Yazarlar

Serdar BALİ

Serdar BALİ

sbali@stargazete.com

Bu kadroyu bozmak takıma ihanet olur

Serdar BALİ tüm yazıları

İyi oynarken kalesinde gol gören Trabzonspor son haftalardaki formlarının tesadüf olmadığını ortaya koyan futbol oynamaya devam etti.

Bursaspor'un da atak oyunu futbolu güzelleştirdi. Zeki ve Bourceanu'nun presi Adrian'ı ileri itekledi bu sayede Yusuf, Henrique, Olcan iyice rahatladı. Bursaspor karşısında ilk yarıda çok pozisyon bulan Trabzonspor Henrique ile beraberliği yakaladı. Yusuf ve Olcan girdiği pozisyonları değerlendiremeyince ilk yarıda denge bozulmadı.

İkinci yarı futbol çok hızlandı. Yusuf'un heyecanı net pozisyonları kaçırmasına sebep oldu. 59'uncu dakikada Bursaspor biraz da şansı ile frikikten attığı golle öne geçti. Bursaspor çok iyi mücadele verdi. Onların da hakkını teslim etmek gerekir. 

Trabzonspor sonuna kadar direniyor ve karşılığını alıyor. Son dakikalarda Onur kalesinde devleşti. Net iki penaltı pozisyonu vermeyecek, en az beş net pozisyonu kaçıracaksın ve Onur bir sürü kurtarış yapmasına rağmen kendine yakışmayan golleri yiyecek. Eee bu netice bile mucize sayılır.

Bursasporlu futbolcunun eliyle aldığı topu göremeyeceksin, daha sonra milimle olan ofsaytları kaçırmayacaksın! "Göremedim" ifadesi hakem mazereti olamaz. Göremeyenler hakemliği bırakacaklar.

Bozmadan, güvenerek, inanarak ve destekleyerek bu kadronun arkasında durulmalı. Gencecik evlatların oynatıldıkca ne kadar düzeldikleri ortaya çıkıyor. Koşan ayaklar çoğaldıkca, usta ayakların kalitesi görülüyor. Daha dışarda Bosingwa ve Mustafa da var.

Borçlu Trabzonspor'a fazla transfer parası harcatmayacak kadar değerli bir kadro yakalandı.

Çok net oynayacak bir iki takviyenin dışında takımın havasını bozmaya gerek yok bence.

Aykut'u "bu sertliğinle bu kadroda yer alman zordur" diye ikaz etmek gerekir, hatta geç bile kalındı.

Teknik Direktör Hami Mandıralı ile kadrodaki futbolcuların kan uyuşması çok net görülüyor. O yüzden yeni bir teknik direktör ve mazideki futbollarına bakarak yapılacak transferler Trabzonspor'a ihanetten öteye bir şey getirmez.