Selahattin DÖNMEZ
Selahattin DÖNMEZ
sdonmez@sdonmez.com
Yazarın Sayfası

Basende yağlanmaya Son

Özellikle Akdeniz kadınının en büyük sorunu olan basen bölgesindeki yağlanmadan kurtulmak zor ama imkansız değil. iki gün uygulanacak diyet ve özel kürle basen çevrenizin inceldiğini fark edeceksiniz.

Zayıflamanın altın kuralı kalorileri azaltmak. Kalorileri azaltmanın iki temel yolu var. İlki daha az yağlı ve saf şeker içermeyen bir yaşam tarzını benimsemek. İkincisi ise evdeki tabak ve bardakları küçültmek. Porsiyonları azaltmak da hem sağlıklı yaşam için hem de kilo sorunundan uzaklaşmak veya korunmak için sevdiğiniz her yemekten yiyebilir ama doyacak miktarda tüketmek anlamına gelir. Basen bölgesini azaltmak kilo vermekten daha çok detay gerektiren bir durum.

Araştırmalar daha ince basen için bacak kaslarını çalıştıracak egzersiz yapmanın basende yağları erittiğini, hatta yağlanmanız yoksa ileride basen yağlanmasını engeleyeceğini gösteriyor. Beslenme olarak daha az hayvansal besinler daha çok sebze-meyve, tahıl yemenin yeterli olacağını ortaya koyuyor.

Soruna özel formül var

Günde 100 gramı geçmeyecek kadar yağsız et, tavuk, balık; günde 2 su bardağı az yağlı süt, 1 su bardağı az yağlı yoğurt ve 1 yumurtayı şekilde yeme düzeni basenleri eritiyor. Sizlere özel formüllerimi de kullanarak duraksamadan ama hızlı kilo ve basenden vermeyi sağlayan bir kür önereceğim. Bu kürü uygularken haftada en az 5 kere 70 dakika yürümeniz şart.

2 Gün 4 Öğünlük Diyet

-Kahvaltı: 1 yemek kaşığı kuru üzüm 1 haşlanmış yumurta 1 dilim tam buğday ekmeği bol taze maydanoz

-Öğle: Bir küçük tabak zeytinyağlı kereviz, 1bardak yoğurt 1 ince dilim tam buğday ekmeği bol taze domates

-İkindi:Bir orta boy elma

-Akşam: Bir tabak Hızlı Kilo Verdiren Makarna bol taze domates

Hızlı Kilo Verdiren Makarna Tarif: Spagetti şeklinde 100 gram makarnayı diri olacak şekilde pişirin. Domates küpleri, domates salçası, dövülmüş ceviz, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 çay kaşığı toz biber, 2 diş sarımsağı pişirin cevizle birlikte robottan geçirdikten sonra makarnanızın üzerine ekleyin.  

-Ara: 1 su bardağı az yağlı süt

2. Gün

-Kahvaltı:  Bir su bardağı az yağlı süt 1 haşlanmış yumurta 1 dilim tam buğday ekmeği bol taze salatalık

-Öğle: Bir küçük tabak kıymalı ıspanak 2 yemek kaşığı az yağlı yoğurt 1 dilim tam buğday ekmeği, salatalık

-İkindi: Bir orta boy portakal

-Akşam:  100 gram Kolesterolü Düşüren Kan Şekerini Dengeleyen Köfte,  1 dilim tam buğday ekmeği, salatalık

Kolesterolü Düşüren Kan Şekerini Dengeleyen Köfte Tarif: 100 gr. yağsız kıyma, ince kıyılmış maydanoz, ezilmiş sarımsak, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve doğranmış kuru soğanla köfte yapın.  Kaşar peynirini ekleyip fırında pişirin. 

-Ara: 1 su bardağı az yağlı kefir