Yiğit BULUT
Yiğit BULUT
yigitbulut@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Çocuklarımıza ve geleceğimize sahip çıkmak

Son birkaç aydır Türkiye’de şöyle bir algılama oluşturulmaya çalışılıyor; hayat tarzlarımıza müdahale ediliyor, baskı yapılıyor, buna karşı tavır alın, tepki verin... Amaç farklı ama kullanılan yöntem ve argüman bilinen cinsten!

Sevgili anne ve babalar, size tek bir soru soracağım, içeride oynayan 3 yaşında çocuğunuza, okuldan dönen 12 yaşında oğlunuza, yeni eve giren kızınıza bir kez daha bakın ve lütfen sorumu cevaplayın; yavrunuzun alkol ve sigara bağımlısı olmasına razı mısınız ? Tekrar soruyorum; çeşitli oyunlarla yavrunuzun alkol ve sigara bağımlısı yapılmasına, gelecek 30-40 yılında bağlandığı maddeleri üreten firmaların, onların tabiriyle; “portföyüne girmesine” razı mısınız?

Eminim dehşet içinde ve büyük bir istekle; OLMADIĞINIZI söylüyorsunuz ! Değilseniz, son birkaç aydır Türk kamuoyunda oluşturulmaya çalışılan algılamayı ve kurulmaya zorlanan oyunu bir daha düşünün ! İşin başında olanların itirazları, ÖZGÜRLÜK veya yaşam tarzı adına değil, tek dertleri var; Türk Devleti adım attıkça “bağımlı hale” getirip nakit olarak bugüne indirgedikleri çocuk ve gençlerin sayısı azalacak ve başta o “şirketler” olmak üzere bu tip “küresel düzenekleri” yönetenlerin ve sahiplerinin ceplerine daha az para girecek ! Daha açık yazayım; ciğeri kavrulan, damarları zehirlenen yavrunuz umurlarında değil, tek düşünceleri ceplerine daha az para girecek olması! İtirazları da kavgaları da bundan!

Sevgili anne ve babalar, dünya genelinde “alkol ve sigara” lobilerine karşı mücadele eden Başbakanlar görmek çok zordur. Hatta çok açık söyleyeyim; GÖREMEZSİNİZ, geçmişte de hiç görmedik! Bu güç odakları trilyon dolarlık rantları sayesinde ülkelerde “iktidarlara karşı” savaş açarlar ve çoğunlukla istediklerini elde ederler. Olaya bu açıdan bakınca her Türk ailesinin, çocuklarını koruma adına bu güç merkezlerine karşı sınırsız savaş açan Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başbakanı Erdoğan’a destek olmaları, teşekkür etmeleri ve her adımına sonuna kadar sahip çıkmaları gerekir... Bu ülke insanı ne şanslı ki; güçleri ne olursa olsun, bunlara karşı duran bir BAŞBAKAN var! Bir not düşeyim; sigara ve içki şirketlerinin yönettikleri fon büyüklüğü 3 trilyon doların üzerinde! Gücü ve yapabileceklerini siz düşünün!

Sevgili dostlarım, bu noktada sistemin nasıl çalıştığını iyi inceleyen biri olarak bütün Türk anne ve babalarına sesleniyorum; Erdoğan’ın bu “şer odaklarına” karşı verdiği savaşa varlığınızla çocuğunuz adına destek olun ve gelirleri azalacak kaygısıyla oluşturulmaya çalışılan SANAL Kamuoyu dinamiğine asla ama asla geçit vermeyin! Amaç çok açık; yanlış bir algılama oluşturarak “hayat tarzı müdahalesi” varmış gösterisi yapmak ve Devlet-Hükümet engeline takılmadan SINIRSIZ-SORUMSUZ zehirlemeye devam etmek!

Sonuç: Dünya genelinde ALKOL, SİGARA, ŞEKER, İLAÇ lobileri Hükümetleri sarsacak hatta devirecek kadar güçlüdür! Ülkelerde bunlarla savaşma gücü olmayan Hükümetler bunlara teslim olurlar ve “at oynatmalarına” seyirci kalırlar. Bizler, Türk vatandaşları olarak o kadar şanslıyız ki; BU ŞER ODAKLARINA karşı, ne pahasına olursa olsun-hangi noktaya giderse gitsin, sonuna kadar savaş verme kararlılığında olan bir Başbakanımız var. Bir Türk vatandaşı olarak bu yolda attığı her adıma, ülkem adına teşekkür ediyor ve sizleri de bu savaşa sonsuz destek olmaya çağırıyorum...

Son söz: Bir içki firması bir ülkeye girdiğinde veya satış aşamasına geldiğinde piyasa değeri nasıl bulunur biliyor musunuz! Şirket değerlemesi “zehire alıştırdıkları-alıştırma potansiyeli olarak gördükleri” nüfus üzerinden yapılır! Bir örnek vereyim; 18 yaşında alkol veya sigara bağımlısı olan bir genç ortalama 50 yıl üzerinden fiyatlanıyor ve yıllık X dolar konarak 50 yıllık getiri bugüne indirgeniyor. Korkunç bir hesaplama yöntemi, zehirleme üzerine kurulan bir gelir! İnanın bu hesaplama böyle yapılıyor ve ortaya o şirketin bugünkü ve potansiyel piyasa değeri çıkıyor! Buna KURBAN verecek çocuğunuz varsa, kamuoyunda oluşturdukları sese destek verin, bilmeden amaçlarına alet olun! “Hayır, ben çocuğuma sonuna kadar sahip çıkacağım” diyorsanız, bilinçlenme adına atılan bütün adımlara lütfen destek verin! Herkes şunu çok iyi idrak etsin ki; Türkiye asla ama asla bu adamların at oynattıkları bir yer olmayacak! Türk Devleti-Hükümeti, çocuklarını, gençlerini sonuna kadar koruyacak-kollayacak birikim, irade ve güce sahiptir...