Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 01,10,2013

Koç         21 Mart - 20 Nisan

Günün büyük bir bölümünde kalıcı işler çıkarmak için uygun değil ancak eksik kalmışları tamamlamak için elverişli koşulları bulabilirsiniz. Çocuklarınız, sevdiğiniz kişi veya arkadaşlarınızla ilişkilerinizi geliştirebilir; onlarla hoş vakit geçirebilirsiniz. Heves ve çoşkunuzun yüksek oluşu istekleriniz yerine gelmediği takdirde kırıcı olmanıza neden olabilir. Kalp kırmamaya dikkat.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Ruhunuzun derinliklerinde derinliklerinde maddi manevi güven ihtiyacınde olabilirsiniz. Bu yüzden aile bağlarınızı, finansal durumunuzu güçlendirmek isteyebilirsiniz. Ancak sabah saatlerinde duygularınız beklentileriniz gerilime yaratabilir. Aile içi çatışmalara neden olacak davranışlardan kaçınmalısınız. Var olan gayrimenkullerle alakalı girişimler gündeme gelebilir.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Bugün eğitim, yolculuklar ve anlaşmaları içine alan konularda oldukça girişimcisiniz. Size prestij getireceğiniz düşündüğünüz işlere yakın durabilirsiniz. Ancak hemen karar vermeden önce etraflıca değerlendirme yapmalısınız zira sonradan maddi yükler getirebileceğini fark edebilirsiniz. Akşam saatlerinden itibaren eve, aileye daha sorumluluklar önem kazanacaktır.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Birkaç gündür sizi meşgul eden maddi konularla ilgili sabah saatlerinde bazı girişimler içinde olabilirsiniz. Ancak gelişmeler istediğiniz gibi ilerlemeyebilir; bazı pürüzler yaşayabilirsiniz. Kalıcı yatırımlar yapmak için ani kararlar almamalısınız. Akşam saatlerinden itibaren başkalarının da fikrini alabileceğiniz¸ daha akılıcı düşünebileceğiniz koşullar size yön gösterebilir.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Bugün istek ve tutkularınızın peşinden gitmeye meyillisiniz. Ani öfke, ısrarcılık ve sabit fikirlilik yarardan çok zarar getirebilir. Bunun yanında girişimci hal ve tavırlarınız üzerinde çalıştığınız işlerde başarı da getirebilir. Dengeleri iyi kurmaya bakmalısınız. Akşam saatlerinden itibaren maddi manevi değerlerinizi sorgulayacağınız durumlarla karşılaşabilir; gelecek planları yapabilirsiniz.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Sabah saatlerinde zihninizdeki planları uygulamakta zorlanabilirsiniz Kararlı olmanızın yanı sıra hızlı hareket etmenin de sorun çıkarabileceğini bilmektesiniz. Kontrolünüz dışında meydana gelebilecek gelişmeler içten içe öfkelenmenize beden olabilir. Kendinizi yıpratmak yerine sakin ve akışta kalmanız yerinde olabilir. Akşam saatlerinden sonra gücü ele alabilirsiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Hedeflerinize ilerlerken bağlı olduğunuz grupların veya arkadaş çevrenizin desteğini almak sabah saatlerinde zorlanabilirsiniz. Bunun yanı sıra yaşayacağınız olaylar isteklerinize daha fazla tutunmanıza da neden olabilir. Aileniz ve sevdiklerinizle birlikte günü geçirmekten mutluluk duyabilir; daha önceden planlamadığınız organizasyonlar yapabilirsiniz. 

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Kariyerinizi ilgilendiren gelişmeler güne hareket getirebilir. Kendinizi öne çıkarmak isteğiyle hareket edebilir; gerek otoriteniz gerek cesaretinizle yeteneklerinizi kanıtlayabilirsiniz. Ancak koşullar istediğiniz akıcılıkta ilerlemediği zaman öfkenize yenilebilirsiniz. Dikkat.  Akşam saatlerinden sonra hedeflerinize daha mantıklı ve gerçekçi bir gözle bakabilirsiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Kendi görüşlerinizi ve duygularınızı fazla önemseyebilir bir fikrin peşinde tutku ve ısrarla gidebilirsiniz. Yurtdışı, eğitim, hukuk ve yönetime ait konularda alacağınız haberler sizde öfke yaratabilir. Otokontrol sağlamak gündeme gelebilir. Akşam saatlerinden sonra sosyal hayatınızda hareketlenme yaşayabilir; değişik organizasyonlar ve toplantılara katılabilirsiniz.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Duygusal paylaşımda hevesli ve çoşkulusunuz. Bu ruh halini karşınızdaki kişiden de beklemektesiniz. Ancak herkesin aynı şeyi hissedemeyeceğini de hesaba katmalısınız. Finansla konularda mücadele gerektiren gelişmeler karşısında karar mercii olabilir; hızlı kararlar alabilirsiniz. Zorlu geçen bir günün ardından akşam saatlerinden itibaren rahatlayacağınız koşullar var.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Karşınızdaki kişilerin otoriter ve ısrarcı tavırları ilişkinizde krize neden olabilir. Siz mesafeli ve diplomatik davranmak isterken sizi kışkırtabilirler ve gerginliğe sebep olabilirler. Ancak bir yandan da bulunduğunuz koşullara hareket getirecek olmaları siz, de aktif ve girişimci kılabilir. Akşam saatlerinden itibaren finansal konular ve paylaşımlar sizi daha fazla meşgul edecektir.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir gün olabilir. İş koşullarında vereceğiniz mücadele, size hizmet edenlerden kaynaklı bazı durumlar gerginliğe ve öfke patlamalarına neden olabilir. Fevri davranmamalı; sabretmelisiniz. İçinde bulunduğunuz koşulları lehinize çevirmeye bakmalı; belki eksik kalan işlerinizi tamamlayarak günden verim almalısınız.