Yazarlar

Serdar BALİ

Serdar BALİ

sbali@stargazete.com

Gerçekleri görmeliyiz

Serdar BALİ tüm yazıları

Trabzonspor, evindeki 4-0’lık Napoli yenilgisiyle ilk maçta zaten turu geçme hakkını kaybetmişti. Napoli’de de rakibine tek golle boyun eğdi. Avrupa’da bu sezon Türkiye’ye aldığı sonuçlarla puan kazandıran Karadeniz temsilcisi, İtalyanlar önünde bunu tekrarlayamadı.

Çok sakat varmış da teknik direktör takım kuramıyormuş. Gerçek bu değil. Büyük transfer paraları vererek alınan futbolcular kapasite açısından çoğu Trabzonspor’un futbolcusu değil.

Trabzonspor’da hala savunma diye bir şey yok. Araya atılan toplara kademeye girecek kimse yok.

***

İlk maçta alınan neticenin verdiği rahatlıkla iki takımda sakin oynadı. Trabzonspor bilinçsizce hücum yaptı ama kaptırılan toplarda geri gelmekte çok zorlandılar. İki uzun topta kalesinde golü gördü Trabzonspor. Cardozo ilerde ortada olmayınca takım on kişi kalmış gibi oldu. Savunmada Aykut her zamanki gibi ağır kalınca takım doğal olarak dokuz kişiye düştü.

Trabzonspor’da kalecilik yapan kişi bir bakıma şanslı. Savunmanın sayesinde o kadar rakiple karşı karşıya geliyor ki, yıldız olmaması imkansız hale geliyor. Hakan Arıkan da bu sakin maçta bile sürüyle gol posizyonları önledi.

Yazmaktan yoruldum ama gözüken o ki sezon sonuna kadarda yazmak durumunda kalacağım.

***

Trabzonspor’da savunma diye bir şey yok. Erkan Zengin hayal kırıklığına devam ediyor. Şimdi de bir dümen ortaya atıldı; Trabzon’un sakatı çokmuş da teknik direktör takım kurmakta zorlanmışmış. Gerçekleri bütün çıplaklığı ile göremezsek günü kaybettik geleceği de kaybederiz.

Trabzon tarihindeki Avrupa’da en silik tur maçını oynamış oldu. Mehmet Ekici ve Özer Hurmacı elinden gelen gayreti gösterdi ama iki kişinin çabası neye yarar ki?

Geriye ne kaldı? Dördüncü olabilir miyiz? Futbolcuların parasını ne ile ödeyeceğiz?

Allah kolaylık versin.