Cehalette küçük ünlü uyumu

Bazıları kendi mevsiminde, alnından katili olduğu gençlerin ahı kadar kan teri boşalır, bazıları da bu toprakların ayazında üşür. Bu toprakları seven insanın yazı da belli kışı da bellidir lakin dağ borazanlarının nerede üşüdüğünü nerede kan sıcağına gark olup dili dışarda ter attığını bilemezsin.

Tamer Karadağlı, "sahne tozu yuttuk" diyerek toprağına tozutan ünlü mamullerden olmadığını gösterdi. Gerçeği haykırarak gerzeği ürküten sanatçının doğruluğu da bu topraklara vefadır. Altın Portakal'ın suyunu çıkaran cıvık oluşumların adını buraya yazarak kağıdı şerefinden edemem.

Tek bildiğim müzmin dağ vampirlerine, hakikati haykırma cesareti gösteren hepsini bir duruşla sanat gargarası haline getiren bir insana sahip çıkmak da şerefe vefadır.

Dün gördüğüm bir videoyu müstehzi halden beri, olmayarak yorumlamak isterim. İki tanesi yan yana gelmiş o gece olanları soytarılığın iç organları olarak taklit ediyor. Sirk çadırında ortacı, bayağılıkta son ütücü iki şey, zeka fesadına uğratan halleriyle acı acı güldürdü.

Düşük zeka geliri kimleri gider borusu yapar adlı çalışmalarını izledik. Bakın bunu çok önemsediğim için yazmıyorum , bunu ödül almak için gerekli malzemeler kısmına matuf sakil örneklere dahil etmek için yazıyorum.

Bir sanatçı bu ülkede "Kahrolsun PKK" dediğinde yandaş oluyor. Başka bir sanatçı "Demirtaş'a Özgürlük" dediğinde sanatçı muhalif olmalıdır denilerek alkışlanıyor. Bu ikiyüzlülük leş bir faşizmle modifiye edilerek bize "Sanatçı duruşu" olarak yutturuluyor.

Tamer Karadağlı da yutmadı hatta kursaklarına dizdi.

Ey, süründüğü toprağa diklenen ifrazat sürüsü, kurtları kuzu postuyla ısıtmaya çalışan kinli çobanlar varın kendi batağınızda bulandırın suyu, varın kahpeliğinizle nam salın, varın kafalarınızdan avuç avuç toplatın hayalini kurduğunuz tasmalı haşeratları, cüssenizden büyük salyanızdan başka imzanız yok.

Toprak bile şimşekleri üzerine çekmeden yağmura tutunamıyor, göğün gürültüsü de rahmetle göz göze gelinceye kadar.

Varın parçalanın yırtının kendi çölünüzde su diye yanın lakin hakikat deryasına dalmışların sesini bastıramayacaksınız.