Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
fkiziltas@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 02.03.2013

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Duygusal paylaşımlarda sizi derinleşmeye iten gelişmeler yaşanabilir. Aradığınız sevgiyi ve ilgiyi bulmak ihtiyacıyla hareket edebilirsiniz. Koşulların sizin kontrolünüzün dışında olması kimi zaman dalgalanmalar yaratabilir. Maddi kaynaklarınız, ortak gelirler, borç ve alacaklarla ilgili kararlarınızda hayalci olmamaya bakmalı; sizi güvende hissettirecek düzenlemeler yapmalısınız.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Aşkta size keyif veren gelişmeler içindesiniz. Derin ve tutkulu beraberliklerin yanı sıra arkadaşlıkların aşka dönüşebileceği durumlar gündeme gelebilir. İkili ilişkiler ve ortaklıklarda karşınızdaki kişilere bağlı olurken hedeflerinize gidecek maddi manevi gücü ve fırsatları onlardan bulacaksınız.

  Var olan ilişinizle ilgili gerçekçi değerlendirmeler yapabilir; uzun vadeli kararlar alabilirsiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Bugün gerek duygusal gerek iş hayatında sizi yoran koşullarla karşılaşabilirsiniz. Beklentilerinizi yerine getirmek için derin ve kapsamlı düşünmenin yanı sıra kararlı olmak zorundasınız. Toplumsal hayatta sizi fedakarlığa iten gelişmeler karşısında hayale sürükleyen durumlar da yaşanabilir.

  Akşam saatlerinde olayları daha gerçekçi değerlendirebilir; yeni bir yön çizebilirsiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Bugün hislerinizi ve iç sesinizi dinleyerek hareket edebilirsiniz. Çocuklarla veya hoşlandığınız işlerle ilgilenmekten keyif alabilirsiniz. Sevdiğiniz kişiden ilgi ve alaka bekleyebilir; duygusal tatmin ihtiyacında olabilirsiniz. Gelecekle ilgili sizi karmaşaya düşüren konuları dile getirirken fazla tepkili davranabilirsiniz.

  Akşam saatlerinde daha gerçekçi düşünebilir; bulunduğunuz durumu daha net algılayabilirsiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Ev, aile ve yerleşimle alakalı bitiş ve başlangıçlar yaşanabilir. Fazla sahiplenici ve hükmedici davranışlar gösterirken bir yandan da duygusal bakımdan korumacı ve hassas olabilirsiniz.

  Ortak gelirlerle alakalı fırsat gibi görünen gelişmeler karşısında gerçekçiliği elden bırakmamalısınız. Yatırımlarınızı uzun vadede sizi kazandıracak şekilde değerlendirmelisiniz.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Düşüncelerinizi anlamlı ifadelerle ifade edebilir; hislerinizle birleştirerek söyleyebilirsiniz. Kardeş ve yakın çevrenizle olan ilişkilerinizde duygusallığın yüksek olduğu saatler yaşanabilir; birbirinize daha anlayış ve sevgiyle yaklaşabilirsiniz. Bir süredir sizi meşgul eden ve kafanızı karıştıran sorunlarınızla ilgili net cevapları bulabilir; gerçekleri göz ardı etmeden bir karara varabilirsiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Bugün maddi konular ve kazançlarınız gündemde olabilir. Yaptığınız harcamalar, alacak ve borç hesapları üzerinde durabilirsiniz. Değerlerinizi sorgularken fazla hırslı davranmamaya dikkat etmelisiniz.

  Günün ilerleyen saatlerinde sorumlulukların bilincinde olarak daha gerçekçi düşünebilir; geleceğinizi düşünerek gelirleriniz hakkında uzun vadeli planlar yapabilirsiniz. 

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Burcunuzda ilerleyen Ay’ın halen size verdiği olumlu enerjiler altındasınız. Kendinizi oldukça rahat ifade etmektesiniz. İkili ilişkilerde duygusal ve hassas davranmanın yanı sıra isteklerinizin yerine getirilmesi konusunda tutkulu ve hırslı olabilirsiniz. Sevdiğiniz hobilerle ve çocuklarınızla ilgilenerek size keyif veren zamanlar geçirebilirsiniz. Akşam saatlerinde sorumluluklar gündeme gelebilir.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

İçinizde çözemediğiniz sorunlar karşısında kararsız ve yönsüz kalabilirsiniz. Kontrolün elinizde olmaması içten içe huzursuz kaynağı olabilir. Geçmişi ve geçmişte yaptıklarınızı sorgularken duygusal davranabilirsiniz. Akşam saatlerinde üzerinizde baskı yaratan durumları ve ihmal ettiğiniz sorumluluklarınızı gerçekçi gözlerle değerlendirecek gücü bulabilirsiniz. Dinlenerek veya inzivaya çekilerek kendinizi rahatlatabilirsiniz.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Arkadaşlar ve ait olduğunuz gruplarla bugün yapılacak pek çok şey olabilir. Kendinizi gerek söylemleriniz gerek davranışlarınızla rahat ifade edebilir; çevrenizi etkileyebilirsiniz. Tutkuyla bağlı olduğunuz hedefleriniz için gösterdiğiniz çabaların nihayet olumlu sonuçlarını alabileceksiniz. Akşam saatlerinde sorumluluklar ağır basabilir; kendinizi yine kısıtlanmış hissedebilirsiniz.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Sosyal hayatınızda gerek başarınız gerek yeteneklerinizle öne çıkacağınız gelişmeler içindesiniz. Yeni sorumluluklar aldığınız şu dönem oldukça yoğun geçebilir. Yeteneklerinizi kazanca dönüştüreceğiniz ortamları yaratabilir, değerinize değer katabilirsiniz. Akşam saatlerinde ailevi konularda sizi kısıtlayan konularda yeni kararlar alabilir; sınırlarınızı çizebilirsiniz.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Yurtdışı, eğitim ve yolculuklarla ilgili gelişmeler hayallerinizi gerçekleştireceğiniz fırsatlar getirebilir. Yenilenen düşünceleriniz ve kararlarınız sayesinde kendinizi geliştirebilir; yeni ufuklara yelken açabilirsiniz. İkili ilişkiler ve ortaklıklardan yana şanslı olduğunuz şu dönemi lehinize değerlendirebilir; isteklerinize ulaşabilirsiniz. Ancak sorumluluklarınızı da göz ardı etmemelisiniz.