle hedeflerinize varabilirsiniz. Fakat attığınız adımlarda finansal engellere takılabilir, ilişkilerde çatışmalar yaşayabilirsiniz.