Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 01.02.2014

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Bilinçaltınız oldukça karışık. Geleceğe yönelik hareket istemekle birlikte karar almakta zorlanıyor; düşünce karışıklığı yaşıyorsunuz. Bir şeyleri yoluna koymak için bazı fedakarlıklarda bulunmanız gerekiyor. Önümüzdeki bir iki gün uygulamaya geçeceğiniz konuların ön hazırlıklarını yapabilirsiniz. Hayalleriniz için fazla beklentiye girmeden ilerlemeye çalışmalısınız.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Arkadaşlarınızın size ihtiyaç duyacağı bir gün geçirebilirsiniz. Her türlü yardımdan çekinmeyecek; yanlarında olmak isteyeceksiniz. Ayrıca yaratıcılık gerektiren çalışmalar yapmak, sanatsal konularla ilgilenmek için uygun koşullar içindesiniz. Gruplar içinde aktif olabilir, kariyerinizi olumlu etkileyecek görevler alabilirsiniz. Hedeflerinizi belirlerken fazla hayalci olmamaya dikkat edin.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Hayalini kurduğunuz şeylere karşı ilginizin arttığı günler geliyor. Net bir görüş açısı belirlemekte zorlandığınız şu günlerde hem zihinsel hem duygusal karmaşa yaşayabilirsiniz. Bugün yapacağınız görüşme ve sözleşmelerde dikkatli olmalısınız. İş ve sosyal hayatınızda yardımlaşmanın önemini anlayabilir; hissi davranabilirsiniz. Aileniz, sevdikleriniz için fedakarlıktan kaçınmayacaksınız.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Hayatı duygularınızın etkisiyle bakmaya meyillisiniz. Fedakarlık etmenizi gerektirecek durumlarla karşılaşma olasılığınız bugün yüksek görünüyor. Yurtdışı, eğitim ve yolculuklarla işlerinizde beklenmedik karmaşalar yaşayabilir; var olanın ardındakini görmekte zorlanabilirsiniz. İkili ilişkilerde sizi baskısı altına alan durumlar azalırken gelecekteki mali konulara odaklanabilirsiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Finansal konularda bir karmaşa yaşayabilir; yatırımlarınızı nasıl değerlendireceğiniz hakkında kararsızlık yaşayabilirsiniz. Ayrıca duygusal paylaşımlarda sizi fedakarlığa sürükleyen gelişmeler olabilir. Koşullar netleşinceye kadar ani hareketlerde bulunmamaya çalışmalı; akışta kalmalısınız. İş hayatında sizi baskısı altına alan şartları artık kontrol altına alacağınız süreç başlıyor.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

İkili ilişkiler ve ortaklıklarda karşı tarafı gözetmeniz gereken koşullar olabilir. Sizden beklenilen anlayışı ve fadakarlığı göstermeniz gerekebilir. Olaylar idealize ettiğiniz gibi şimdilik gitmiyor olsa da belli bir süre sonra kontrolü yine elinize alacaksınız. Çocuklarınıza, yaratıcı çalışmalara veya yolculuklara daha fazla zaman ayırabilir; kaybettiğiniz hayat neşesine kavuşabilirsiniz. 

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Bugün aklınızı karıştıran durumlarla karşılaşabilirsiniz. Planladığınız programlar belki istediğiniz akıcılıkta ilerlemeyebilir. Ancak fazla zorlamadan kabul etmeyi tercih edebilir; herşeyi oluruna bırakmanın da rahatlığını yaşayabilirsiniz. Aşk hayatınız, çocuklar ve geleceğinizi ilgilendiren alanlarda yeni oluşumlar söz konusu. Gelişmeleri görmek için acele etmemeli; beklemelisiniz.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Aşk hayatınızda sizi zihinsel karmaşaya düşüren durumlar söz konusu. Ayaklarınızı yerden kesilmesine neden olacak gelişmeler olabilir. Biryandan da eve, gayrimenkule, aileye ait konularda yeni başlangıçlar içindesiniz. Yakınlarınızın da fikrini alarak ilerlemeniz sizin açınızdan yararlı olabilir. Çocuklarınızla olan ilişkinizde anlayışlı davranmak sevgi bağlarınızı güçlendirebilir.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Evde, ailede kontrolünüz dışında gelişen durumlar olabilir. Alttan alarak, fedakarlıkta bulunarak sorunların üstesinden gelmek durumunda kalabilirsiniz. Yerleşimle alakalı alacağınız kararlar bugünlerde değişiklikler olabilir. Önünüzü net görememek veya hesapta olmayan harcamalar sizi ikilemde bırakabilir. Ancak akışta kalmanın ısrarcı olmamanın size fayda sağladığını göreceksiniz.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Zihniniz birçok düşünmeniz gereken konu olmasından dolayı karışık. Yakın çevreniz, kardeşlerle alakalı durumlar sizi bazı endişelere itiyor olabilir. Ancak kaygılardan uzak durmalı; sezgilerinizi dinleyerek hareket etmelisiniz. Ayrıca bugün sizden istenen yardımlara bugün duyarsız kalmayacak; elinizden gelen destekleri sevdiklerinize vereceksiniz.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Bugün maddi konulara fazla risk alarak davranma ihtimaliniz olabilir.  Önünüze çıkan gelişmeleri fırsat gibi görebilir; akılcı düşünmeden hareket edebilirsiniz. Dikkat. Yaratıcı alanda var olan yeteneklerinizi size gelir getirecek bir kaynağa dönüştürmek isteyebilir; bu alanda çalışmalar yapabilirsiniz. Bilinçaltınızı kurcalayan ilişki ve işbirliklerine dair yenilenen düşünceleriniz var.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Burcunuzda ilerleyen Ay ve Merkür sizi oldukça kararsız ve hayalci kılmakta. Birçok düşünce içinde bocalayabilir; hangi yöne gitmeniz konusunda ikilemler yaşayabilirsiniz. Ancak olumlu anlamda yaratıcılığınızı üste seviyede kullanabilecek fırsatları da beraberinde getirmekte. İkili ilişkiler ve işbirlikleri adına yeni adımlar atabileceğiniz koşullar var. Gerçekleri göz ardı etmeyin.