Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 01.01.2014

Koç         21 Mart - 20 Nisan

Yeni yılın bu ilk günü gerçekleşen Yeniay ile birlikte önümüzde ki günler oldukça hareketli ve yoğun geçeceğe benziyor. İş ve sosyal hayatınızda kökten bir değişiklik olabileceğinin sinyallerini almakla birlikte ilişkileriniz de ve yaşamsal kararlarınızda da dönüşüm olabilir. Uzun vadeli girişimler için adımlar atabilir, hedeflerinize varmak için alternatif arayabilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Görüş ve düşüncelerinizi başkalarına kabul ettirebilmek için sizin çok önemli olabilir. Hayata bakış açınızın dönüştüğünü fark edebilir, önünüze çıkan engellere karşı sert tavırlar alabilirsiniz. Uzun yolculuklar, mahkemeler, yüksek eğitim ya da medya ile ilgili konularda başlangıçlar yapabilmek için hareket ederken muhalefetle karşılaşarak mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Bu Yeniayla birlikte finansal konularda sizin için çok önemli olacak kararlar alabilirsiniz. Kredi, vergi sigorta, nafaka ya da cezalar gibi borçlanmalarda yeniden yapılandırmaya gidebilirsiniz. Derin duygusal ilişkilerde ki krizler daha da yoğunlaşarak sizi ya hep ya hiç noktasına getirebilir. Alacaklarınıza güvenerek harcama yapmamakta fayda var.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Karşıt burcunuzda gerçekleşen Yeniay; önümüzde ki günlerde evlilik, ortaklık ya da işbirlikleriyle ilgili önemli kararlar alabileceğinize işaret etmekte. Size karşı gelişen düşmanlıkları fark ederek sert önlemler alma yoluna gidebilir, hem iş hem de aile yaşamınızla ilgili radikal girişimlerde bulunabilirsiniz. Karşınızdakilerin manipülatif tavırları sizi zorlayabilir.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Bugün gerçekleşen Yeniayla birlikte önümüzde ki günlerde çalışma hayatınızla ve iş arkadaşlarınızla ilgili radikal kararlar alabilirsiniz. Gündelik işlerinizde sizi zorlayan konuları hayatınızdan çıkarmak isteyebilir, muhalif fikirlere karşı sert tartışmalar içine girebilirsiniz. Beraber çalıştığınız kişilerle ya da akrabalarınızla ilişkilerinizde kontrol dışı çatışmalar gelişebilir.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Çocuk sahibi olmakla ya da çocuklarınızla ilgili kararlar alabileceğiniz bir dönemdesiniz. Var olan romantik ilişkilerde radikal adımlar atabilir, eski aşklara dönüş yaşayabilirsiniz. Bu dönemde hayatınıza aniden giren kişilerle zorlu bir ilişki yaşayabilirsiniz. Hayattan keyif aldığınız konuları tekrar gözden geçirebilir, değerlerinizde dönüşümler yaşayabilirsiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Yeni yıl ve yeniay hayatınızı tekrar gözden geçirerek köklü bir dönüşüm yapmanız için sizi zorlayabilir. Aile, ev ve yerleşim yerinizle ilgili değişimler yapmaya zorlanabilir, yaşamınızla ilgili aldığınız kararlara karşı oluşan engellere sert tepkiler verebilirsiniz. Başlangıç yapmak istediğiniz konularla ilgili alternatifleri değerlendirerek keskin dönüşler mümkün.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Bugün aldığınız kararlara ve verdiğiniz sözlere dikkat etmelisiniz. Kontrol dışı gelişen olaylar ve aldığınız haberler bir anda kararlarınızı değiştirmenize neden olabilir. Kardeş, kuzen, komşu ya da yakın çevrenizle ilişkilerinizde sert tartışmalar yaşanabilir, karşınızdakileri ikna etmek için zorlu bir mücadele içine girebilirsiniz. Yolculuklar ve anlaşmalara dikkat etmelisiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Ekonomik konularla ilgili başlangıçlar yapmak isteyebileceğiniz bir dönemdesiniz. Kendinize yeni gelir kaynakları bulmak için arayışa geçebilir, varolan gelirleri daha iyi değerlendirebilmek için alternatifler arayabilirsiniz. Fakat keyifleriniz ve sevdikleriniz için yaptığınız harcamalar sorunlara yol açarak sert tepkiler vermenize neden olabilir, çatışmalar yaşayabilirsiniz.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Bugün burcunuzda gerçekleşen Yeniay önümüzde ki günlerde yaşamınızı toptan dönüştürmenize yönelik kararlar almanıza neden olabilir. Hem iş hem de aile hayatınızla ilgili girişimlerinize karşı gelişen engellere karşı sert ve radikal önlemler almak isteyebilir, çevrenizdekilerle çatışmalara girebilirsiniz. Yeniden değerlendirme dönemine girebilirsiniz.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Bugün gerçekleşen Yeniay; içsel bir yolculuğa çıkmanıza neden olabilir. Uzun süredir içinizde tuttuğunuz ve sizi huzursuz eden olayları açığa çıkarabilir, gizli düşmanlıklarda bulunanları fark edebilirsiniz. Başlangıçlarınıza karşı çıkanlara sert söylemlerde bulunabilir, kontrol dışı kayıplar yaşayabilirsiniz. Daha uzlaşmacı ve sakin kalmaya gayret etmelisiniz.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Geleceğe dair hedef ve beklentilerinizde dönüşüm yapabilir, başlangıçlar yapmak için fırsatlar kollayabilirsiniz. İdeallerinizi gerçekleştirmek için attığınız adımlarda alternatiflerde olabileceğini fark edebilirsiniz. Bugün hem içinde bulunduğunuz sosyal gruplarla hem de arkadaşlarınızla sert tartışmalar yaşayabilir, ekonomik kaygılar yaşayabilirsiniz.