Serdar BALİ
Serdar BALİ
sbali@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Bir terslik var

Trabzonspor maça orta saha ağırlıklı futbolcularla başladı. Zaten başka çare de yok. İlk yarının da futbol olarak hakimi Trabzonspor’du. Bu hakimiyet Trabzonspor’un iyi oyununun yanında Elazığspor’un tamamen sahasına çekilmesinden ileri geldi.

Savunma çok zorlanmadan oynamasına rağmen ligi götürecek savunma tertipi bu olmamalı. Adrıan, Malouda, Zokora, Olcan, Henrique, Yusuf tek tek enteresan özelliklere sahip, tek başına maç alabilecek futbolcular.. Trabzonspor’un da bu tertipten başka çaresi yok. Mustafa Akçay bunu yapmaya çalışıyor ama futbolcular biraz daha duyarlı olmalı bence.

Olcan soldan Yusuf sağdan atakları geliştirdi.. İşte bu atakların birinde Yusuf, Trabzonspor’u öne geçirdi. İlk yarı kaçırdıkca kaçıran Trabzonspor ikinci yarıya Elazığ baskısı ile başladı. Giray hiç alakasız bir penaltı yaptı. Ama Onur harika bir kurtarış, hatta iki kurtarış ile takımını tetikledi. Bu kurtarış futbola hareket getirdi. Kaliteli Trabzonspor orta sahası vasat oynarken iki pasta golü bularak takımı rahatlatan golü Henrique ile buldu. Trabzonspor Olcan’la skoru arttırınca iyice rahatladı.

Elazığspor’un bu oyunuyla Trabzonspor’dan puan alma şansı hiç olmamalı ama nerdeyse penaltıyı gole çevirse o moralle oyun farklı olabilirdi.

Alınan farklı galibiyet hem moral artı en az gol atan imajı silme açısında iyi oldu.

Daha evvel yazdığım gibi Onur önden gelen toplarda zor gol yer!

 Trabzonspor’un iki haftası önemli idi. Elazığ ve Gençler. Birinci etap başarılı ikinci etap bu oyunla Gençlerbirliği karşısında sıkıntı çeker. Ama Trabzonspor deplasmanda daha mücadele ediyor o da ayrı.

Bence durum şu;

Maçı seyretmemiş sporsever Trabzonspor’un galibiyetini görünce rakibini ezip iyi oynadığını zannedebilir ama futbolu bilen bir insan ise maç sonu futbolculara verilen yıldızlardan durumu çözebilir. Trabzonspor kalecisi Onur, Elazığspor karşısında harika bir oyun ortaya çıkarıp, gol yemeyerek arkadaşlarına moral vermiş onlar da attığı gollerle maçı kazanmışlar hikayesini rahatlıkla anlarlar. Trabzonspor kendi sahasında oynuyor maçın yıldızı trabzonspor kalecisi onur trabzonspor 4-0 galip, bu işte bir terslik yok mu?