Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
fkiziltas@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Astrofiber

 

Koç 21 Mart - 20 Ni­san

Finansal konularda korumaya yönelik kararlarınızın ardında çalışma şartlarınızdaki belirsizlikler olabilir. Çok emek verip az kazandığınızı düşünebilirsiniz. İş arkadaşlarınızla olan ilişkinizde fedakarlık ve hizmet gerektiren olaylar yaşayabilirsiniz. Öğleden sonra değişen koşullarla birlikte eğitim, yolculuklar, anlaşmalar ve kardeşlerle alakalı temaların devreye girebilir.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Kendi isteklerinize odaklı olmanız karşınızdaki kişilerle aranızda gerilim yaratabilir; size sunulan fırsatları gerektiği gibi kullanamayabilirsiniz. Öğleden sonra para konularında koşullar birden değişebilir; akılcı davranmayı bir kenara bırakarak hayaller peşinde koşabilirsiniz. Harcamalarınıza dikkat etmelisiniz. Çocukların eğitimiyle alakalı ideallerinizi gerçekleştirmekte zorlanabilirsiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Sabah saatlerinde iş hayatınızda risk alacağınız girişimlerde dikkatli olmalısınız. Çalışma koşullarınızda kontrolünüz dışında yaşanacak gelişmeler huzursuzluk yaratabilir. Öğleden sonra burcunuza geçen Ay ile kendinizi rahat ifade edebilir; insiyatifi ele alabilirsiniz. Aile hayatınızdaki huzuru korumak için fazla eleştirel davranmaktan kaçınmalı ancak hataları da göz ardı etmemelisiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Grup çalışmaları ve organizasyonlarda güvenirliliğinizi ve üstünüze aldığınız işleri layıkıyla yerine getirdiğinizi kanıtlamanız gerekebilir. Öğleden sonra kendi içinize dönmek ve düşüncelerinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz. Yaratıcı çalışmalar için uygun bir süreç olabilir ancak fazla hayale kapılmamalısınız. Geçmişte kardeşlerle, arkadaşlarla yaşanmış konular yeniden gün yüzüne çıkabilir.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Sabah saatlerinde eviniz veya ailenizde yaşanacaklar iş hayatınızı olumsuz etkileyebilir; varolan koşulları sürdürmekte ve gelişmeler karşısında kararlı davranmakta zorlanabilirsiniz. Öğleden sonra grup ve ekip çalışmalarının gündeme gelmesiyle havanız değişebilir; yaratıcılık isteyen konulara yönelebilirsiniz. Para konularında daha hesaplı hareket etmeniz gerekebilir.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Eğitim, yurtdışı ve hukuki alandaki olumsuz koşullarla mücadele edebilirsiniz. Kendinizi güvende hissetmeniz sabah saatlerinde zor olabilir. Öğleden sonra iş hayatınızda beklediğiniz görüşmeler ve anlaşmalar için harekete geçebilirsiniz. Yeni oluşacak işbirliklerine gözü kapalı yaklaşmamalı; temkinli davranmalısınız. Hem maddi hem size kazandıracaklarını iyi hesaplamalısınız.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Günün ilk saatlerinde harcamalarınızda dikkatli olmalısınız. Finansal konularda ufak da olsa kriz yaratacak gelişmeler olabilir veya eşin, ortağın parasından yararlanmakta zorluklar yaşayabilirsiniz. Öğleden sonra düşüncelerinize daha iyimser bir hava hakim olabilir. Ancak bilinçaltınızdaki takıntılardan uzak kalmaya çalışmalı; beklentilerinizi makul ölçülere çekmelisiniz.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Kendi bildiğinizde ısrarcılık, çıkarlarınız doğrultusunda davranmanız sabah saatlerinde eşin, ortağın veya karşınızdaki kişilerin size olan güveninde sorun yaratabilir. Beklediğiniz destekleri almanız zorlaşabilir. Öğleden sonra finansal konulara eğilebilir; detay gerektiren projelerin mali yönüyle ilgilenebilirsiniz. Duygusal paylaşımlarda değişken koşullar huzursuz hissettirebilir.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

İş ortamınızda size güven vermeyen kişiler çıkabilir veya işle ilgili geçmişe ait bir konu canınızı sıkabilir. Öğleden sonra ikili ilişkiler ve ortaklıkların gündemde olacağı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sosyal konumuzu ve kariyerinizi etkileyecek kararlar alırken çok yönlü düşünmeye vakit ayırmalısınız zira karşı taraftan gelecek teklifler güven uyandırmayabilir. Koşullar size bağlı görünmüyor.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Sabah saatlerinde gayrimenkul, yatırımlarla alakalı kadersel sayılabilecek bir karar gündeme gelebilir. İnsiyatifin sizde olduğu girişimler yapabilirsiniz. Öğleden sonra iş ve günlük programlarınızda daha hareketli bir süreç yaşanabilir.  İletişimin, görüşmelerin yoğun olacağı saatler geçirebilirsiniz. Yurtdışı, eğitim, yolculuklarla ilgili beklediğiniz haberler için sabırsızlık gösterebilirsiniz.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Günün ilk saatlerinde evde, ailenizle olan ilişkinizde veya gayrimenkulle ilgili girişimlerinizde beklenmedik aksilikler yaşanabilir; bazı güvensizlikler yaşayabilirsiniz. Ancak öğleden sonra keyfiniz yerine gelebilir; sevdiğiniz kişi, çocuklar ve arkadaşlarla olmak isteyebilirsiniz. Finansal konularda temkinli davranmanız gerekebilir zira birkaç işi birden yapmak dağınıklık yaratabilir.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Eskimiş düşüncelerinizde ısrarcı olmak yerine değişime açık olmanız size kazandırabilir. Kardeş, yakın çevre ilişkileri veya işe ait anlaşmalar sabah saatlerinde huzursuzluk kaynağı olabilir. Öğleden sonra değişen koşullar eve ve ailenize daha fazla vakit ayırmanızı gerektirebilir. İkili ilişkilerinizde iletişimde özen göstermelisiniz zira yanlış anlamalar yaşanabilir.