Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

as­trofiber

Koç       21 Mart - 20 Nisan

Oldukça hareketli bir gün geçirebilirsiniz. Yaşamınızı ve ilişkilerinizi ilgilendiren konularda kararlar alabilir, girişimlerde bulunabilirsiniz. Mücadele ve engeller yaşanmasına rağmen cesaretle hareket edebilir, karşınıza çıkan ani fırsatları kullanmak için beklenmedik eylemlerde bulunabilirsiniz. Fakat sizi onaylamayan kişiler üstünüzde baskıya yol açabilir.

Aslan       24 Temmuz - 23 Ağustos

Bugün görüş ve düşüncelerinizi ifade ederken fevri ve çatışmacı bir tavır sergileyebilirsiniz. Ani gelişen olaylar farkındalığınızın artmasına ve fikirlerinizde değişikliğe neden olabilir. Cesaretiniz ve özgüveniniz beklenmedik girişimlerde bulunmanızı sağlayabilir fakat karşınıza çıkan engeller ve baskılar kendinizi doğru ifade edememenize yol açabilir.

Yay            23 Kasım - 22 Aralık

Romantik ilişkilerde ve çocuklarla ilgili konularda ani gelişmeler yaşanabilir. Keyif almak ve sevdiklerinizle bir arada olmak için yaptığınız planlar ekonomik engellerden dolayı ertelenebilir. Bugün kendinizi fazla cesur hissedebilir, risk alarak aşırı davranışlar sergileyebilirsiniz. İlişkilerinizde kendinizi ifade edememenin gerilimini yaşayabilirsiniz.

Boğa           21 Nisan - 21 Mayıs

Bugün beklemediğiniz, kadersel gelişmeler sizi bir anda harekete geçmeye zorlayabilir. Kendinizi yalnız hissedebilir, aynı görüşü paylaştığınız kişi ve grupların muhalefetiyle karşılaşarak, baskı altında kalabilirsiniz. Fakat cesaretinizi kaybetmeden girişimlerde bulunmak isteyebilir, ani gelişen olaylar karşısında gizli stratejiler geliştirebilirsiniz.

Başak          24 Ağustos - 23 Eylül

Banka, sigorta, vergi, kredi, miras gibi konularda yaşanan ani gelişmeler krizlere yol açabilir. Ekonomik konularla ilgili anlaşmalar ve sözleşmeler son dakika da engellenebilir. Sevdikleriniz ve keyifleriniz için yaptığınız harcamalar kontrolden çıkarak, çatışmalar yaşamanıza neden olabilir. Fakat aldığınız gizli destek özgüveninizi toplamanızı sağlayabilir.

Oğlak             23 Aralık - 20 Ocak

Karşınızdakilerin size cesaret ve iyimserlik verici vaatlerinin hemen gerçekleşemeyeceğini, engellerle karşılaşabileceğinizi bilerek dikkatli olmalısınız. Ev, aile veya yaşadığınız yerle ilgili yaşanan ani gelişmeler yeni stratejiler geliştirmenizi gerektirebilir. Duygularınızı abartılı tavırlarla dışarı vurmanız, ilişkilerde çatışmalara yol açabilir.

İkizler             22 Mayıs - 21 Haziran

Sürprizlere açık bir gündesiniz. Karşınıza çıkan ani fırsatlar gelecek hedeflerinizi gerçekleştirmek için adımlar atmanızı sağlayabilir, farklı stratejiler çizmeniz gerekebilir. Arkadaşlık ve aşk ilişkilerinde diyalog eksikliğinden kaynaklanan çatışmalar beklenmedik tepkiler vermenize ve sonradan pişman olacağınız sözleri bir anda söylemenize neden olabilir.

Terazi                 24 Eylül - 22 Ekim

Karşıt burcunuzda hareket etmeye başlayan Ay; ikili ilişkiler ve işbirlikleri aracılığıyla harekete geçebileceğinize işaret etmekte. Karşınızdakilerinin beklenmedik tavırları sizi yeni stratejiler çizmeye yöneltebilir, yanlış anlaşılmaktan dolayı çatışmalar yaşayabilirsiniz. Hem özel hem de çalışma ortamınızdan engellemelerle karşılaşabilirsiniz.

Kova                 21 Ocak - 19 Şubat

Bugün yazılı ve sözel iletişiminizde dikkatli olmalı sonradan pişman olacağınız eylemlerde bulunmamalısınız. Gizli düşmanların size karşı kulisler yaptığının farkına vararak aşırı tepkiler verebilirsiniz. İşbirliği içinde olduğunuz kişilerden alacağınız destekle cesur adımlar atabilir fakat kendinizi doğru ifade edemeyerek, çatışmalar yaşayabilirsiniz.

Yengeç22 Haziran - 23 Temmuz

İş ve sosyal hayatınızda bir çok işi bir arada halletmeniz gereken bir gündesiniz. Yoğun çalışma temposu içinde işbirliği içinde olduğunuz kişilerin size baskı uygulaması gerilime yol açabilir. Ani gelişen olaylar kendinize yeni bir yol çizmenizi gerektirebilir, ekonomik konularla ilgili hırslarınıza yenilerek cesur adımlar atabilir, çatışmalara girebilirsiniz.

Akrep  23 Ekim - 22 Kasım

Bugün çalışma ortamınızda dikkatli olmalı, bir çok işi aynı anda yapmaya çalışırken baskı altında kalabileceğinizi dikkate almalısınız. Dedikodular, kulisler ve gizli düşmanlara karşı mücadele ederken, ani gelişen olayları kontrol altına alamayabilirsiniz. Ani gelişen olaylar yeni fırsatlar çıkmasını sağlayabileceği gibi, sonradan pişman olacağınız eylemlere neden olabilir.

Balık           20 Şubat - 20 Mart

Ekonomik konularla ilgili ani ve hızlı kararlar alabileceğiniz, gelir gider dengenizi korumakta zorlanacağız bir gündesiniz. Karşınıza çıkan fırsatlar beklenmedik kararlar almanızı gerektirse bile doğru adımları atacağınızdan emin olamayabilirsiniz. Gelecekle ilgili planlarınızı değiştirmek, üstünüzde hissettiğiniz baskıya karşı abartılı tavırlar sergilemek durumunda kalabilirsiniz.