Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
fkiziltas@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 03.04.2013

Koç         21 Mart - 20 Nisan

Yoğun olduğunuz bugünlerde sorumluluklarınız artabilir. Yaşamınızı ve ilişkileri yönetirken hırslarınıza yenik düşebilir, öfke patlamalarıyla çatışmalara yol açabilirsiniz. Girişimlerde bulunurken tek başına davranmak isteyebilir, tecrübeli olduğunuz konularda eyleme geçerek yönetim görevleri üstlenebilirsiniz. Çevrenizle ilişkilerinizde sabırsız davranabilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Önümüzdeki günlerde yeni girişimlerde bulunmadan önce daha önce ki tecrübelerinizi göz önüne alarak davranabilir, açıkta olmayan engelleri de dikkate alabilirsiniz. Görüş ve düşüncelerinizi ifade ederken ilişkilerinize kulak vermelisiniz. Onlara rağmen harekete geçmeniz çatışmalara yol açabilir. Öfkeli tavırlar beklenmedik aksiliklere neden olabilir.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Finansal konularla ilgili yeni girişimlerinizi daha önceki deneyimlerinizi göz önüne alarak başlatabilirsiniz. Geleceğe dair hedef ve ideallerinizi gerçekleştirmek için harekete geçerken sorumluluklarınızı ihmal etmeniz çatışmalara yol açabilir, ilişkilerde rekabete girebilirsiniz. Öğleden sonra çalışmalarınızı sonuçlandırabileceğiniz fırsatlar bulabilirsiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Yakın ilişki de olduğunuz kişilerin sorumluluklarını üstlenebilir ve ortak girişimlerde bulunmak için tecrübelerinizi kullanabilirsiniz. Karşınızdakilerle yönetimsel çatışmalara girebilir, yoğun rekabet gerektiren ortamlarda bulunabilirsiniz. Hırsınıza yenik düşmeniz eylemlerinizin karşısına engel çıkarabilir. Öfkeli tavırlar duygularınızı göz  ardı etmenize yol açabilir. 

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Projelerinizi başarılı bir şekilde tamamlayabilir, yeni girişimlerde bulunmak için başkalarının tecrübelerinden faydalanabilirsiniz. Gündelik işlerinizi yerine getirirken sakarlıklar ve aksilikler yaşayabilirsiniz. Görüş ve düşüncelerinizi kabul ettirmek için rekabete girebilir, sevdiklerinizle çatışmalara girebilirsiniz. Çalışma ortamınızda yoğun tartışmalar yaşanabilir.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Finansal konularla ilgili aldığınız kararları uygularken kimseye danışmamanız, ortak kaynakları tek başınıza yönetmeniz çatışmalara yol açabilir. Yeni girişimlerde bulunabileceğiniz enerji ve tecrübeye sahip olduğunuzu düşünebilir, cesaret göstererek başlangıçlarda bulunabilirsiniz. Hırsınıza yenik düşerek aldığınız riskler gerilime neden olabilir.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Deneyimler yeni girişimlerde size yol gösterecektir. Fakat başlangıçlar için başkalarının tecrübelerine de ihtiyaç duyacaksınız. Bugün ilişkilerde rekabet ve çatışmalar yaşanabilir, kendinizi ifade ederken hırsınıza yenik düşmeniz gerilime yol açabilir. Birkaç gündür devam eden yoğunluk öğleden sonra yerini sorumlulukları gözden geçirmeye bırakabilir.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Daha önce ki girişimlerinizde yarım kalan konuları tekrar ele almak için fırsatlarla karşılaşabilir, tecrübelerinizi kullanarak başarılı olabilirsiniz. Özellikle çalışma ortamınızda rekabete girebilir, kararlarınızı kabul ettirebilmek için baskı uygulamaya çalışabilirsiniz. Gündelik işlerinizde hırsla hareket etmeniz kazalara ve çatışmalara yol açabilir.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Hayattan keyif alabilmek için sorumluluklarınızı gözden geçirebilir ve başarılı olabileceğiniz sonuçlar alabilirsiniz. Romantik ilişkilerde çatışmalara girmenize neden olacak girişimlerde bulunabilir, aşırı hırslı ve cesur davranarak ekonomik konularda risk alabilirsiniz.  Öğleden sonra yoğunluk azabilir ve eylemlerinizi gözden geçirebileceğiniz fırsatlar bulabilirsiniz.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Hırslı ve cesur tavırlarla gözü kara girişimlerde bulunabilirsiniz. Yaşamınızı ilgilendiren konularda harekete geçerken geçmiş deneyimlerinizi göz önüne alabilirsiniz. Fakat kimseye danışmadan eylemlerinizi kabul ettirmeye çalışmanız çatışmalara yol açabilir. İsteklerinizin peşinden giderken ailenizi karşınıza almanız ve ilişkilerde rekabet yaşamanız mümkün.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Girişimlerde bulunmadan önce çevrenizden fikir almak isteyebilirsiniz. Bugün açığa çıkan olaylar hırsınızı körükleyerek zamansız tepki vermenize neden olabilir. Kendinizi ifade ederken ilişkileri de göz önüne almalı istemeden de olsa karşınızdakileri kırabileceğinizi bilmelisiniz. Kısa yolculuklarda aksiliklere ve kazalara karşı dikkatli olmakta fayda var.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Ekonomik konularla ilgili girişimlerde içinde bulunduğunuz sosyal çevrenin deneyimlerine kulak vermeniz başarılı olmanızı sağlayabilir. Aldığınız kararları uygulamak için azimli davranabilir, hatta kazançlarınızla ilgili hırsla harekete geçebilirsiniz. Risk almadan önce daha detaylı düşünmeniz  ve rekabet gerektiren ortamlardan uzak durmanız iyi olur.